Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: Zimny silnik krztusi się przy ponownym odpalaniu po przejechaniu 1 km

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR159 1,9 JTDm 8v 2007
    Postów
    11

    Domyślnie Zimny silnik krztusi się przy ponownym odpalaniu po przejechaniu 1 km

    pewien, dziwny problem z odpalaniem - szukałem nie znalazłem
    parkuje samochód na parkingu strzeżonym wiec rano biegnę po auto i podjeżdżam pod dom; auto odpala rano bez większych problemów, lekko może, jak na mój gust, za bardzo drży silnik, ale to sprawa drugorzędna;
    po przejechaniu jakiegos 1 km z parkingu pod dom i zostawieniu samochodu na 15-20 minut, przy uruchamianiu czasami dwa trzy razy się zakrztusi, nie potrafi zaskoczyć; i co dziwniejsze dzieje się to tylko w takim przypadku! po dłuższym postoju nie ma problemu (tylko raz tak się stało), rano bez problemu, na ciepłym nie ma problemu;
    wydawało mi się że to akumulator ale mam nowy bardzo mocnego Boscha i znow się tak zdarzyło;
    ma ktoś jakieś pomysły?

    będę wdzięczny za sugestie

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Ja miewam taki objaw, gdy zgaszę silnik w trakcie dopalanie DPFa (sprawdzałem stan DPF fiatecuscanem), być może w cylindrach zostaje nadmiar paliwa i przy dodatkowej dawce z wtryskiwacza mieszanka jest zbyt bogata (w sumie przy odpaleniu zimnego silnika mieszaka także jest bogatsza) - pewny nie jestem więc nadal poszukuję przyczyny takiego zachowania silnika.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Po przejechaniu kilometra i ponownym odpaleniu nie grzeją praktycznie już świece żarowe a silnik nadal jest zimny. Moja w tym momencie też dużo gorzej zapala.
    Ostatnio edytowane przez A.Krystian ; 09-11-2010 o 20:32
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    AR159 1,9 JTDm 8v 2007
    Postów
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Po przejechaniu kilometra i ponownym odpaleniu nie grzeją praktycznie już świece żarowe a silnik nadal jest zimny. Moja w tym momencie też dużo gorzej zapala.
    czyli co? "ten typ tak ma?" - jeżdżę nim dopiero 3 miesiące wiec się uczę tego samochodu
    a propos: wcześniej miałem Mondeo, zauważyłem że w 159 bardzo krotko się grzeją świece żarowe, czasem poniżej sekundy; w Mondku zawsze co najmniej 2-3 sekundy (rano); w Waszych 159 też tak krótko trwa poranne grzanie świec?

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Art611 Zobacz post
    czyli co? "ten typ tak ma?" - jeżdżę nim dopiero 3 miesiące wiec się uczę tego samochodu
    a propos: wcześniej miałem Mondeo, zauważyłem że w 159 bardzo krotko się grzeją świece żarowe, czasem poniżej sekundy; w Mondku zawsze co najmniej 2-3 sekundy (rano); w Waszych 159 też tak krótko trwa poranne grzanie świec?
    Nie "ten typ tak ma" tylko "ten typ często tak ma". Na pewno nie jest to prawidłowe zachowanie. Zacząłbym od filtra paliwa, drugi podejrzany to czujnik temperatury silnika.

    Chyba, że fabrycznie ustawiony czas grzania świec/dawka rozruchowa jest za krótki w pewnych warunkach (gdy silnik był nowy to wystarczyło a z wiekiem jest coraz gorzej). W oplach 2.0 / 2.2 DTI był takie problem że z czasem pojawiały się problemy z rozruchem silnika w dodatnich temperaturach. Producent wprowadził aktualizację oprogramowania polegająca na wydłużeniu czasu grzania świec w temperaturach powyżej 5 stopni. Ale to tylko takie moje spekulacje.
    Ostatnio edytowane przez A.Krystian ; 09-11-2010 o 21:08
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie

    Żeby nie zakładać nowego tematu.
    Pytanie może banalne,czy to normalny objaw że przy odpalaniu samochodu naprzykład po nocnym postoju muszę przytrzymać przycisk star/stop od 3 do 4 sekund?.
    Tak ma być,czy jestem przewrażliwiony?,jak jest to u Was?.

  7. #7
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artorius Zobacz post
    Żeby nie zakładać nowego tematu.
    Pytanie może banalne,czy to normalny objaw że przy odpalaniu samochodu naprzykład po nocnym postoju muszę przytrzymać przycisk star/stop od 3 do 4 sekund?.
    Tak ma być,czy jestem przewrażliwiony?,jak jest to u Was?.
    no może 2-3 sekundy chyba że masz wychechłany akumulator.

  8. #8
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    4 sekundy przy porannym rozruchu gdy grzeją świece to zdecydowanie za długo. A silnik przy tym chodzi normalnie czy zaskakuje z takim wstrząsem.
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Artorius
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 16V Distinctive Grigio Titanio
    Postów
    86

    Domyślnie

    Zaskakuje raczej normalnie,nie trzęsie,nie telepie,ot po prostu "traktorek" przez pierwsze minuty.Znajomy lagunę odpala od "strzału",dlatego wydawało mi się że u mnie to trochę za długo trwa.No ale skoro 2 do 3 sekund to norma,to się uspokoiłem.

  10. #10
    rbt2005
    Gość

    Domyślnie

    uważaj żeby za szybko niepuścić guzika bo czasem (bynajmniej mi się stało tak 2 razy) jedem cylinder może nie załapać, a efekt tego jest taki że słyszysz armagedon. Gdy mnie się to przytrafiło pierwszy raz to myślałem że silnik wybuchł i zaraz coś zacznie wyskakiwać przez maske. lepiej go pół sekundy dłużej potrzymać i upewnić się żę napewno już odpalił.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 13:59
  2. [159] zimny silnik,głośne zgrzytanie(szuranie) przy przyśpieszaniu,wie ktoś coś?
    Utworzone przez CuteTommy85 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 21:52
  3. [GTV] Dziwny dzwięk przy odpalaniu w mróz, silnik 3.2 v6
    Utworzone przez ArtiGTA w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-02-2012, 04:58
  4. [146] Boxer 1.6 Stuki tylko przy wolnych obrotach zimny silnik
    Utworzone przez radkuj w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 23:58
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-05-2006, 13:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory