Strona 127 z 135 PierwszyPierwszy ... 2777117118119120121122123124125126127128129130131132133134135 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,261 do 1,270 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1261
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariup4p Zobacz post
    A co w sytuacji kiedy rozrusznik jak by wolno kręci.
    Ma taki moment zawahania . Później jakoś dalejnkrecinjuz trochę szybciej.
    Przez jakiś czas był spokój . Teraz to znowu wróciło po no. Nocnym postoju.
    I nawet nie musi być jakiegoś mrozu. Ostatnio przy plus 10 również tak było..
    Jak zgasze i za chwilę odpalę.to już chyba normalnie kręci.
    Akumulator trzyma napięcie . Ładowalem go do pełna ale nie pomaga.
    No czasem musi te parę sekund pokręcić żeby zapalił. A czasem pali od strzała.
    Piszesz o nie domagajacym rozruszniku i szukasz odpowiedzi? To chyba raczej proste do zweryfikowania akumulator/rozrusznik

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  2. #1262
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    widzę że w 2.0 jtdm też czasami są problemy z rozruchem,podnosił już ktoś dawki albo znalazł przyczynę.napewno rozrusznik w nich jest malutki 1.4kw.może zasłaby

  3. #1263
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16V 150KM
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć, mam zagadkę ze swoim autem. Poniżej 20 stopni auto długo kręci zanim odpali. Silnik się rozgrzeje i później nie ma problemów z odpalaniem. Ostygnie i zejdzie poniżej 20 stopni, znowu zaczyna się kręcenie. We wrześniu wymieniany był rozrząd, wymieniany alternator i filtr paliwa (złączki zdjęte i wężyki poprowadzone bezpośrednio do filtra, zabezpieczone opaskami). Im zaczeło się robić zimniej tym gorzej odpalał. Był wymieniany akumulator, regenerowany rozrusznik 2,0kW, sprawdzane i regulowane wtryski, więc są sprawne. Ostatnio zostały podniesione dawki rozruchowe wraz z grzaniem świeć, przy okazji został wprogramowany EGR, ponieważ poprzedni właściciel zaślepił EGR ale go nie usunął w sofcie. Nic nie pomogło. Na chwilę obecną nic więcej nie dolega auto, jedynie dwumas powoli daje o sobie znać. Jakieś pomysły?

    edit:
    przed wymiana aku i rozrusznika była sprawdzana kompresja na każdym 27 bar.
    Ostatnio edytowane przez AleksB ; 06-04-2020 o 13:12

  4. #1264
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie

    Hej. Udało Ci się rozwiązać problem? Ja mam to samo i brakuje już pomysłów. [emoji19]

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  5. #1265
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 156 1.8TS + LPG, AR 159SW 1.9JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Panowie tak aby się upewnić - mam MES 2.2 i na zimnym silniku pokazuje mi po włożeniu kluczyka ciśnienie na listwie (po zadziałaniu pompki wstępnej) 0.0 bar, tymczasem przeglądam już kilka wątków i widzę że jednak te kilka bar powinno być.
    Problem mam na zimnym silniku, na ciepłym trochę się zająknie ale pali za pierwszym razem. Po odpaleniu ciśnienia w normie. Cofające się paliwo?
    Oczywiście 1.9 JTDM, nie sugerujcie się sygnaturką.
    Ostatnio edytowane przez imilek ; 23-10-2020 o 22:40

  6. #1266
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z dużym prawdopodobieństwem pompka jest już zużyta. W dieslu powinno być zdaje się stałe 3 bar po włączeniu zapłonu.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #1267
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    AR 156 1.8TS + LPG, AR 159SW 1.9JTDM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z dużym prawdopodobieństwem pompka jest już zużyta. W dieslu powinno być zdaje się stałe 3 bar po włączeniu zapłonu.
    Załączam log na takim ciężkim odpaleniu - na pewno?
    Bo po pierwszej próbie jakieś tam ciśnienie na listwie jest, a problem z zapłonem jest dalej. Więc co do pompki wstępnej - skąd ciśnienie, jeśli wydajności nie ma?
    Uprzedzając - świeczki ok, rozrusznik i aku też (rozrusznik regenerowany, próba robiona na zewnętrznym starterze z takimi samymi efektami), przelewówka w miarę ok, pomijając jeden wtrysk, o czym niżej.
    Z reguły za trzecim razem odpala, ale mocno telepiąc budą. Korekty nie za ciekawe, raczej będę robił jeden wtrysk, ale żeby aż taki wpływ miało?
    Po odpaleniu śmiga aż miło, więc poza tym jednym felerem..
    DPF - jest, EGR - pewności nie mam, w MESie stale zamknięty.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obraz_2020-10-27_075956.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	30.4 KB
ID:	273647
    Ostatnio edytowane przez imilek ; 27-10-2020 o 08:31

  8. #1268
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    co do ciśnienia mierzonego przy wyłączonym silniku mam duże wątpliwości czy ten przetwornik który jest zastosowany jest to w stanie wiarygodnie mierzyć. pisałem parę lat temu tu na forum jak to dokładnie jest, to tak z pamięci napisze zgrubnie żeby przekazać sens - generalnie wyszło że przetwornik jest bodajże 8 bitowy a zakres wiadomo kilkasek bar, i na 1 bit przetwornika to było coś w stylu powiedzmy 2 bar (już totalnie nie pamiętam, może ciut mniej może więcej).
    Ten czujnik ewidentnie jest do pomiaru ciśnienia które generuje pompa common-rail (wysokieg typu 300-400bar) a nie niskiego. podejżewam że sam czujnik też nie ma dokładności, tym bardziej po latach - tego typu czujniki bez ponownej kalibracji/korekcji cz kompensacji temperaturowej to osiągają dokładności typu powiedzmy 0.5-1% zakresu, a jeśli ten jest kilkaset bar no to już sami rozumiecie że ciężko zmierzyć kilka bar - u jednego pokarze 10 u innego 3 a jeszcze innemu 0 a każdy będzie miał tip top ciśnienie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #1269
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Z mojego doświadczenia wynika, że do diagnostyki wystarczy. Skoro przetwornik jest 8bit to jakim cudem pokazuje dziesiętne wartości ciśnienia?
    Cytat Napisał imilek Zobacz post
    Załączam log na takim ciężkim odpaleniu - na pewno?
    Logujesz za dużo parametrów naraz. Loguj 3-4. W dodatku widać na logach 0 bar ciśnienia paliwa przed rozruchem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #1270
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Z mojego doświadczenia wynika, że do diagnostyki wystarczy. Skoro przetwornik jest 8bit to jakim cudem pokazuje dziesiętne wartości ciśnienia?
    prostym sposobem są dziesiętne, zakres powiedzmy jest 500bar, przedzielił przez 256 to wychodzą dziesiętne, setne i tysięczne itd. zobacz sobie jaki jest krok - zloguj ciśnienie, podczas pracy i sobie popatrz - pisałem że nie pamietam ale to było coś w stylu 2bar ale niedokładne, wynika z tego że to zapewne liczba niewymierna.

    widziałem auta którem miały cos w stylu 8bar, widziałem co pokazywały ze 2-4, a u kolegi pewnie 0 możiwe, jak piszę w tym zakresie błąd czujnika i przetwornika na poziomie +-2 bitów czy 0.5% zakresu łącznie robi tego typu rozstrzał. wiem co piszę, pomiary z czujników, przetwarzanie analogowo-cyfrowe to część mojej specjalizacji (projektowanie urządzeń pomiarowych wartości fizycznych dla lotnictwa - 20 lat prawie).

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    W dodatku widać na logach 0 bar ciśnienia paliwa przed rozruchem.
    tłumaczyłem że to możliwe przez błąd czujnika i przetwornika (+kable - np problem z masą jeśli jest połącznie S/E)

    - - - Updated - - -
    [MENTION=73820]imilek[/MENTION]

    gdyby pompka w baku nie dawała w ogóle ciśnienia to wydaje mi się żebyś nie zapalił, co nie znaczy że Twoja jest OK i daje wystarczające - może trzeba sprawdzić jakimś manometrem na niskie ciśnienie a nie polegać na MESie który potencjalnie nie jest w stanie zmierzyć tej wartości dokładnie. może też być cofające się paliwo (Ci co mieli pisali że występuje przez bardzo drobną nieszczelność w układzie paliwowym)- moze na chwilkę załóż zaworek zwrotny i zobacz czy to coś daje?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory