Strona 2 z 135 PierwszyPierwszy 12345678910111252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Intruz Zobacz post
    biały dym to spalony olej lub ciecz chłodząca...w najgorszym przypadku moga to być pierścienie tłokowe lub uszczelka pod głowicą..
    Gdyby tak było byłyby wariacje z poziomem oleju i cieczy chłodzącej, a tymczasem ani nie ubywa, ani nie przybywa, a ponadto zdarza się to wyjątkowo rzadko...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    MaciejALFA
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Chciałbym odświeżyć troche temat, mam 159 1,9JTDM 120 koni 8v , dolegliwosci sa takie : po nocy czy postoju np 5 godzin , jak zagrzeje swiece to pali na dotyk, bez różnicy czy mamy -1 czy -15 , jak odpale chwile pochodzi ,ale sie nei nagrzeje, lub po postoju godzinnym gdy ostygnie, (nie grzeje swiec) to chiwle dluzej kreci i zaskakuje taj jakby za 2 razem, gdy jest ciepla pali na dotyk . akumulator mam nowy, brak bledow, silnik 104 tys km, przebieg oryginal!

    z teog co czytam to chyba powinienem dać sobie spokój i nie szukac dziury w całm bo one poprostu tak maja ?? , ale proszę o opinie kolegów!

    Pozdrawiam Maciej!

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja też tak mam jak Ty. Akumulator nowy, o stosunkowo dużym prądzie rozruchowym, przebieg 162 tys., korekty wtrysków w normie, kolektor wyczyszczony i klapy zregenerowane, egr wyczyszczony. Przestałem się tym przejmować.

    Ale tak BTW kolego: pisz może te swoje posty wolniej, stawiaj po ludzku przecinki, nie rób takich literówek, bo naprawdę ciężko się to czyta

  4. #14
    Użytkownik Ogier Avatar lukasz159
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 170KM i 380Nm :)
    Postów
    166

    Domyślnie

    Nie wiem jak w dislach ale w benzynie bialy dym podczas rozruchu to spora sznsa na walniętą uszczelkę pod glowicą. Mialem to w benzyniaku. Sprawdz kolego zbiornik plynu chlodzacego czy nie plywaja tłuste oczka. Lub po maksymalnym nagrzaniu silnika odkrec korek zbiornika chlodziwa jak plyn pujdzie gwaltownie do gory to lipa.

  5. #15
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar grzesk
    Dołączył
    02 2010
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Auto
    było Mito 1.4TB ,Brera 2.4/jest 147 GTA
    Postów
    388

    Domyślnie

    u mnie biały dym powodowały klapy w kolektorze(2,4)po usunieciu,nie regenerowaniu(!)problem zniknął,pozdrawiam

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz159 Zobacz post
    Nie wiem jak w dislach ale w benzynie bialy dym podczas rozruchu to spora sznsa na walniętą uszczelkę pod glowicą. Mialem to w benzyniaku. Sprawdz kolego zbiornik plynu chlodzacego czy nie plywaja tłuste oczka. Lub po maksymalnym nagrzaniu silnika odkrec korek zbiornika chlodziwa jak plyn pujdzie gwaltownie do gory to lipa.
    Co Ty wygadujesz! Chcesz żeby ktoś się poparzył (ręce/twarz) przez opryskanie gorącym płynem? Z własnego doświadczenia, wiem żeby takich rzeczy nie robić - nic przyjemnego. W sprawnym aucie po rozgrzaniu płyn chłodzący jest pod ciśnieniem, odkręcenie korka może spowodować nagłe podniesienie się poziomu płynu, a w tym czasie korek nie będzie całkowicie odkręcony i może spod niego wypryskiwać gorący płyn na wszystkie strony.
    Jeśli trzeba odkręcić korek to tylko w rękawicach i przez rozłożoną na silniku szmatę, tak żeby w razie rozpryskiwania płynu nie doznać oparzeń.
    Nie wiem ciągle jak w przypadku układów chłodzenia pracujących pod ciśnieniem taki test miałby cokolwiek pokazać odnośnie stanu uszczelki.

    zgadzam się natomiast co do tłustych oczek. rówinież bulgotanie, zmiana koloru płynu i biały dym(chyba nie tylko podczas rozruchu) mogą świadczyć o problemach z uszczelką.

  7. #17
    Użytkownik Embrion Avatar otex
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    HADYKÓWKA/RZESZÓW
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mialem podobne dolegliwości, zaslepilem EGR + wywalenie z softa i problem zniknął

  8. #18
    Użytkownik Ogier Avatar Andree
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 SW 1,9
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał alces1 Zobacz post
    Gdyby tak było byłyby wariacje z poziomem oleju i cieczy chłodzącej, a tymczasem ani nie ubywa, ani nie przybywa, a ponadto zdarza się to wyjątkowo rzadko...
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    Biały dym sporadycznie + ewentualnie nierówna praca to wtryski.

  9. #19
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andree Zobacz post
    Biały dym sporadycznie + ewentualnie nierówna praca to wtryski.
    ktoś powyżej napisał, że po usunięciu klap z kolektora problem nie występuje. Mogę powiedzieć, że u mnie jest tak samo. Klapy usunięte ponad pół roku temu i od tego czasu biały dym przy zapalaniu się nie pojawia (teraz złączyłem te fakty), natomiast dalej miewam problemy z rozruchem zimnego silnika: czasem dłużej kręci, a kiedy już "załapie" to teraz jest ciemny dym...
    Ktoś pisał o zaworze do gaszenia - żeby przeczyścić i wymienić oring, bo może jest uszkodzony, ale nie zdążyłem jeszcze tego zrobić. Mam nadzieję, że przyniesie efekty. Ponadto fakt jest taki, że akumulator pierwszej młodości już nie jest...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #20
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Węgorz
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Skoczów
    Auto
    Ibiza TDI i AR 159 SW 1.9 16V 2007
    Postów
    426

    Domyślnie

    Mam nowy akumulator,świece żarowe i filtr paliwa a paliwo markowe zawsze tego samego dostawcy . Na mrozie -12* odpala na rys,kiedy jest sucho również ale kiedy jest odwilż ( a teraz jest) to po dłuższym postoju rozrusznik kręci a nie może odpalić, nawet za drugim razem się męczy.Ta wilgoć mnie zastanawia bo niedawno po całym dniu na mrozie odpaliłem i wjechałem do garażu ( +15*) na noc a rano zdziwienie bo męczy się porzy odpalaniu...
    Panowie na co wilgoć może tak działać?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory