Strona 4 z 135 PierwszyPierwszy 123456789101112131454104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #31
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Toyota
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał jusci Zobacz post
    Hmm... Myślałem, że sobie poradziłem z ciężkim odpalaniem (sporadycznym). Ale ostatnio pojawiło się znowu wilka razy w krótkim czasie.
    Problem jest w tym, że auto ciężko odpala gdy silnik nie jest już zimny i nie jest jeszcze ciepły. Gdy np przejadę 2 km, zgaszę i zostawię na 20 min. i znowu odpalam. Wtedy kręci ale nie chce zaskoczyć.

    Wydaje mi się że będzie to problem z grzaniem świec z właściwie ze sterowaniem. Tak jak pisali na forum Vectry może to być wina czujnika temperatury, modułu grzania świec albo samego softu, który decyduje przy jakiej temp ma grzać a przy jakiej już nie. Gdyby był to czujnik lub moduł komp wywalił by jakieś błędy. Tymczasem żadnych błędów nie ma.

    Pytanie jakie się nasuwa to czy ktoś zmieniał / aktualizował soft w ECU?
    Mam podobnie, samochód po nocy lub 8h ciężko pali - 5-6sek kręci aż zaskoczy - świece i aku nowe, błędów nie ma, egr zaślepiony i wyłączony.
    Ma ktoś jakieś sugestie?

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Cytat Napisał CaCrop Zobacz post
    Nie. Jadę za dwa tygodnie. Ale to już nic nie zmieni. Problem zozwiązał nowy rozrusznik, do wymiany którego zostałem zmuszony z okazji nowego sprzęgła i dwumasy. Szczerze mówiąc inaczej bym na to nie wpadł, ponieważ nie przypuszczałem, że w raczej świeżym aucie może już niedomagać. W momencie kupna miał przejechane 90kkm, i już wtedy palił tak ociężale, więc kupiłem nowy akumulator (nic nie pomogło), przejechałem 50kkm do chwili obecnej w przekonaniu, że ten typ tak ma.
    Teraz tak kręci, że nie ma szans, aby się zatelepał. Normalnie gęba sama mi się uśmiecha. Bym go teraz ciągle palił i gasił...
    U mnie to było problemem, ale nie znaczy, że tak musi być u wszystkich.
    Ja też coraz bardziej podejrzewam, że w moim przypadku to może być rozrusznik. Pisałem o tym już w innym temacie, że czasem się zdarza tak, że auto kręci kręci, potem przestaje i słychać taki charakterystyczny dźwięk wiertarki. Coś chyba jest z bendiksem.

  3. #33
    Użytkownik Embrion Avatar otex
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    HADYKÓWKA/RZESZÓW
    Auto
    ALFA ROMEO 159 1.9 jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    no ja tez mialem taki przypadek w swojej 2.4, wymienilem juz wszystko az w koncu okazalo sie ze to rozrusznik porazka----byli mechanicy ktorzy juz stawiali na pompe paliwa i wtryski pozeniej palila od strzala

  4. #34
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Toyota
    Postów
    22

    Domyślnie

    Witam;
    Ja mam podobny problem, silnik kręci 5-6sec gdy stoi na słońcu, im wyższa temperatura otoczenia tym trudniej pali (silnik zimny). Na ciepłym silniku auto pali idealnie bez względu na temperature.
    Świece, aku nowe, komputer nie pokazuje żadnych błędów, dymu nie ma, samochód nie traci mocy, spalanie w normie. ???????????????????

  5. #35
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 8V 120 km
    Postów
    86

    Domyślnie

    i ja mam taki problem na słońcu pali gorzej niz w zime, ja traktuje to jako cechę i kocham ją za to ;D

  6. #36
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    łącze się z wawmi w bólu ja zrobiłem wtryski i problem mam nadal, jak dlużej podgrzeje świece to odpala z dotknięcia. Niestety świece wymienialem a cała elektronika od sterowania świec działa poprawnie-teoretycznie, ponieważ jak praktyka pokazuje przy temp. 10-13 stopni jak by świece same za pierwszym razem grzały 5 sekund to problem by nie występował u mnie. Zastanawiam się tylko czy nie wymienic centraliki od świec ale jakoś jeszcze nic na tym forum mnie do tego nie przekonało. Może ktoś dla porównania powie ile u niego świeci się kontrolka przy temp. 10-13 stopni bo u mnie tak 1,5-2 sekund.
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  7. #37
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    Może ktoś dla porównania powie ile u niego świeci się kontrolka przy temp. 10-13 stopni bo u mnie tak 1,5-2 sekund.
    To chyba jest standard. Przy wyższej temp kontrolka grzania świec świeci jeszcze krócej co nie oznacza że grzanie świec w ogóle się uruchamia. Problem polega na tym że komputer przy temp o których mówimy nie załącza grzania świec. Potrzeba tylko mądrego, który podpowie czy da się, jak tak to w jaki sposób zmienić ustawienia w sofcie, żeby grzanie działało załóżmy do 50 st. C.




  8. #38
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Toyota
    Postów
    22

    Domyślnie

    Wcześniej tak nie mialem, odpalał od strzału, nie dość że odpala dłużej to jeszcze silnikiem telepie. moje typy to:

    - czujnik temperatury cieczy
    - paliwo się wraca
    - rozrusznik
    - aku (mimo że ma dopiero 1,5 roku ale mógł go szlak trafić)

    w pn jadę do znajomego elektryka z alfy zobaczymy co powie

  9. #39
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomhak84 Zobacz post
    Wcześniej tak nie mialem, odpalał od strzału, nie dość że odpala dłużej to jeszcze silnikiem telepie. moje typy to:

    - czujnik temperatury cieczy
    - paliwo się wraca
    - rozrusznik
    - aku (mimo że ma dopiero 1,5 roku ale mógł go szlak trafić)

    w pn jadę do znajomego elektryka z alfy zobaczymy co powie
    ja z tego co wymieniłeś mam wszystko sprawdzone prócz rozrusznika i szczerze mówiac od dłuższego czasu zastanawiam się czy profilaktycznie nie wyciągnąć go i oddać do fachowców celem przeglądu jego stanu technicznego pod katem jego wydajności tj. mocy a tym samym obrotów
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  10. #40
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    Toyota
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał axel40 Zobacz post
    ja z tego co wymieniłeś mam wszystko sprawdzone prócz rozrusznika i szczerze mówiac od dłuższego czasu zastanawiam się czy profilaktycznie nie wyciągnąć go i oddać do fachowców celem przeglądu jego stanu technicznego pod katem jego wydajności tj. mocy a tym samym obrotów
    hmmm, też o tym myślałem, a czy temperatura otoczenia ma wpływ na działanie rozrusznika (jak jest ciepło)?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory