Strona 6 z 135 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #51
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar spike
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Gdynia/Fjellsa
    Auto
    159SW 2.0 jtdM
    Postów
    238

    Domyślnie

    Moja bella miała okres bardzo cieżkiego odpalania na zimnym,jak już silnik zaskoczył pracował nierówno i niebieska chmurka z tyłu.Wszystko zmieniło się po modyfikacji klap wirowych.Dosłownie pali już jak to nazwę z pól obrotu,coś pięknego.

  2. #52
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał spike Zobacz post
    po modyfikacji klap wirowych
    Usunięciu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #53
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    05 2013
    Auto
    co jakis czas inny
    Postów
    1

    Domyślnie

    zego posta, ale myślę, że uzyskam pomoc i komus też pomoge
    W alfie159 z silnikiem jtdm8v wprawdzie nie mojej jest problem z odpalaniem taki jak opisywany w tym temacie.
    To co zauwazyłem to, że na odpalanie ma wpływ temperatura i prędkośc krecenia rozrusznika.
    W moim przypadku problem polega na tym, że jak odepne np. czujnik temp. to problemów z paleniem niema, czy na ciepłym czy na zimnym.
    kiedy temp silnika jest w zakresie mnej wiecej 20-35stopni to jest problem z odpalaniem.
    jak ma obr powyżej 250 przy rozruchu to tez pali poniżej nie otwiera wtrysków, sprawdzone oscyloskopem
    Rozrusznik był wyciągany i przesmarowany pomogło na 2m-ce. wymiana na regenerowany wogóle nie pomogła
    podając fałszywą temp dla silnika sprawdzałem kiedy jest problem.
    i jest tak, jak podam mu 5 stopni to pali bez problemu, jak 50 tez, jak 25 to jest problem.
    Odpala jakby nie na wszystkie cylindry, az w koncu załapie.
    cała reszta sprawdzona czyli wtryski cisnienie na listwie,poprawnosc działania czujników
    Jesli w Jtdm jest taka mapa rozruchu jak np w vw, to znaczyłoby, że jest niezbyt doskonała.
    to by wyjasniało koniec problemów u osób po "chip tuningu"
    niestety posiadam jeszze za amało wiedzy, aby samemu znalezc mape rozruchową w sofcie alfy, ale uważam, ze tu moze byc problem
    Moze ktos moze potwierdzic moja teorie.
    tu przykładowa mapa rozruchowa z tdi aby zrozumiec o co chozi
    http://obrazki.elektroda.pl/4357743500_1342376329.jpg
    na przykładzie tej mapy potrzeba 280obr przy temp 70 stopni aby wogóle otworzyły sie wtryski
    tak jak pisałem, jesli ktos znajdzie mape rozruchu w tym sofcie to wszystko sie wyjasni

  4. #54
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Alfa 159 120KM sedan 2006r
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    Hmm, u mnie też ostatnio dwa razy wyskoczyło info przy starcie o za wysokiej temperaturze cieczy chłodzącej na zimnym silniku, po czym wskazówka temperatury szła do końca i spadała. Dodatkowo wczoraj chwilę po rozruchu pokazał mi wskaźnik kabinowy 90 stopni także czujnik temperatury do wymiany.
    Z tym zapalaniem jakiegoś problemu wielkiego nie ma ale gdy jest ciepło a silnik zimny zapala wyraźnie gorzej. Miałem ostatnio inna 159 8V i paliła zdecydowanie lepiej.
    Miałem podobny problem:
    ciezko palił na zimnym silniku, temperatura szybko szła w góre gdy sie mu pocisło, ale tez szybko spadała podczas jazdy na wolnych do minimum.
    Myslałem ze to termostat, co sie okazało:
    bespiecznik swiec zarowych był spalony, po wymianie odpalanie powróciło do normy, temperatura tez.
    dodam,ze temperatura za oknem była wysoka bo 15-21 st.
    Ostatnio edytowane przez powerride ; 28-05-2013 o 22:19

  5. #55
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robert199 Zobacz post
    zego posta, ale myślę, że uzyskam pomoc i komus też pomoge
    W alfie159 z silnikiem jtdm8v wprawdzie nie mojej jest problem z odpalaniem taki jak opisywany w tym temacie.
    To co zauwazyłem to, że na odpalanie ma wpływ temperatura i prędkośc krecenia rozrusznika.
    W moim przypadku problem polega na tym, że jak odepne np. czujnik temp. to problemów z paleniem niema, czy na ciepłym czy na zimnym.
    kiedy temp silnika jest w zakresie mnej wiecej 20-35stopni to jest problem z odpalaniem.
    jak ma obr powyżej 250 przy rozruchu to tez pali poniżej nie otwiera wtrysków, sprawdzone oscyloskopem
    Rozrusznik był wyciągany i przesmarowany pomogło na 2m-ce. wymiana na regenerowany wogóle nie pomogła
    podając fałszywą temp dla silnika sprawdzałem kiedy jest problem.
    i jest tak, jak podam mu 5 stopni to pali bez problemu, jak 50 tez, jak 25 to jest problem.
    Odpala jakby nie na wszystkie cylindry, az w koncu załapie.
    cała reszta sprawdzona czyli wtryski cisnienie na listwie,poprawnosc działania czujników
    Jesli w Jtdm jest taka mapa rozruchu jak np w vw, to znaczyłoby, że jest niezbyt doskonała.
    to by wyjasniało koniec problemów u osób po "chip tuningu"
    niestety posiadam jeszze za amało wiedzy, aby samemu znalezc mape rozruchową w sofcie alfy, ale uważam, ze tu moze byc problem
    Moze ktos moze potwierdzic moja teorie.
    tu przykładowa mapa rozruchowa z tdi aby zrozumiec o co chozi
    http://obrazki.elektroda.pl/4357743500_1342376329.jpg
    na przykładzie tej mapy potrzeba 280obr przy temp 70 stopni aby wogóle otworzyły sie wtryski
    tak jak pisałem, jesli ktos znajdzie mape rozruchu w tym sofcie to wszystko sie wyjasni
    W końcu jakiś sensowny trop. Może ktoś z kolegów tuningowców coś podpowie




  6. #56
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ktoś na tym forum kiedyś napisał, że problemy z odpalaniem w starszych wersjach auta rozwiązuje aktualizacja oprogramowania centralki wtrysków (w ASO). Tylko za cholerę nie mogę teraz tego posta znaleźć.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #57
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar jusci
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    159 SW JTDm 8V 2008 nero carbonio
    Postów
    221

    Domyślnie

    Jest nowy trop. W oplach serwis wymienia zawór regulacyjny ciśnienia paliwa. Na razie nie znam szczegółów ale jak będę coś więcej wiedział to dam znać.
    Kolegi szwagier jest serwisantem w oplu.


    Pytanie jakie się nasuwa to czy ktoś czyścił regulator ciśnienia?
    Ostatnio edytowane przez jusci ; 31-05-2013 o 09:53




  8. #58
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTDm SW
    Postów
    2

    Domyślnie

    jezeli nie odpala od razu i zapala sie jakas kontrolka to moze to byc akumulator ja tak miałem . wymieniłem swiece i nadal trak było okazało sie ze aku lichy wymieniłem i chodzi jak ta la la;p

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    147
    Postów
    63

    Domyślnie

    widzę nie tylko ja mam problemy z tym dziadostwem (z tym, że ja 2.4...)

  10. #60
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zwoli
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kępno
    Auto
    Jest AR166 3.2V6 2006R Była AR 159 1.9 8V BYŁA alfa romeo 156 1,6 16v, 1998r
    Postów
    368

    Domyślnie

    Ktoś znalazł rozwiązanie problemu? mam ten sam problem wyjadę z garażu żeby umyć auto,dodatkowo jak jeszcze stoi na słońcu to ciężko ma odpalić ;( irytujące to jest strasznie.Poza tym korekty wtrysków w przedziale od-2 do +2,nie kopci na żaden kolor,świece dobre.Jak już się trochę bardziej zagrzeje to pali na dotyk,jak po stoi dłużej w garażu bądź w cieniu też dobrze zaskakuje.

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory