Strona 113 z 135 PierwszyPierwszy ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,121 do 1,130 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1121
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Cytat Napisał CubaLibre Zobacz post
    U mnie zawsze odpalał od strzała i dopiero od pół roku mam ten problem. Myślałem, że to kwestia egr i wtrysków, które zrobiłem. Na zimnym po nocy odpala bez problemu natomiast po porannej jeździe do pracy (35km) i staniu w słońcu 8 godzin ma ciężko żeby zaskoczyć. Więc chyba te dawki same z siebie by się tak nie zmieniały w przeciągu kilku miesięcy
    Znalazłeś przyczynę kolego??
    Ja mam takie same objawy co Ty i nie wiem już gdzie szukać przyczyny...

  2. #1122
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker88 Zobacz post
    Znalazłeś przyczynę kolego??
    Ja mam takie same objawy co Ty i nie wiem już gdzie szukać przyczyny...
    Jeszcze nie ale przypuszczam, że coś z dawkowaniem powietrza. Ostatnio odpaliłem z gazem w podłodze i odpaliła ładnie ale sprawdziłem to tylko raz więc nie mam jeszcze pewności. W upały powietrze jest rzadsze a komp pewnie dawkuje tyle samo co w zimne dni kiedy powietrze jest gęstsze i stąd niedobór. Nie wiem tylko co może być przyczyną bo przepływkę wymieniałem jakieś 2 miesiące temu. Dodatkowo potrafi też zakopcić na czarno przy mocnym przyspieszaniu co również wskazywałoby niedobór powietrza (wtryski, turbo itp wykluczone - zregenerowane)

  3. #1123
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał CubaLibre Zobacz post
    Jeszcze nie ale przypuszczam, że coś z dawkowaniem powietrza. Ostatnio odpaliłem z gazem w podłodze i odpaliła ładnie ale sprawdziłem to tylko raz więc nie mam jeszcze pewności. W upały powietrze jest rzadsze a komp pewnie dawkuje tyle samo co w zimne dni kiedy powietrze jest gęstsze i stąd niedobór. Nie wiem tylko co może być przyczyną bo przepływkę wymieniałem jakieś 2 miesiące temu. Dodatkowo potrafi też zakopcić na czarno przy mocnym przyspieszaniu co również wskazywałoby niedobór powietrza (wtryski, turbo itp wykluczone - zregenerowane)
    Przecież ten temat dawno już został rozebrany na części pierwsze. Albo podnosisz dawki albo zmieniasz rozrusznik na mocniejszy np od 2,4. Auto nie mlodnieje wszystko się zużywa. A że dawki są na styk to tak jest jak wyżej. Ja też to miałem i wymieniłem rozrusznik od 2,4. Teraz jest malinowo, jednak bardzo rzadko powiedzmy raz na 40 odpalen zakreci o 2 obroty dłużej niż zwykle. Więc pewnie i te dawki też kiedyś podniose, może wcześniej niż dalej

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  4. #1124
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    u mnie zawsze pali z pół obrotu czy jest zimna czy ciepła, czy stoi 15 min czy kilka dni odpala pięknie, OPRÓCZ SYTUACJI KIEDY STOI W UPALE. Nie wiem jak mogłoby to wiązać się ze słabym rozrusznikiem tym bardziej, że wymieniałem go niecały rok temu. Dawki może faktycznie akurat w upały są nieodpowiednie i warto byłoby się temu przyjrzeć.

  5. #1125
    Użytkownik Świeżak Avatar joker88
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    lubelskie
    Auto
    była: Alfa Romeo 159 2,4 JTD. Jest: Mito 1,4 105KM, Giulietta 1,4 170KM
    Postów
    46

    Domyślnie

    Ja daję wtryski na sprawdzenie do innego zakładu, bo w wcześniejszy nie wierzę (dużo ludzi, narzekało że wtyski zle sprawdzali)...
    Jak bedzie po zabiegu napisze....
    Ale też podejrzewam jakieś lewe powietrze...

  6. #1126
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał joker88 Zobacz post
    Ja daję wtryski na sprawdzenie do innego zakładu, bo w wcześniejszy nie wierzę (dużo ludzi, narzekało że wtyski zle sprawdzali)...
    Znajomek dał wtryski do regeneracji. Zregenerowano dwa bo ponoć "lały". Po odbiorze auta korekty na wtryskiwaczach ma gorsze niż przed oddaniem auta do serwisu. Zwariować można.

  7. #1127
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał Casio Zobacz post
    Znajomek dał wtryski do regeneracji. Zregenerowano dwa bo ponoć "lały". Po odbiorze auta korekty na wtryskiwaczach ma gorsze niż przed oddaniem auta do serwisu. Zwariować można.
    ja właśnie regenerowałem pod koniec maja wszystkie cztery więc przy moich objawach wykluczyłem opcję wadliwych wtryskiwaczy. Odpaliłem dzisiaj na zimnym z podpiętym kompem i korekty na drugim cylindrze miałem około +2 a na trzecim między -2,5-3. Po przejechaniu i rozgrzaniu silnika pierwszy, drugi i czwarty cylinder miały około 0,4 a trzeci cylinder -1,1. Wychodzi na to, że muszę złożyć reklamację... Myślicie, że wadliwy jest tylko ten trzeci wtrysk? Drugi ma złe korekty tylko na zimnym i być może dlatego, że wyrównuje dawkę z trzeciego ?

  8. #1128
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,990

    Domyślnie

    ale +-1 to bardzo przyzwoite korekty. te sprawdza sie tylko na ciepłym silniku i bez klimy itp. mozna zrobic probe przelewowa.
    a kompresja jak wyglada?

  9. #1129
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 150KM 2006r.
    Postów
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ale +-1 to bardzo przyzwoite korekty. te sprawdza sie tylko na ciepłym silniku i bez klimy itp. mozna zrobic probe przelewowa.
    a kompresja jak wyglada?
    Kompresja jest w normie według mojego mechanika. Wiem, że sprawdza się na ciepłym ale byłem ciekaw skąd problem z odpalaniem i kłęby białego dymu dopóki się nie rozgrzeje. No i wyszło, że ten trzeci wtrysk na zimnym ma prawie -3 i to by wyjaśniało ten nieprzepalony olej napędowy wydobywający się z wydechu... Prawidłowe korekty powinny mieścić się w przedziale -0.9 / +0,9. Tu mam po rozgrzaniu -1,1 i to w regenerowanym dwa miesiące temu wtryskiwaczu...

  10. #1130
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał CubaLibre Zobacz post
    Tu mam po rozgrzaniu -1,1 i to w regenerowanym dwa miesiące temu wtryskiwaczu...
    A gdzie były regenerowane? Jechać z reklamacją. Kontaktowałem się ze znajomym o którym pisałem wcześniej, a który regenerował wtryskiwacze w zeszłym tygodniu. Korekty póki co ma wciąż trochę wysokie, ale spalanie mu się zauważalnie zmniejszyło.

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory