Strona 117 z 135 PierwszyPierwszy ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126127 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,161 do 1,170 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1161
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marczy Zobacz post
    U mnie zaczął się podobny problem, na pewno dłuży postój powoduje że dłużej kręci zanim odpali. Nim odpalę po dłuższym postoju dwa trzy zapłonu bez odpalania i pali od strzału. Świece mam nowe BERU, jak jest już odpalony ale jeszcze zimny po zgaszeniu odpala od razu. Problem tylko po dłuższym kilku godzinnym postoju. Co to może być? Zaworek zwrotny czy coś takiego?
    Podstawowe pytanie, czekasz chwilę, aż pompa paliwa dopompuje odpowiedni poziom paliwa?

    Zaworek zwrotny montuje się w przypadku nieszczelności w układzie paliwowym, gdy dostaje się powietrze i cofa olej do zbiornika, ale ( tutaj niech mnie ktoś poprawi ) czegoś takiego nie ma domyślnie w 159 bo w szczelnym układzie nie ma jak się cofnąć. Moim zdaniem montowanie czegoś takiego to średnia opcja, jeżeli masz nieszczelność to ważne jest żeby ją usunąć. Miałem podobnie jak Ty, ale jak to Alfa Romeo, naprawiło się samo a w niższe temperatury odpala nawet lepiej, chociaż zacząłem czekać 2-3 sekundy przed odpaleniem silnika po tym jak przestaję słyszeć pompę w zbiorniku.

  2. #1162
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Prąd wyszedł bodajże 570, kupilem nowy akumulator, przy okazji duzo mocniejszy i odpala dużo lepiej (przynajmniej na rozgrzanym silniku bo nie mialem jeszcze okazji odpalac na zimnym) ale to jeszcze nie jest to co powinno być. Moim zdaniem samochod powinien odpalic troche szybciej i czasami troche nim trzesie w momencie odpalenia.

  3. #1163
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahzo Zobacz post
    Prąd wyszedł bodajże 570, kupilem nowy akumulator, przy okazji duzo mocniejszy i odpala dużo lepiej (przynajmniej na rozgrzanym silniku bo nie mialem jeszcze okazji odpalac na zimnym) ale to jeszcze nie jest to co powinno być. Moim zdaniem samochod powinien odpalic troche szybciej i czasami troche nim trzesie w momencie odpalenia.
    To podgrzewasz silnik przed odpaleniem bo czegoś nie rozumiem? Chyba że miałeś ciepły motor i podmieniles akumulator

  4. #1164
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dokladnie tak, podmienilem akumulator na rozgrzanym silniku.

  5. #1165
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa romeo 159 1,9 16v
    Postów
    532

    Domyślnie

    Miałem podobny problem. Elektryka, Wiązka kabli eletrycznych.Po wymianie przewodów odpala jak w salonu.

  6. #1166
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rahzo Zobacz post
    Prąd wyszedł bodajże 570, kupilem nowy akumulator, przy okazji duzo mocniejszy i odpala dużo lepiej (przynajmniej na rozgrzanym silniku bo nie mialem jeszcze okazji odpalac na zimnym) ale to jeszcze nie jest to co powinno być. Moim zdaniem samochod powinien odpalic troche szybciej i czasami troche nim trzesie w momencie odpalenia.
    Miałem podobny problem, zmieniłem aku - lekka poprawa. Zdecydowanie pomogła wymiana rozrusznika na mocniejszy od 2,4, silnik ma dużo wyższe obroty przy rozruchu niezależnie od tego czy jest zimny, czy ciepły i szybciej odpala.
    Ostatnio edytowane przez kaz156 ; 05-10-2019 o 21:28

  7. #1167
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    silnik ma dużo wyższe obroty przy rozruchu niezależnie od tego czy jest zimny, czy ciepły i szybciej odpala.
    To jest taki sam sposób jak podniesienie dawek startowych, tylko trochę droższy i roboty więcej
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #1168
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Marczy
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Ford S-Max 2.2 TDCi
    Postów
    341

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Podstawowe pytanie, czekasz chwilę, aż pompa paliwa dopompuje odpowiedni poziom paliwa?

    Zaworek zwrotny montuje się w przypadku nieszczelności w układzie paliwowym, gdy dostaje się powietrze i cofa olej do zbiornika, ale ( tutaj niech mnie ktoś poprawi ) czegoś takiego nie ma domyślnie w 159 bo w szczelnym układzie nie ma jak się cofnąć. Moim zdaniem montowanie czegoś takiego to średnia opcja, jeżeli masz nieszczelność to ważne jest żeby ją usunąć. Miałem podobnie jak Ty, ale jak to Alfa Romeo, naprawiło się samo a w niższe temperatury odpala nawet lepiej, chociaż zacząłem czekać 2-3 sekundy przed odpaleniem silnika po tym jak przestaję słyszeć pompę w zbiorniku.
    Tak czekam, z tym że po nocnym postoju jedno "pompowanie" to za mało bo wtedy długo kręci. Teraz stosuje 2, czasem 3 i odpala bez problemu. Pytanie gdzie może być nieszczelność, bo przewody przy silniku wyglądają na suche. Aczkolwiek czuć czasem zapach ON podczas jazdy.
    Ford S-Max 2.2 16v TDCi '13
    FIAT Barchetta 1.8 16v VFD '00
    FIAT Punto 1.1 8v FIRE '99

  9. #1169
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jarekw1985 Zobacz post
    Miałem podobny problem. Elektryka, Wiązka kabli eletrycznych.Po wymianie przewodów odpala jak w salonu.
    Które konkretnie kable wymieniłeś? U mnie były już sprawdzane wtryski, świece nowe, aku nowy, włączanie zapłonu po pare razy nic nie daje, dawki startowe podniesione, klap wirowych brak, egr i dpf również brak, i tak czasem długo pokręci zanim odpali + przy tym trochę zakopci, nieszczelności w dolocie żadnych nie ma, kolektor dolotowy wyczyszczony jest jak nowy.

  10. #1170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Casio
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Włoskie, doładowane
    Postów
    727

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Które konkretnie kable wymieniłeś? U mnie były już sprawdzane wtryski, świece nowe, aku nowy, włączanie zapłonu po pare razy nic nie daje, dawki startowe podniesione, klap wirowych brak, egr i dpf również brak, i tak czasem długo pokręci zanim odpali + przy tym trochę zakopci, nieszczelności w dolocie żadnych nie ma, kolektor dolotowy wyczyszczony jest jak nowy.
    Masz problem z rozruchem kompletnie zimnego silnika czy lekko rozgrzanego?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory