Strona 119 z 135 PierwszyPierwszy ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,181 do 1,190 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1181
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Przez świece.
    Jak będzie słaba kompresja ale równa na cylindrach to żadnych fajerwerków typu nierówna praca nie będzie. Ale będzie źle odpalał na zimnymi. Na ogół wtedy po odpaleniu szarpnie.

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Nic nie szarpie, żadnych innych objawów nie ma, próbować wypinać czujnik temperatury przy termostacie, czy w moim przypadku sobie darować? Sprawdzę jeszcze cisnienie paliwa jakie jest przy starcie silnika.

  2. #1182
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Nic nie szarpie, żadnych innych objawów nie ma, próbować wypinać czujnik temperatury przy termostacie, czy w moim przypadku sobie darować? Sprawdzę jeszcze cisnienie paliwa jakie jest przy starcie silnika.
    Wypnij, to będziesz wiedział czy podniesienie dawek wystarczy. Wtedy nie będziesz musiał robić rzeźby z rozrusznikami itd. Podniesiesz dawki za stówę i zapomnisz o problemie.

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  3. #1183
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    Wypnij, to będziesz wiedział czy podniesienie dawek wystarczy. Wtedy nie będziesz musiał robić rzeźby z rozrusznikami itd. Podniesiesz dawki za stówę i zapomnisz o problemie.

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Mirku, dawki mam podniesione nawet przez Ciebie, nie wiem czy mnie kojarzysz z czarnej 159 TI z zregenerowaną turbina i mocą 150 koni ale to tak na marginesie, zauważyłem jedną rzecz, jak poczekam na zapłonie jakieś 5 sekund po komunikacie aby odpalić auto, samochód odpala od strzała... może sam sobie problemów szukam, aczkolwiek wstyd się przyznać ale dla eksperymentu firmowego sprintera po parudniowym postoju odpalam praktycznie bez grzania świec i silnik odpala nawet ładnie, alfa by mieliła 10 sekund zanim by odpalił, ale to tak jako ciekawostka hehe

  4. #1184
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Mirku, dawki mam podniesione nawet przez Ciebie, nie wiem czy mnie kojarzysz z czarnej 159 TI z zregenerowaną turbina i mocą 150 koni ale to tak na marginesie, zauważyłem jedną rzecz, jak poczekam na zapłonie jakieś 5 sekund po komunikacie aby odpalić auto, samochód odpala od strzała... może sam sobie problemów szukam, aczkolwiek wstyd się przyznać ale dla eksperymentu firmowego sprintera po parudniowym postoju odpalam praktycznie bez grzania świec i silnik odpala nawet ładnie, alfa by mieliła 10 sekund zanim by odpalił, ale to tak jako ciekawostka hehe
    W takim razie problem wydaje się być w układzie zasilania paliwem. Przynajmniej tam bym zaczął poszukiwania. Problem w diagnozowaniu jest z pompą wstępną, a jej wydajność ma dość duże znaczenie dla odpalania. Źle zbudowane ciśnienie wstępne dla pompy HP wygeneruje taki problem jak opisujesz. Można zalogować moment odpalania i po krzywych ciśnień wnioskować o stanie pompy wstępnej. Ale diagnoza taka nie jest jednoznaczna. Najlepiej to ciśnie zmierzyć manometrem.

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  5. #1185
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    Cytat Napisał @sdero Zobacz post
    W takim razie problem wydaje się być w układzie zasilania paliwem. Przynajmniej tam bym zaczął poszukiwania. Problem w diagnozowaniu jest z pompą wstępną, a jej wydajność ma dość duże znaczenie dla odpalania. Źle zbudowane ciśnienie wstępne dla pompy HP wygeneruje taki problem jak opisujesz. Można zalogować moment odpalania i po krzywych ciśnień wnioskować o stanie pompy wstępnej. Ale diagnoza taka nie jest jednoznaczna. Najlepiej to ciśnie zmierzyć manometrem.

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Załatwie sobie taką pompę na podmianę i będę rwał tylna kanapę do góry w takim razie Dzięki za rady

  6. #1186
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Cytat Napisał LuKe93 Zobacz post
    Załatwie sobie taką pompę na podmianę i będę rwał tylna kanapę do góry w takim razie Dzięki za rady
    Nie lepiej pożyczyć przyrząd i zmierzyć ? [emoji6]

    Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  7. #1187
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Jako ciekawostkę potwierdzającą moje wypociny zacytuję treść z FB, która pokazała się wczoraj.

    "Hej!
    Miałem problem z odpalaniem po dłuższym postoju w swojej 159 2.0 JTDm 170 km. Byłem na 99% pewien, że układ paliwowy gdzieś łapie powietrze. Oddałem auto do mechanika, ten nie znalazł problemu i skierował do serwisu Bosh Sanecznik w Rydułtowach.
    Tam diagnoza- silnik do remontu, obniżona kompresja. (22, 23, 24 i 27,5 bara). Rzekomym winowajcą są nadpalone zawory wydechowe, "przegniły" zawór EGR i płyn chłodzący uciekający spod głowicy. Przy okazji powiedzieli, że sprzęgło łyse i dwumasa w opłakanym stanie. Nie podali mi szacowanego kosztorysu jeszcze, bo wciąż go robią. Teraz pytanie- czy rzeczywiście te wszystkie usterki mogły występować podczas gdy auto miało moc (załączam wykres z hamowni), jak tylko odpaliło z problemami na początku, to później paliło na dotyk; nie trzepało budą praktycznie w ogóle, sprzęgło chodziło przyjemnie i ani razu mi nie objechało, a czasami dostawało w dupę i spisywało się na medal; nie dymiło, a silnik pracował równo? Jedynie płyn chłodzący pociemniał, ale nie zauważyłem jego ubytku. "

    Więc pierwsze co należy zrobić, to zmierzyć kompresję. Potem zrobić test z czujnikiem temperatury. Po tym można się bawić rzeźbę z rozrusznikami itd.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  8. #1188
    Użytkownik Rowerzysta Avatar LuKe93
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Chorzów
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 2.4 300Km/600Nm
    Postów
    297

    Domyślnie

    ojj.. dobre jtd skonczylo sie na GT, 156, 147, 166

  9. #1189
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Bychawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0 jtdm 170 km
    Postów
    50

    Domyślnie 2.0 JTDM 170 km problemy z odpalaniem.

    Od jakiegoś czasu mam problemy z uruchomieniem po dłuższym postoju (kilka godz.). Generalnie odpala, ale trzeba długo kręcić żeby zaskoczył.
    Czasem uruchamia się prawie normalnie, tnz. osoba postronna nie zauważy ze jest coś nie tak. Zakładając że normalny rozruch tj. krótkie kręcenie rozrusznikiem i uruchamiają się wszystkie cylindry, to u mnie słychać że startują z pewną zwłoką (przeważnie tak jest przy temperaturach 20*+, ale zdarza się i w okolicach 0*-5* że też odpali prawie normalnie).
    Niestety zazwyczaj muszę długo kręcić rozrusznikiem i słychać że poszczególne cylindry się odzywają, ale uruchamia się dopiero po kilku lub nawet kilkunastu sekundach kręcenia.
    Doradźcie proszę co sprawdzić, gdzie dotknąć co pomacać.
    Ps. Ekologia w całości na pokładzie, przebieg 197kkm.

  10. #1190
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    146 1.4TS, GTV 2.0TS, Giulia. Była: 159 2.0JTDm
    Postów
    682

    Domyślnie

    świece żarowe?

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory