Strona 131 z 135 PierwszyPierwszy ... 3181121122123124125126127128129130131132133134135 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,301 do 1,310 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1301
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    Aku i świece do sprawdzenia, rozrusznik, alternator bym zregenerowal. Do tego sprawdź poduszki silnika. Ja zrobiłem wszystkie te sprawy i jest gitarka

    - - - Updated - - -

    Sprawdź na kompie w ogóle korekty wtrysków. Jeszcze ważna sprawa czy kolektor ma klapy czy nie?

    Aku ma zaledwie kilka miesięcy. Świece były sprawdzane i podobno są w porządku. Jak poduszki silnika mają wpływać na to że silnik nie może zapalić lub nie wchodzi na obroty? Co do alternatora i rozrusznika to hmm... auto kręci dobrze, czy alternator pracuje też po uruchomieniu silnika cały czas i może mieć wpływ na falowanie obrotów/duszenie się? Mechanik mówi że jego zdanie najprawdopodobniej wtrysk jeden nie pracuje jak powinien i w tym tygodniu ma je sprawdzać. A no i klap już nie ma i całej ekologii również.

  2. #1302
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Pisałeś o telepaniu silnika chyba więc mogą być poduszki wywalone. Rób co chcesz zatem i nie pytaj o rady
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 04-05-2021 o 11:22

  3. #1303
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Hej, i niestety mnie dopadł problem z rozruchem. Generalnie nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny. Odpala jakby na dwa razy, najpierw prawie załapuje, po chwili prędkość obrotowa jednak spada i po dalszej pracy rozrusznika silnik się uruchamia. Albo bywa i tak że nie odpali wcale. Dodam że do tej pory odpalał normalnie, całą zimę praktycznie codziennie, pomimo tylko jazdy po mieście nie było żadnego zaskoczenia. Nie było i nie ma też problemów z chmurami dymu czy też nierówną pracą po uruchomieniu. Filtr paliwa wymieniany w kwietniu. Problemy zaczęły się od zatankowania na nowej stacji do pełna, a wcześniej w zbiorniku było paliwa na około 100km. Czy problemem może być paliwo i po prostu je wyjezdzić, czy zaczynać szukać problemu. Dodam że chwilę po zatankowaniu i przejechaniu 30km zerwał się pasek od osprzętu, został od razu wymieniony, ale nie wiem czy to mogło mieć jakiś związek z późniejszym problemem z odpalaniem.

  4. #1304
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Do weryfikacji ustawienie rozrządu. Dalej kompresja

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  5. #1305
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTD
    Postów
    11

    Domyślnie

    Ja również mam problem z rozruchem pacjent 1.9 JTDM 8 v 115 kucy.
    Silnik ogólnie w dobrej kondycji, auto dobrze się zbiera, ale rozruch po dłuższym postoju tragedia. Co ciekawe niedawno wymieniłem filtr paliwa, powietrza, olej i startuje jeszcze gorzej.
    Poniżej logi, jakby ktoś mógł rzucić na to mądrzejszym okiem.

    Po odpięciu czujnika temperatury pali od strzała.


    Załącznik 280000alfa-szymonm (1).zip
    Ostatnio edytowane przez k0rmoran ; 11-08-2021 o 08:45

  6. #1306
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 JTD
    Postów
    11

    Domyślnie

    Poprawiłem załącznik, wcześniej było coś nie tak.

    Logi zrobiłem podczas odpalania na zimnym silniku, kręciłem rozrusznikiem chyba ze 4 razy, parametry wydają się być w porządku, martwi mnie jedynie "dawka ogólna paliwa" na 0 póki nie odpalił, chyba że to nie jest odpowiedni parametr.
    Panowie macie jakieś pomysły ? Jaki parametr powinnem jeszcze zaklikać w Multiecu.

    Ładowanie sprawdziłem, jest na zadowalającym poziomie, aku też się wydaje być w porządku (a przynajmniej mierzone miernkiem)
    Pytanie czy spadek do 10 V podczas odpalania jest akceptowalny, czy kwalifikuje się do wymiany?

    Dalej mam plan sprawdzić rozrusznik, chociaż wydaje mi się, że kręci dość dobrze.


    Jak nic więcej nie pomoże to pojadę podnieść dawki paliwa.

  7. #1307
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon
    Postów
    17

    Domyślnie

    Właściwa diagnoza Okazało się że pasek rozrządu przeskoczył o 1 ząb i stąd całe zamieszanie. Część zerwanego paska osprzętu dostała się do rozrządu i to prawdopodobnie spowodowało awarię, po ustawieniu wszystko jest tak jak było.

  8. #1308
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 1.9 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie Problem z ponownym odpalaniem 1.9 jtdm

    Witam wszystkich.
    Jestem tutaj nowy, mam problem z moją Alfą. Sytuacja jest taka: autko odpala bez problemu w każdych warunkach pogodowych, czy to mróz czy też słońce nawet po dłuższym postoju.. problem jest taki że jak zapale i podjadę do np. sklepu dystans 300 metrów to później przy ponownym odpaleniu jest problem silnik kręci i kręci i nie może odpalić niekiedy odpala za 2 razem, później kłęby dymu jak odpali. Nawet na postoju odpalę pierwszy raz bez problemu a jak zgaszę silnik np. po 2 minutach i chce zapalić ponownie to ten sam problem silnik kręci i kręci i nie może odpalić. Proszę o sugestie co może być przyczyną takiej sytuacji...
    Ostatnio edytowane przez Heksa ; 02-11-2021 o 13:00 Powód: Literówka

  9. #1309
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał Heksa Zobacz post
    ...problem jest taki że jak zapale i podjadę do np. sklepu dystans 300 metrów to później przy ponownym odpaleniu jest problem silnik kręci i kręci i nie może odpalić...
    Może być problem z dawką paliwa, poszukaj może w tym kierunku na forum. Ja też mam problem z odpalaniem ale na zimnym silniku, jak większość. Po obejrzeniu filmiku poniżej (który jest moim zdaniem całkiem dobry aby wykluczyć problem z alternatorem, akumulatorem bądź masą) stawiałem na rozrusznik ale niestety nie trafiłem. Wymieniłem rozrusznik no i ostatnio moja Alfa na zimnym silniku znowu ciężko kręciła i pościła białego bąka.

    https://www.youtube.com/watch?v=WVCf22qx51s

  10. #1310
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezigro Zobacz post
    Wymieniłem rozrusznik no i ostatnio moja Alfa na zimnym silniku znowu ciężko kręciła i pościła białego bąka.
    puscila bialego bąka, bo sobie zdazyla sprezyc i sprezyc i sprzezyc wszystko w komorze silnika, i to wszystko musiala wydusić od razu. jak odpala od kopa, to nie bedzie puszczac bąków

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory