Strona 132 z 135 PierwszyPierwszy ... 3282122123124125126127128129130131132133134135 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,311 do 1,320 z 1341

Temat: JTDm - Ciężko pali na nierozgrzanym silniku

  1. #1311
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Auto
    Alfa 159 2.0 JTDM (170 KM)
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał nkaroluky Zobacz post
    ... jak odpala od kopa, to nie bedzie puszczac bąków
    No właśnie, ale jednak mam wrażenie że jest trochę lepiej z odpalaniem na zimnym silniku po wymianie rozrusznika. Możliwe że opróć rozrusznika mu coś innego jeszcze dolega. Jak to mówią: Jeżdzić i obserwować ;-)

  2. #1312
    Użytkownik Świeżak Avatar Mareslaw
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    79

    Domyślnie

    Cytat Napisał cezigro Zobacz post
    No właśnie, ale jednak mam wrażenie że jest trochę lepiej z odpalaniem na zimnym silniku po wymianie rozrusznika. Możliwe że opróć rozrusznika mu coś innego jeszcze dolega. Jak to mówią: Jeżdzić i obserwować ;-)
    U mnie było identycznie, wymieniłem rozrusznik(od 2,4) i kręcił jak szalony ale też czasami miał zawieszkę. Zauważyłem, że tylko po krótkich podjazdach występuje ten problem, gdy silnik nie osiągnie temperatury roboczej. Kolejna sprawa akumulator, kupiłem centre 2lata temu, a wsiadam do samochodu, wkładam kluczyk i self-test xenonow działa w trybie slow-motion [emoji23] a teraz nadchodzi zima, ciężki czas dla Alfiny [emoji16]

    Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

  3. #1313
    Użytkownik Świeżak Avatar nkaroluky
    Dołączył
    08 2021
    Mieszka w
    Okonek
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareslaw Zobacz post
    Kolejna sprawa akumulator, kupiłem centre 2lata temu, a wsiadam do samochodu, wkładam kluczyk i self-test xenonow działa w trybie slow-motion
    zalezy od tego, jak czesto jezdzi na niedoladowaniu jesli smigasz w trasach to nie powinno byc raczej problemow z aku po 2 latach. ale jesli masz jakies podejrzenia, jedz gdzies i niech Ci sprawdza stan aku ogólny. aku w dieslach maja to do siebie, no że maja duzy prad rozruchowy i wieksza pojemnosc niz te przeznaczone do benzyny, bo w teorii dieslem sie powinno robic trasy, wiec powinien sie zawsze doladowywac.

  4. #1314
    Użytkownik Świeżak Avatar fitcrates
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Ti 2.0 jtdm 170km SW
    Postów
    54

    Domyślnie

    Witam. 2.0 jtdm, nowe świece, aku, sprawdzona kompresja (ponoć dobra ale nie widziałem na własne oczy), wywalony egr i dpf, 4 wtryski zregenerowane.
    Przy temperaturach powyżej 20 stopni pali prawie na strzała (zimny silnik), na ciepłym na strzała.
    Poniżej 20, takie 10-20 stopni jest tragedia. Poniżej filmik z odpalenia w miarę ok, ale bywa, że po 10s kręci. Co robić?

    https://youtu.be/NX2EyFheUwc
    Ostatnio edytowane przez fitcrates ; 23-08-2022 o 13:30

  5. #1315
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2022
    Auto
    Suzuki SX4 1,9 ddis 120 KM 2009 r
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich, mam problem z odpaleniem na zimno. Silnik odpala, obroty są na poziomie 600, trochę trzęsie silnikiem, ale po kilku sekundach wchodzi na obroty w okolicach 900 i jest już okej. Gdy chodzi na tych niższych obrotach potrafi zgasnąć i trzeba odpalić na nowo. Na ciepłym jest okej. Silnik to 1,9 120 KM. Wtryski sprawdzone, są okej, EGR, DPF, kat off. Przyspieszenie super, dymu nie puszcza, błędów brak, tylko to odpalanie na zimnym. Przeglądałem ten temat i jakos nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi na moje pytanie. Dlatego może ktoś miał identyczny problemu poradzi konkretniej?

  6. #1316
    Użytkownik Świeżak Avatar fitcrates
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Ti 2.0 jtdm 170km SW
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał fitcrates Zobacz post
    Witam. 2.0 jtdm, nowe świece, aku, sprawdzona kompresja (ponoć dobra ale nie widziałem na własne oczy), wywalony egr i dpf, 4 wtryski zregenerowane.
    Przy temperaturach powyżej 20 stopni pali prawie na strzała (zimny silnik), na ciepłym na strzała.
    Poniżej 20, takie 10-20 stopni jest tragedia. Poniżej filmik z odpalenia w miarę ok, ale bywa, że po 10s kręci. Co robić?

    https://youtu.be/NX2EyFheUwc
    Zregenerowany rozrusznik i bez zmian... Chciałem odpiąć wtyczkę czujnika temp cieczy, ale ja nie wiem jak to zrobić bez rozbierania wszystkiego dokoła. Mam małe palce ale i tak nie idzie tego złapać (2.0jtdm)

  7. #1317
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Świece żarowe grzeją ?

  8. #1318
    Użytkownik Świeżak Avatar fitcrates
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Ti 2.0 jtdm 170km SW
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Świece żarowe grzeją ?
    Niby tak, są nowe i sprawdzane. Udało mi się wyszarpać wtyczkę czujnika cieczy i odpaliła na strzała, tylko potem chodziła tragicznie. Kompletnie nie wiedziała jak sobie z tym fantem poradzić. Zrobię jeszcze testy kontrolne bez czujnika i znowu z czujnikiem.

  9. #1319
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2009
    Auto
    signiore Giuseppe Busso
    Postów
    743

    Domyślnie

    Niby grzeją ? Co z tego że nówki jak może automat nie podawać napięcia. Żeby dalej szukać to najpierw weryfikacja układu grzania świec.

  10. #1320
    Użytkownik Świeżak Avatar fitcrates
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    159 Ti 2.0 jtdm 170km SW
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał carramba Zobacz post
    Niby grzeją ? Co z tego że nówki jak może automat nie podawać napięcia. Żeby dalej szukać to najpierw weryfikacja układu grzania świec.
    "są nowe i sprawdzane" - to znaczy, że mechanik sprawdzał czy grzeją. Robił to inny mechanik niż ten, który montował, więc raczej nie miał w tym interesu aby tak mówić. Ewentualnie może za krótkie wsadził czy coś ale miały być z ori.

Podobne wątki

  1. Biały dym na nierozgrzanym silniku
    Utworzone przez vtvs w dziale GT
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:28
  2. Ciężko pali na zimnym silniku przerywa szarpie
    Utworzone przez murzyncannaba w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 11:37
  3. [159] Alfa 159 1.9 jTDm - nie odpala / ciężko pali / kontrolka świec żarorowych
    Utworzone przez gresko1982 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-03-2015, 13:36
  4. [159] 1.9 JTDm 150km - Ciężko odpala na zimnym silniku
    Utworzone przez Wolfer w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-09-2014, 20:04
  5. Ciężko odpala na zimnym silniku 1.9 jtdm
    Utworzone przez mike87 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-02-2014, 07:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory