Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: Jaki olej do 1,9 JTDm?

  1. #1
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie Jaki olej do 1,9 JTDm?

    Wiem że temat na pewno nie jest nowy i nie jest to plus że nie chce mi się przejrzeć dokładnie forum ale tak było najprościej. Ostatnio kupiłem 159 z 2006 1,9 JTDm z przebiegiem 98 tyś auto już nie jest na pewno na gwarancji niestety nie wiem jaki olej był zalany a planuje wymienić to że syntetyk to wiem ale jaki polecacie? Aha i tak w ogóle przy okazji ile tam oleju wchodzi?

  2. #2
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    prawie 250 tys. km przejechałem w 4 lata na selenii WR 5W40 (1,9jtdm), na oryginalnych wtryskach i turbo. Tylko jeden jedyny raz podkusiło mnie i wlałem castrola edge i se pasek rozrządu pękł ot tak (zatarty kompensator luzu zaworu, czyli potencjalnie wina oleju, na szczęście była gwarancja). Więc dzisiaj leję selenię do wszystkiego co mam i się rusza :-)

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

  4. #4
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie

    a co ile lać ten olej selenia? i jak poznać że jest tam filtr cząstek stałych DPF bo to wtedy chyba komputer wskazuje kiedy go zmienić nie wiem czy to prawda?

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszS84 Zobacz post
    a co ile lać ten olej selenia? i jak poznać że jest tam filtr cząstek stałych DPF bo to wtedy chyba komputer wskazuje kiedy go zmienić nie wiem czy to prawda?
    Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli. Przy wymianie oleju wymieniasz filtr oleju a nie DPF - tego drugiego byś nie chciał raczej, bo jego koszt to kilka tysięcy złotych. Olej o ile dobrze kojarzę należy wymieniać co roku, albo co 10 tysięcy km. A na kompie jest zapisane kiedy ostatnio był wymieniany.

  6. #6
    superglide
    Gość

    Domyślnie

    do crosa lałem selenie WR co 20 tys. km, teraz do DPF-a leję selenię WR PE 5W30, ta jest dedykowana do filtrów. Nie czekam na kompa, wymieniam co 20 tys. km.

  7. #7
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie

    nie chodziło mi oto jak poznać że w samochodzie jest ten filtr DPF? i jak to sprawdzić w menu kiedy był ostatnio olej zmieniony w jakie to zakładki wejść?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaszS84 Zobacz post
    nie chodziło mi oto jak poznać że w samochodzie jest ten filtr DPF? i jak to sprawdzić w menu kiedy był ostatnio olej zmieniony w jakie to zakładki wejść?
    DPFa miały wszystkie diesle w 159, chyba że ktoś sam wyciął to można wjechać na kanał i sprawdzić, czy jest pod spodem Co do sprawdzenia kiedy olej był wymieniany to lewą wajchą wchodzisz w menu i tam jest coś takiego jak SERVICE. Producent zaleca wymianę co 30tys. (wszyscy zalecają częściej) więc wartość w ustawieniu SERVICE to 30tys minus to co przejechałeś od wymiany.

    Zakładam, że mówimy o 159 a nie 147, którą masz w opisie...
    Ostatnio edytowane przez maciek13 ; 19-11-2010 o 12:37

  9. #9
    LukaszS84
    Gość

    Domyślnie

    tak o 159 rozmawiamy 147 to już historia pozostała w pamięci i na fotografiach teraz już wiem ze mam ten filtr bo wjechałem na kanał. i panowie nie wiem czy z lenistwa powiedzieli żeby jeździć aż coś nie zacznie szwankować ewentualnie jak komputer coś wskaże. Widze po nie których tematach że wszyscy polecają tą selenie wr szkoda ze to drogie no ale chyba wypada wlać coś lepszego

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    A ja na przekór (po długiej dedukcji) wlałem Liqimoli TopTec 4200 i jestem zadowolony i dla DPFa lżej
    ewentualnie TopTec 4100 który ma 5W40

    (olej produkowany w Niemczech i tam rozlewany, nie tak jak niektóre marki w Polsce, i nie taki drogi)

    http://www.liqui-moly.de/liquimoly/p...id/e_3706.html
    Ostatnio edytowane przez alf-a147 ; 19-11-2010 o 17:06

Podobne wątki

  1. [159] Jaki olej wlać do JTDm, filtr oleju ?
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4021
    Ostatni post / autor: Dzisiaj, 14:50
  2. [159] Jaki Olej do Mojej Alfy 159 1.9 JTDm
    Utworzone przez Glowcio24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 17:41
  3. Alfa Romeo 156 SW - jaki silnik 1.9 JTDM vs 2.4 JTDM?
    Utworzone przez kamil.lignar w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-08-2015, 14:19
  4. Jaki olej 156 GTA
    Utworzone przez ArtiGTA w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-07-2014, 23:05
  5. jaki lać olej ?
    Utworzone przez xxx258 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-10-2008, 19:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory