Strona 160 z 180 PierwszyPierwszy ... 60110150151152153154155156157158159160161162163164165166167168169170 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,591 do 1,600 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1591
    Użytkownik Świeżak Avatar Fatefulqt
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti sw 2.4 jdtm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam.

    Aktualne posiadam orig radio i głośniki i subwoofer bose. Chciałbym słuchać muzykę z telefonu przez aux albo Bluetooth. Próbowałem używać FM transmiter od xiaomi , ale jakość dźwięku była bardzo słaba w porównaniu do CD.
    Co można zrobić?
    Czy wystarczy kupić kabel aux i podłączyć do oryg radia? Albo Bluetooth adapter?
    Albo kupić chińskie radio ? Jeśli tak to które polecacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #1592
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fatefulqt Zobacz post
    Witam.

    Aktualne posiadam orig radio i głośniki i subwoofer bose. Chciałbym słuchać muzykę z telefonu przez aux albo Bluetooth. Próbowałem używać FM transmiter od xiaomi , ale jakość dźwięku była bardzo słaba w porównaniu do CD.
    Co można zrobić?
    Czy wystarczy kupić kabel aux i podłączyć do oryg radia? Albo Bluetooth adapter?
    Albo kupić chińskie radio ? Jeśli tak to które polecacie. Z góry dziękuje za odpowiedzi
    Zależy co preferujesz. Ja wymieniłem oryginał 2DIN na SONY XAV-V10BT. Nie jest to może najbardziej zaawansowane radio, ale posiada typowo radio FM, Bluetooth, USB, Equaliser. Wszystko czego mi właściwie potrzeba. Odpala się błyskawiczne co było moim głównym argumentem do zakupu. Chińskie radia będą miały Androida, więcej zabawek, ale mając doświadczenie z Android Boxami do TV uznałem, że nie mam chęci bawić się w takie badziewie.

  3. #1593
    Użytkownik Świeżak Avatar Fatefulqt
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti sw 2.4 jdtm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Cytat Napisał lucassith Zobacz post
    Zależy co preferujesz. Ja wymieniłem oryginał 2DIN na SONY XAV-V10BT. Nie jest to może najbardziej zaawansowane radio, ale posiada typowo radio FM, Bluetooth, USB, Equaliser. Wszystko czego mi właściwie potrzeba. Odpala się błyskawiczne co było moim głównym argumentem do zakupu. Chińskie radia będą miały Androida, więcej zabawek, ale mając doświadczenie z Android Boxami do TV uznałem, że nie mam chęci bawić się w takie badziewie.
    Chciałbym, żeby jakość była nie gorzej niż cd i żeby odtwarzać muzykę ze Spotify.

  4. #1594
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fatefulqt Zobacz post
    Chciałbym, żeby jakość była nie gorzej niż cd
    Żadne źródło muzyki gdzie występuje kompresja danych nie może równać się z CD. Problemem nie jest radio tylko źródło sygnału.

  5. #1595
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Była: Alfa 159 1.9 8v JTDm. Teraz: Lexus IS 300h 2020
    Postów
    216

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fatefulqt Zobacz post
    Chciałbym, żeby jakość była nie gorzej niż cd i żeby odtwarzać muzykę ze Spotify.
    Bierz dowolne radio z Bluetooth na 2DIN, wybierz te które Ci się podoba i jest w Twoim zasięgu budżetowym. Może być potrzebna przejściówka z anteny AR do typowego ISO, ale powinna być w zestawie.

    Cytat Napisał davit Zobacz post
    Żadne źródło muzyki gdzie występuje kompresja danych nie może równać się z CD. Problemem nie jest radio tylko źródło sygnału.
    Bluetooth rzeczywiście może mieć nieco gorszą jakość, ale w ogóle bym się tym nie przejmował jeżeli w aucie nie ma high-endowego zestawu audio. Do tego sama praca silnika wystarczy żeby zagłuszyć różnice dźwięku CD / Bluetooth.
    Z resztą same pliki mp3 na CD też mają kompresję więc nawet nie wiem typowe utwory na CD ze swoim bitrate nie będą miały gorszej jakości niż premium spotify przez BT.
    Maksymalnie audiofilskim rozwiązaniem byłoby połączenie poprzez USB i odtwarzanie muzyki w formacie FLAC czyli bezstratnej.

  6. #1596
    Użytkownik Świeżak Avatar Fatefulqt
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti sw 2.4 jdtm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Dziękuje za odpowiedzi.
    W mojej wersji jest blue and me, więc teraz słucham muzykę z pendrive i jest super
    Pobrałem cały playlist ze spotifaya i teraz problem jest rozwiązany. Koszt około 10 zł
    Ostatnio edytowane przez Fatefulqt ; 16-05-2020 o 13:54

  7. #1597
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Testował ktoś na naszych Androidach apkę MtcDialer?
    https://github.com/f1xpl/MtcDialer
    Pozwala ona ponoć na używanie kontaktów google i wybieranie głosowe asystentem z naszego radia. Będę testował.

    Dostępne jest źródło i mam w planie zabrać się troszkę za zmianę jej interfejsu pod siebie.

  8. #1598
    Użytkownik Świeżak Avatar Fatefulqt
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti sw 2.4 jdtm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam.

    Czy ktoś we jak zrobić shuffle utworów przy używaniu pendrive i blue and me ?

  9. #1599
    Użytkownik Świeżak Avatar Fatefulqt
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 ti sw 2.4 jdtm
    Postów
    36

    Domyślnie

    Panowie,

    Zaproponujcie jakieś fajne 2din radio na android , bo mam najprostsze standardowe...
    Konieczne żeby był Bluetooth i działało bez problemu . Kto co ma u siebie?
    Mam bose i blue and me
    Ostatnio edytowane przez Fatefulqt ; 01-06-2020 o 18:46

  10. #1600
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Podrzuci mi ktoś instalkę apki do DSP z chińskiego radia? Można ją znaleźć poprzez przeglądarkę plików.

    Już sobie poradziłem na okrętkę w sumie - skopiowałem z drugiego radia bo mam w Oplu taki sam HW.
    Potem doszedłem do tego, że z rozwijanej belki górnej można włączyć Assistant i tam można instalować aplikacje "OEM".
    Ostatnio edytowane przez davit ; 03-06-2020 o 23:25

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory