Strona 6 z 180 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #51
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Pamietajcie o ramkach jesli beda potrzebne

  2. #52
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16V 2008r.
    Postów
    16

    Domyślnie

    Kiedyś, co prawda w innym aucie, miałem budżetowego chinola 2 DIN i po nim nie mam już ochoty na takie eksperymenty- chyba, że ktoś to przetestuje na własnej skórze.

    Radio miało nieznośny interfejs, było niedopracowane, chociaż był bluetooth, czytnik SD i inne bajery szmery. Ale, co najbardziej irytujące, brakowało wygaszania wyświetlacza, tzn. radio grało jeżeli wyświetlacz był włączony, ale nijak nie można było go wyłączyć tak, aby pozostał dźwięk w głośnikach- więc w nocy albo miałem muzykę w aucie i walący w oczy wyświetlacz, albo jechałem z całkowicie wyłączonym radiem. Paranoja.

    Alfę kupiłem z zamontowanym Pioneer'em AVIC-D3- kombajn 2 DIN dość stary, na Allegro widziałem nówki po 1000 zł, jednak ta konstrukcja jest o niebo lepsza od tego, co miałem nieprzyjemność użytkować półtora roku temu.

    Wywalanie kasy na chinola bez wcześniejszego "potestowania i pomacania" jest według mnie pomyłką.

    Kilka miesięcy temu, na innym forum, ktoś dokupił sobie niby dedykowany zestaw do starej BMW 7 (model E38). Wszystko niby ładnie pięknie, ale żeby radio weszło, trzeba było odłączać linki sterujące klapkami nawiewów dla pasażera (czyli automatyczna klimatyzacja i ustawianie nawiewów na nogi/ głowę poszło..). Takie uroki wcale nie tanich, ale chińskich alternatyw (radio kosztowało 2500 zł).

  3. #53
    janio
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukeKWCL Zobacz post
    chyba, że ktoś to przetestuje na własnej skórze.
    Tomek właśnie to robi, no może nie na skórze...

  4. #54
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Pierwszy z obiecanych "testów"

    Urządzenie to Erisin 832D. Link do strony z dokładnym opisem parametrów:
    http://www.erisin.com/erisin-es832d-...ayer_p322.html

    Nie będę tu wszystkiego przepisywał - z najważniejszych rzeczy - jest ekran dotykowy HD 800x480 pikseli, radio z RDS-em, nawigacja fabryczna + soft iGo (z językiem polskim i polskim lektorem), jest tuner DVB-T z dekodowaniem MPEG2 i MPEG4, oraz wbudowany napęd DVD (do odtwarzania filmów w różnych standardach, oraz muzyki - MP3 i inne).

    Urządzenie jest jednym z prostszych w obsłudze - z głównego menu można wejść w poszczególne sekcje (12) i z każdej sekcji jednym dotknięciem ekranu wrócić do głównego menu. Brzmienie porównywalne do standardowego audio w Alfie 159. Sprawne działanie zarówno odtwarzacza DVD, jak i softu nawigacyjnego oraz telewizji cyfrowej. Generalnie dla kogoś, kto nie lubi "przebajerowanych" urządzeń - będzie to dobry wybór. Mamy bowiem do czynienia ze wszystkomającym centrum multimedialnym, dla mnie o niebo prostszym w obsłudze, niż standardowa nawigacja AR 159 - po części dzięki dotykowemu ekranowi, a po części dzięki naprawdę intuicyjnemu interfejsowi użytkownika.
    Soft nawigacyjny umieszczony jest na karcie microSD - można wgrać tam dowolny program i zmienić tylko ścieżkę startową w menu systemowym. Wraz z urządzeniem dostajemy kartę microSD z oprogramowaniem iGo, z dokładną mapą całej Europy. Nie testowałem tego jeszcze na drodze, więc nie wiem, na ile jest to oprogramowanie lepsze, niż np. sprawdzona AutoMapa, ale wizualnie prezentuje się całkiem przyzwoicie a dokładność mapy Polski jest na pewno niezła - sprawdzałem to np. na "dziwnych" ulicach w Krakowie - wszystkie znalazł Czyli oprócz samego urządzenia dostajemy także niezbędne pełne oprogramowanie, by wykorzystać możliwości sprzętu.

    Urządzenie posiada dodatkowy slot na kartę SD (od czoła) oraz na napędy podłączane przez USB (pendrive). Producent deklaruje obsługę kart i pendrive do 16GB włącznie. Nie próbowałem wpinać USB o większej pojemności, nie podpinałem też dysku twardego. Myślę jednak, że 16GB w zupełności wystarczy, zeby zapełnić kartę taką ilością MP3-ek, by starczyły na baaardzo długą podróż.
    Od czoła urządzenia jest też miejsce na podpięcie kabla z wejściem audio-video (AUX).
    Nie zauważyłem w czasie testów urządzenia, żeby były problemy z wieszaniem się sprzętu, jakimiś dziwnymi zachowaniami, zacinaniem się odtwarzania, itp.

    Dla osób, które nie lubią, jak im w nocy coś takiego świeci w oczy - jednym dotknięciem ekranu wygaszamy go. Ponownie dotknięcie - ekran się włącza.

    W komplecie z urządzeniem dostajemy 2 anteny (GPS i TV), zestaw kabli do podłączenia zewnętrznych monitorów, kamery cofania, subwoofera, itp., oraz pilot do zdalnego sterowania (moim zdaniem zbędny - wszystko można łatwo zrobić z poziomu ekranu dotykowego).

    Odtwarzanie DIVX-ów i innych plików video - bezproblemowe, wyświetla także napisy (bez polskich liter, dlatego trzeba sobie przekonwertować plik tekstowy).

    Telewizja cyfrowa odbiera rewelacyjnie - w Krakowie złapałem bodajże 14 stacji - przy czym niestety dekoduje kanałów oznaczonych jako HD.

    Na razie nie wiem, jak wygląda działanie kierownicy multifunkcyjnej z tym urządzeniem - czekam na adapter CanBus.

    Z wad urządzenia - bo takowe oczywiscie posiada:
    - brak możliwości włączenia logo Alfa Romeo na starcie (nie uwzględniono takiego znaczka wśród szerokiego wyboru róznych logo), za to jest ładna tapeta z Alfą 8C. Brak możliwości wgrania własnych logo oraz tapet, bez odblokowania urządzenia
    - interfejs obsługi radia (samego radia!) - dość prosty, by nie rzec - banalny. Mógłby być jak dla mnie deczko bardziej wyrafinowany graficznie
    - średnio wygodny w obsłudze interfejs graficzny do odtwarzania zawartości pendrive i kart SD. Trzeba się wykazać precyzją w czasie wybierania plików do odtwarzania - w czasie szybszej jazdy może być to dekoncentrujące (przy czym proszę nie odbierać tego jakby się w ogóle ten interfejs do niczego nie nadawał - po prostu przyciski do wyboru określonego pliku są bardzo małe i trzeba dokładnie w nie trafiać)
    - niebieskie podświetlane przycisków (nie pasuje do AR 159).

    Na koniec parę zdjęć. Wraz z dedykowaną ramką by misiu.

    Cena - z ramką montażową można całość zamknąć w 1000 PLN.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	10.jpg
Wyświetleń:	777
Rozmiar:	43.8 KB
ID:	76387Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	885
Rozmiar:	49.2 KB
ID:	76388Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	628
Rozmiar:	46.0 KB
ID:	76389Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	598
Rozmiar:	43.8 KB
ID:	76390Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	446
Rozmiar:	42.5 KB
ID:	76391Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	715
Rozmiar:	45.0 KB
ID:	76392Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6.jpg
Wyświetleń:	1033
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	76393Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	7.jpg
Wyświetleń:	951
Rozmiar:	41.7 KB
ID:	76394Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	8.jpg
Wyświetleń:	509
Rozmiar:	50.1 KB
ID:	76395Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	894
Rozmiar:	44.4 KB
ID:	76396
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 07-11-2012 o 15:10
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #55
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Czy język polski jest tylko do nawigacji?
    A jak z antenami? Masz może zdjęcie jak one wyglądają?

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar oops2k
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Navara - byla, 159SW - jest!
    Postów
    719

    Domyślnie

    A podłączenie jest na kostkach ISO czy nie? Mozesz zrobic foto z tylu ?
    Ostatnio edytowane przez oops2k ; 07-11-2012 o 17:25

  7. #57
    Użytkownik Embrion Avatar artec
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    10

    Domyślnie

    A ja mam pytanie odnośnie bluetootha w tym sprzęcie, wykorzystanego jako zestaw głośnomówiący. Jak z jakością rozmów, obsługą książki telefonicznej itp.

  8. #58
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał c5tourer Zobacz post
    Czy język polski jest tylko do nawigacji?
    A jak z antenami? Masz może zdjęcie jak one wyglądają?
    Język polski tylko w sofcie nawigacyjnym, standardowo w radio jest angielski.
    Anteny "normalne" - klasyczna prostopadłościenna do GPS-u i krótki pręt do TV.
    Z tyłu radia wyjścia na kostki ISO.
    Cały zestaw akcesoriów jest sfotografowany tutaj:
    http://www.erisin.com/images/htmlare...ES832D_M17.jpg
    Ostatnio edytowane przez Tomek_KRK ; 07-11-2012 o 20:07
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  9. #59
    Użytkownik Rowerzysta Avatar lord8
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Giulia Ti
    Postów
    293

    Domyślnie

    A masz moze fotke jak sie komponuje w desce rozdzielczej w ar 159?

  10. #60
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Touch pen w zestawie?
    Znaczy się ekran jest oporowy... a nie pojemnościowy :/ Mnie osobiście oporówka w telefonie strasznie wkurzała, nie jest tak czuła jak pojemnościówka- w nowym szajsungu działa o niebo lepiej i w końcu polubiłem ekrany dotykowe

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory