Strona 150 z 180 PierwszyPierwszy ... 50100140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159160 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,491 do 1,500 z 1796

Temat: Co myślicie o chińskim radiu z odtwarzaczem DVD, GPS i DVB-T zamiast fabrycznego?

  1. #1491
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar piotraskvw
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    147 1.6 TS 105KM + była 159 2.0 JTDm 170KM, jest rodzinny autobus
    Postów
    583

    Domyślnie

    Cytat Napisał kamal Zobacz post
    Mam pytanie czy ktoś próbował wizualizacji nieoryginalnych czujników parkowania na chińczyku?
    Mam na myśli coś takiego => https://www.youtube.com/watch?v=W1dKKpBS_vk
    To żeś mi pomysła podrzucił
    Teraz nie będę odpalał tylko kamery cofania na fabrycznej navi a kamerę + czujniki

  2. #1492
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    33

    Domyślnie

    Dobry wieczór,
    mam taki problem z chińczykiem. Pacjent to PX-5 z androidem - o taki: https://allegro.pl/oferta/radio-nawi...4gb-8760116127 tylko z androidem 9. Oczywiście z obsługą canbusa.

    Instalacja wygląda tak, że tył jest napędzany bezpośrednio z radia, a przód i subwoofer przez wzmacniacz. Przód podzielony zwrotnicą na tweetery i woofery.

    Podstawowy problem, to problem z połączeniami telefonicznymi bluetooth. Działały dobrze, aż pewnego dnia, ni z gruszki ni z pietruszki, zaczęło trzeszczeć. Po bliższym przysłuchaniu się wyszło, że połączenia są przekazywane tylko na przednie tweetery. Zabawna historia jest taka, że muzyka z yt puszczona przez BT, gra normalnie, na wszystkie głośniki.

    Radio kupione na allegro, więc udałem się do sprzedawcy. Podmienialiśmy adapter canbusa, podłączaliśmy kilka telefonów, resetowaliśmy do ustawień fabrycznych, aktualizowaliśmy oprogramowanie - bez sukcesów. Jedyny sukces to fakt, że radio "na stole" - podpięte do instalacji w serwisie - działało normalnie, tj. przekazywało dźwięk na 4 głośniki. Próbowaliśmy także bawić się balansem i faderem. Przednie woofery po prostu nie chcą gadać.

    Jakieś pomysły, gdzie szukać problemu?

    Druga sprawa, to słaby odbiór radia. Nawet w centrum Warszawy bywa różnie. Spodziewam się, że problemem jest brak wzmocnienia anteny, bo nie było takiego problemu na fabrycznym radiu. Myślałem o jakimś wzmacniaczu, ale czy ktoś ma jakiś sprawdzony, żeby działał? Ewentualnie czy jest jakiś fabryczny wzmacniacz w 159? Jeśli tak, to jak go podłączyć, żeby znów działał?

    Z góry dzięki za pomysły.

  3. #1493
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil_87 Zobacz post

    Druga sprawa, to słaby odbiór radia. Nawet w centrum Warszawy bywa różnie. Spodziewam się, że problemem jest brak wzmocnienia anteny, bo nie było takiego problemu na fabrycznym radiu. Myślałem o jakimś wzmacniaczu, ale czy ktoś ma jakiś sprawdzony, żeby działał? Ewentualnie czy jest jakiś fabryczny wzmacniacz w 159? Jeśli tak, to jak go podłączyć, żeby znów działał?

    Z góry dzięki za pomysły.
    Separator antenowy. To radio nie daje zasilania na wzmacniacz antenowy.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  4. #1494
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    159 SW 2,0 JTDM
    Postów
    33

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Separator antenowy. To radio nie daje zasilania na wzmacniacz antenowy.
    No właśnie dokładnie to napisałem wyżej.
    Pytanie, czy można jakoś doprowadzić zasilanie do oryginalnego wzmacniacza (wyjście z wiązki radia jest) albo czy ktoś przetestował konkretny model wzmacniacza/separatora i wie, że działa.

  5. #1495
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Każdy kto zmienił Ori radio na inne musiał założyć separator antenowy z wejściem zasilania do wzmacniacza w stopce anteny.
    Jeśli to nie działa to albo stopka anteny zepsuta albo separator wadliwy albo przewod między radiem a anteną. Ja kupiłem parę lat temu pierwszy lepszy separator i z każdym radiem działa a aktualnie właśnie włożyłem trzecie radio z kolei i także jest ok.
    Nie ma tu wielkiej filozofii. Inna sprawa że sam moduł radiowy w radiach może się różnić i łapać lepiej bądź gorzej i tego nie zmienisz niczym. Znaczy zmienisz innym radiem...

  6. #1496
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2019
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16V SW Ti
    Postów
    17

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof1-1R Zobacz post
    Mam chińczyka od pół roku ,nigdy się nie zawiesił
    Witam, czy do tego chińczyka nie potrzeba zadnej ramki.
    Jak jest z podłączeniem?

  7. #1497
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    MONTESILVANO
    Auto
    Brera 2.4jtdm v20,
    Postów
    23

    Domyślnie

    Panowie ja osobiscie kupulem taka chinska stacje multimedialna na amazonie, smiga idealnie od 4mcy, w cenie byla nawet kamera cofania, trzeba bylo doinwestowac w kostke do alfy i antene dab+ ale jest genialnie.

  8. #1498
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    3

    Domyślnie

    Radio z androidem nie ma żadnego problemu z połączeniem się z iphone?

  9. #1499
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    159
    Postów
    90

    Domyślnie

    Panowie jestem przed zakupem radia do 159, mam prośbę do osób w temacie, potrzebuję informacji czy dedykowane radia 1>2din mają moduł can i wystarczy podpiąć can+ i can - do kostki iso w odpowiednie miejsce, czy trzeba osobno kupić dedykowany?
    kolejna sprawa jak wygląda sprawa z wzmacniaczem antenowym, macie jakiś sprawdzony ? i ostatnie który model polecacie ?

  10. #1500
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Napisał morelexx Zobacz post
    Panowie ja osobiscie kupulem taka chinska stacje multimedialna na amazonie, smiga idealnie od 4mcy, w cenie byla nawet kamera cofania, trzeba bylo doinwestowac w kostke do alfy i antene dab+ ale jest genialnie.
    Warto dokupić antenę i korzystać z tego DAB+? Czy antena jest przyklejana na szybę? Takie coś kiedyś widziałem.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. Demontaż fabrycznego radia
    Utworzone przez BlackBomb w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 11-12-2021, 12:56
  2. [156] Jakie radio zamiast fabrycznego?
    Utworzone przez przemax w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 13:16
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 12:44
  4. Problem tempomatu (nie fabrycznego)
    Utworzone przez khropek w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-09-2010, 15:51
  5. [156] Niskotonowy zamiast fabrycznego tyłu...
    Utworzone przez Seferiel w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2009, 10:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory