Strona 22 z 23 PierwszyPierwszy ... 121314151617181920212223 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 220 z 229

Temat: [Brera] jaki silnik wybrać - temat ogólny

  1. #211
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Mój TBI ma prawie 150tys. i oznak zużycia skrzyni brak. Wręcz pracuje dużo lepiej niż jtdm który był z mniejszym przebiegiem(60-112). Zarówno w jednej jak i drugiej objawów łożysk nie zauważyłem.

  2. #212
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Trochę odświeżę. Przeczytałem już kilka tematów ale dalej jestem zielony.
    Jak wygląda porównanie silników 2.2 i 2.4 pod względem usterkowości/kosztów utrzymania po tylu latach. Wiadomo, że wszystko zależy od egzemplarza i tak jak ktoś dbał ale... wszędzie czytam że silniki jts 2.2 są awaryjne i w ogóle nie jest to rozsądny wybór. Za to 2.4 ma dobre opnie. Tylko, że jeśli przyjdzie mi serwisować w 2.4 dwumasę, egr + dpf, klapki, urywające się szpilki to już się nie robi to takie czarno na białym. W JTS z tego co doczytałem trzeba dbać o rozrząd, który jest dość drogi i ewentualnie nagar... ale to tyle. Jeszcze chyba skrzynie są gorsze. Moje pytanie właściwie sprowadza się do tego, że chciałbym mieć 2.4 bo większa moc, mniej pali (mniej kosztów), możliwość zrobienia chipa np. a w 2.2 nic nie zrobię... ale czy w sytuacji jaka jest na rynku warto rozglądać się za tym silnikiem, czy koszty utrzymania będą porównywalne, większe, mniejsze?

    Inne pytanie to jak dziś wygląda sytuacja z przebiegami? Czy należy się obawiać w przypadku 2.4 które się zbliża do np. 300 tys, że to już jest jego ostatnie tchnienie czy niekoniecznie? Oczywiście w tym przypadku zakładam że dwumasa i np. turbo to rzeczy eksploatacyjne które należy wymienić/zregenerować ale jak sam silnik? Moje przeświadczenie zawsze było takie ze diesle to silnik zaprojektowane na długie przebiegi i pewien znany łysy pan z youtuba twierdzi, że prawidłowo eksploatowany silnik tego typu powienien zrobić np. 800 tys. Czy w tym przypadku to w ogóle realne czy to już nie jest taki silnik jak stare jtd które konkurowały z tdi, które przecież tyle robiły. Pozdrawiam

  3. #213
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    A w 2.2 nie masz dwumasy itp? Ja bym w ogóle Alfy nie kupił bo to jak kupisz to od razu się psuje o ile już przed zakupem się nie zepsulo

  4. #214
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Słabo szukałeś albo nie na tym forum. W 2.4 dochodzi ryzyko pęknięcia głowicy, a w 2.2 rozrząd wcale nie kosztuje kosmicznych pieniędzy...

  5. #215
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Trochę odświeżę. Przeczytałem już kilka tematów ale dalej jestem zielony.
    Jak wygląda porównanie silników 2.2 i 2.4 pod względem usterkowości/kosztów utrzymania po tylu latach. Wiadomo, że wszystko zależy od egzemplarza i tak jak ktoś dbał ale... wszędzie czytam że silniki jts 2.2 są awaryjne i w ogóle nie jest to rozsądny wybór. Za to 2.4 ma dobre opnie. Tylko, że jeśli przyjdzie mi serwisować w 2.4 dwumasę, egr + dpf, klapki, urywające się szpilki to już się nie robi to takie czarno na białym. W JTS z tego co doczytałem trzeba dbać o rozrząd, który jest dość drogi i ewentualnie nagar... ale to tyle. Jeszcze chyba skrzynie są gorsze. Moje pytanie właściwie sprowadza się do tego, że chciałbym mieć 2.4 bo większa moc, mniej pali (mniej kosztów), możliwość zrobienia chipa np. a w 2.2 nic nie zrobię... ale czy w sytuacji jaka jest na rynku warto rozglądać się za tym silnikiem, czy koszty utrzymania będą porównywalne, większe, mniejsze?

    Inne pytanie to jak dziś wygląda sytuacja z przebiegami? Czy należy się obawiać w przypadku 2.4 które się zbliża do np. 300 tys, że to już jest jego ostatnie tchnienie czy niekoniecznie? Oczywiście w tym przypadku zakładam że dwumasa i np. turbo to rzeczy eksploatacyjne które należy wymienić/zregenerować ale jak sam silnik? Moje przeświadczenie zawsze było takie ze diesle to silnik zaprojektowane na długie przebiegi i pewien znany łysy pan z youtuba twierdzi, że prawidłowo eksploatowany silnik tego typu powienien zrobić np. 800 tys. Czy w tym przypadku to w ogóle realne czy to już nie jest taki silnik jak stare jtd które konkurowały z tdi, które przecież tyle robiły. Pozdrawiam
    Fajnie się tak dywaguje, ale jechałeś jednym i drugim? Może zacznij od tego?
    Poszukaj na forum ludzi z zadbanymi egzemplarzami, umów się. Nie dosyć że przejedziesz się autem i zobaczysz na żywo różnice, to jeszcze właściciel opowie ci z pierwszej ręki o kosztach.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  6. #216
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał leczooo Zobacz post
    Za to 2.4 ma dobre opnie. Tylko, że jeśli przyjdzie mi serwisować w 2.4 dwumasę, egr + dpf, klapki, urywające się szpilki to już się nie robi to takie czarno na białym. W JTS z tego co doczytałem trzeba dbać o rozrząd, który jest dość drogi i ewentualnie nagar... ale to tyle. Jeszcze chyba skrzynie są gorsze. Moje pytanie właściwie sprowadza się do tego, że chciałbym mieć 2.4 bo większa moc, mniej pali (mniej kosztów), możliwość zrobienia chipa np. a w 2.2 nic nie zrobię...
    Dlatego dobrze znaleźć takie 2.4 już bez EGR i DPF i z usuniętymi klapami. Najlepiej jeszcze z mądrze zrobionym chipem i ewentualnie z automatem (odpada wymiana sprzęgła, dwumasy itp.)

  7. #217
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Słabo szukałeś albo nie na tym forum. W 2.4 dochodzi ryzyko pęknięcia głowicy, a w 2.2 rozrząd wcale nie kosztuje kosmicznych pieniędzy...
    Pękające głowice to podobno wina dpfa i tylko pozbywając się go można uniknąć tego problemu czy się mylę? To już wliczyłem ogólnie w problem z dpf jako skrót myślowy ale wiem, że były takie problemy tylko, że to kolejny argument na nie dla diesla. Ok może rozrząd w 2.2 to dziś już nie kosmiczne pieniądze ale więcej niż do 2.4 i mam przez to rozumieć, że sugerujesz, że 2.2 lepszy,mniej awaryjny?

    Czarny_28 wiem, że w 2.2 też jest dwumasa i inne rzeczy które trzeba wymieniać ale są one tańsze w porównaniu do 2.4.
    Nie zakładam, że alfa ma się psuć, po prostu pytam o normalną eksploatację na co dzień.

    tomaz jeździłem i bardziej podoba mi się 2.4 ale podczas takiej krótkiej przejażdżki trudno o konkretny wniosek jak auto się będzie eksploatowało w dłuższej perspektywie czasu. Każdy jednak chwali zarówno jedną wersję jak i drugą.

    Nie mniej dzięki za odzew i pomoc

  8. #218
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    cokolwiek byś nie kupował kup zadbaną sztukę. a to nie jest łatwe. w przypadku Brery bardzo widać paradoks polskich komisów. Brera za granica już nie tanieje, ceny w niemczech zaczynają się od 5tys euro (nie licząc pojedynczych mocno zmęczonych egzemplarzy), jak chcesz coś powybierać to 7-10tys i więcej. A w Polsce ceny większości egzemplarzy na otomoto nie przekraczają 30tys zł. zapewne domyślisz się z jakiego przedziału cenowego pochodzą te sprzedawane w naszych komisach i co za tym idzie w jakim są stanie. a później alfa ma taką, a nie inną opinię.
    Powiem ci tylko tyle, że od ok. roku szukam auta dla żony. Przeglądam oferty głównie na mobile.de i autoscout24.de wariant A to poliftowy Spider 1,75tbi lub V6 biały lub czerwony w cenie do 12tys euro wariant B to Brera silnik 2,4jtdm, 1,75tbi lub V6 też biały lub czerwony do 7tys euro. i co? i dalej szukam. nawet jak się coś pojawi to znika w moment.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 17-09-2019 o 10:50

  9. #219
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał piter34 Zobacz post
    Dlatego dobrze znaleźć takie 2.4 już bez EGR i DPF i z usuniętymi klapami. Najlepiej jeszcze z mądrze zrobionym chipem i ewentualnie z automatem (odpada wymiana sprzęgła, dwumasy itp.)
    I za 8-13 tys no nie?

  10. #220
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm '08
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    I za 8-13 tys no nie?
    Zdecydowanie nie.
    A tak na marginesie, to skąd wiadomo, jaki jest budżet?

Podobne wątki

  1. [159] Jaki silnik wybrać ?
    Utworzone przez kasiabzz w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-01-2016, 17:26
  2. Praca Inżynierska - jaki temat wybrać
    Utworzone przez K@rdi4N w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2015, 13:37
  3. Jaki silnik wybrać 1.9 JTD czy 2.0 JTS ?? :-)
    Utworzone przez bodziak_spiz w dziale GT
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 08-06-2012, 14:01
  4. Jaki silnik 156 wybrać??
    Utworzone przez rebel w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory