Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Temat: Czujnik zużycia hamulców

  1. #11
    JTDMattt
    Gość

    Domyślnie

    To normalne że kontrolka pojawia się i znika. Jeżeli jeszcze trochę okładziny zostało to masz czas żeby zrobić paręset km przed zmianą. Ale nie przeciągaj tego, bo jeżeli spóźnisz się to i tarcze będziesz miał do wymiany.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bosek5
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    AR159
    Postów
    41

    Domyślnie

    Witam. Ja wymieniałem u siebie klocki z tyłu i tam nie ma żadnych czujników. Jeśli chodzi o przód to rozglądałem się w swoim aucie i wygląda na to że tylko w jednym kole ( z prawej strony ) jest czujnik. Po lewej nie widziałem, chyba że mam jakiś wybrakowany samochód. Jeśli ktoś zna temat czujników z przodu to proszę o wypowiedź.
    Patrząc na foto klocków sprzedawanych np. na allegro widać kable od czujników na obu klockach. Coś tu nie gra
    Ostatnio edytowane przez bosek5 ; 30-03-2013 o 07:57

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Cytat Napisał bosek5 Zobacz post
    Witam. Ja wymieniałem u siebie klocki z tyłu i tam nie ma żadnych czujników. Jeśli chodzi o przód to rozglądałem się w swoim aucie i wygląda na to że tylko w jednym kole ( z prawej strony ) jest czujnik. Po lewej nie widziałem, chyba że mam jakiś wybrakowany samochód. Jeśli ktoś zna temat czujników z przodu to proszę o wypowiedź.
    Patrząc na foto klocków sprzedawanych np. na allegro widać kable od czujników na obu klockach. Coś tu nie gra
    Ostatnio oglądałem instalacje biegnącą do hamulców i jest tak samo jak u Ciebie. Kabel biegnie tylko do jednego klocka z przodu. Nowe klocki mają czujniki po obu stronach bo pewnie niektóre wersje mają instalacje po obu stronach. Do tylnych klocków również nie mam poprowadzonej instalacji.
    Miałem przypadek taki, że kontrolka zużycia klocków zapalała się i gasła. Przyczyną okazała sie przetarta izolacja na kablu biegnącym do czajnika na klocku.

  4. #14
    criss
    Gość

    Domyślnie

    klocki wymienia sie parami więc wystarczy jeden kabel do kontrolki

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bosek5
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    AR159
    Postów
    41

    Domyślnie

    wiadoma sprawa, że klocki wymienia się parami, ale w audi miałem czujniki po obu stronach.

  6. #16
    criss
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał bosek5 Zobacz post
    wiadoma sprawa, że klocki wymienia się parami, ale w audi miałem czujniki po obu stronach.
    a w alfie nie masz info o spalonej żarówce świateł mijania P.s. W 145 też jest kabel po obu stronach

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bosek5
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    AR159
    Postów
    41

    Domyślnie

    to dobrze. czyli w jednym klocku trzeba przewód upie...ć. Czeka mnie wymiana kompletu klocków z tarczami. pozdr

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    32

    Domyślnie

    przewaga samochodow ma jeden czujnik zużycia hamulców który znajduje sie w przednim kole kierowcy a kable pozostale wychodzace z pozostałych kól to z absu.

  9. #19
    Użytkownik Romeo Avatar interside
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Biłgoraj
    Auto
    AR 159SW 1,9jtdm 8v
    Postów
    541

    Domyślnie

    tak ale są dostępne klocki do tyłu z czujnikiem zużycia, ostatnio zamawiałem to własnie się zastanawiałem nad tym dlaczego je produkują skoro nie ma do czego je podłączyć, okazuje się ze takie same klocki występują też w innych autach, wiec zamówiłem oryginalne teraz już TRW poprzednie były Lucas. Oczywiście tył.

    Jako ciekawostkę dodam ze za 120zł oryginalne TRW w komplecie dodają nowe śruby mocujące i prowadnice klocków, czego w zamiennikach nie ma.

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gary
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    159 TI
    Postów
    680

    Domyślnie

    czujniki czujnikami, ale zdecydowana wiekszosc 159 ma aluminiowe felgi przez ktore mozna podejrzec, w jakim stanie sa klocki. a jak slabo widac wystarczy zdjac kolo. ja zawsze w ten sposob sprawdzam stan hamulcow (grubosc tarcz i klockow) i nie musze sie przejmowac czujnikami, ktore z reszta, nawet jak sa, wcale nie musza zadzialac

Podobne wątki

  1. Czujnik zużycia klocków-naprawa
    Utworzone przez kolekszy w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 12:02
  2. Czujnik zużycia klocków - brak wtyczki
    Utworzone przez Wujek_Staszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 22:03
  3. Czujnik w zużycia klocka Hamolcowego
    Utworzone przez Winters w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-09-2010, 19:02
  4. czy to jest czujnik zuzycia hamulców
    Utworzone przez LIGAR w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-11-2009, 08:50
  5. Czujnik zużycia klocków-czy da się oszukać??
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 12:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory