Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37

Temat: Regulacja manualna świateł

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar R.Y.D.Z.U
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Brzeszcze / Wieliczka / Bieruń
    Auto
    MiTo - dzikie 78KM :)
    Postów
    945

    Domyślnie

    Metoda prób i błędów, ale trzeba się nkręcić. Najlepiej naruchać sobie kluczyk oczkowy z grzechotką

  2. #12
    Użytkownik Romeo Avatar marcingoleniow
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150 km
    Postów
    1,188

    Domyślnie

    Czy może ktoś z Was miał problem z zapieczoną śrubą do regulacji świateł przednich. Byłem w zeszłym roku na przeglądzie i diagnosta nie mógł jej ruszyć. Wtedy światła były prawie dobrze więc zostało tak jak było ale w tym roku może być tak, że regulacja będzie potrzebna. Czy WD-40 załatwi sprawę czy spróbować czegoś innego ?. Miał ktoś podobny problem?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Czy istnieje możliwość wymiany mechanizmu regulacji manualnej w 159 ? Lewy reflektor świeci nisko, byłem u diagnosty, ale niestety nie mógł mi ustawić światła prawidłowo, bo pomimo kręcenia śrubą odpowiedzialną za regulację pionową zakres regulacji jest bardzo niewielki. Snop światła się podnosi, ale tylko o jakieś 2 cm i bije dużo niżej niż prawa lampa, która jest ustawiona książkowo.
    Czy jest to wykonalne ? Czy trzeba ściągać cały reflektor razem ze zderzakiem, czy można to zrobić bez demontażu ?

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Możliwe, że wyskoczyła ta część regulacyjna(śruba) z uchwytu lampy, u mnie tak było też na lewej lampie. Zajrzyj do środka od strony dekla, poodciskaj tam wszystko i może uda Ci się że wskoczy z powrotem w to miejsce.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Możesz trochę dokładniej opisać co zrobiłeś, że udało Ci się to przywrócić do działania ?

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja na to trafiłem przypadkiem gdy miałem wyjęte lampy do czyszczenia i wtedy zauważyłem, że dynda mi ten jasny plastik w środku więc docisnąłem go w stronę tej śruby i zaskoczyło.

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Hmm próbowałem coś tam dziś pomanipulować, ale bez efektów. Jutro od rana jeszcze raz przymierzę się do sprawy. Zastanawiam się, czy mógłbym jakoś ułatwić sobie zadanie i co by było, gdybym odkręcił te śruby które są od przodu reflektora i zdjął z zatrzasków ten czarny plastik. Pytanie czy się da, czy to nie jest jakoś poklejone, i czy dałoby mi jakiś lepszy widok i dostęp do regulacji manualnej ? Jeśli ktoś jeszcze z Kolegów miał do czynienia z takim problemem to będę bardzo wdzięczny za sugestie.

    Kontaktowałem się z poprzednim właścicielem, który wydaje mi się naprawdę uczciwą osobą i raczej nic przede mną nie ukrywał. Twierdzi, że nie wiedział o tym problemie i że samochód normalnie przechodził przeglądy. Alfa nie miała także żadnej przygody z tamtej strony co potwierdziło mi badanie w ASO. Czy to możliwe, aby odbłyśnik sam spadł z tej śruby od regulacji w czasie jazdy ?

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tom@sz Zobacz post
    Zastanawiam się, czy mógłbym jakoś ułatwić sobie zadanie i co by było, gdybym odkręcił te śruby które są od przodu reflektora i zdjął z zatrzasków ten czarny plastik. Pytanie czy się da, czy to nie jest jakoś poklejone, i czy dałoby mi jakiś lepszy widok i dostęp do regulacji manualnej ?
    Po odkręceniu tych śrubek zdejmiesz jedynie ten chrom zewnętrzny wokół lamp a reszta jest sklejona.

    Dodano po 3 minutes:

    Poprzyglądaj się dokładniej wnętrzu lampy a zwłaszcza miejscom w których łączą się odbłyśniki z śrubami regulacyjnymi (lewa oraz prawa). Regulacja elektryczna działa?

    Dodano po 18 minutes:

    Jeszcze sobie pomyślałem, że ta śruba jest na tyle wykręcona, ze ten odbłyśnik ruchomy nie dostaję do gniazda tej śruby. Można spróbować kręcić śrubą tak aby obniżyć światła maksymalnie wtedy docisnąć odbłyśnik do lampy i wtedy ewentualnie ustawić wysokość.
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 03-04-2015 o 19:32 Powód: Dodano

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Tom@sz
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Pustków Wilczkowski
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 8V
    Postów
    28

    Domyślnie

    Udało się, już wszystko świeci tak jak należy. Śruba była całkowicie wykręcona z odbłyśnika, a później ktoś próbował ją wkręcić, ale robił to w powietrzu
    Gdyby było to komuś potrzebne na przyszłość można naprawić regulację bez ściągania reflektora. Najlepiej to robić w garażu pod ścianą. Najpierw zmierzyłem sobie na jakiej wysokości jest górna granica snopu światła z dobrze ustawionego refektora po prawej stronie, po czym przestawiłem miarkę przed lewy reflektor. Całkowicie wykręciłem śrubę regulacji pionowej. Śrubokrętem maksymalnie dociągnąłem odbłyśnik do siebie, jednocześnie dociskając go w dół i zacząłem wkręcać śrubę regulacji. Przy czwartej próbie się udało uzyskać ten sam poziom snopu światła na obu reflektorach i przywrócić regulację w obie strony. Byłem u diagnosty, trochę jeszcze mnie poprawił i jest dobrze

    Luck dziękuję za pomoc.

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Cieszy mnie, że to było to a nie coś poważniejszegopozdrawiam

Podobne wątki

  1. Regulacja świateł
    Utworzone przez Paulos76 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 08-08-2012, 11:21
  2. Regulacja Świateł
    Utworzone przez Tomcio1980 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2011, 00:01
  3. [145] regulacja świateł
    Utworzone przez kuba18nh w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-02-2011, 16:30
  4. regulacja świateł
    Utworzone przez marcolukas w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-02-2009, 08:48
  5. [33] Regulacja świateł.
    Utworzone przez qdlacz007 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-11-2008, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory