[159] Rozmiar felg

Witam, planuje zakup felg 16" do Alfy 159SW 1.9JTDm ciężko znaleść stalówki 16" z ET34 czy pasują jakieś inne??
 
Ok, dzięki. A orientujesz się jakie ET moga mieć 16" bez potrzeby zakładania dystansów?
 
Zimówki mam na stalowych 16- kach z ET 41 i obręcz w bardzo małej odległości mija zacisk. Zanim kupisz felgi dokładnie sprawdż z jakim ET podejdą do 159-ki.
 
A gdzie mogę sprawdzić jakie ET będzie mi pasowało oprócz ET34 bo o tym najczęściej piszą.
 
A gdzie mogę sprawdzić jakie ET będzie mi pasowało oprócz ET34 bo o tym najczęściej piszą.
To zależy, czy jest to felga oryginalna, czy też nie, a także jakie masz zaciski hamulcowe (zwykłe, czy brembo). W przypadku tych pierwszych ET może być nawet 41 (felga alu), a w przypadku tych drugich 35 (felga alu), jak to wygląda w przypadku felg stalowych niestety nie wiem.
Pozdrawiam.
- Rafał
 
Ja sprawdzałem poprawność podawania prędkości przez prędkościomierz i na 235/45/18 jest wynik najbardziej zbliżony do GPS (licznik podaje ok +2km/h przy prędkości powyżej 100km/h). Przy oponach 205/55/16 różnica ta wynosi ok +12 km/h. Pewnie na 19 cali byłoby idealnie:)
 
Cześć,podpinam się pod temat,
powiedzcie mi , jakie 17 najlepiej założyć wys/szerokość, bo z mojego doświadczenia taka 215/55 byłaby najlepsza-komfort jazdy ,skręcania/koleinach no i wysokości auta (co przy jeździe żony musiało by być i 99). Pytanie czy takie podejdą i nie będą np. na dziurach waliły z tyłu o nadkole a z przodu ocierały przy skręcie
( w tej chwili 205/55/16" letnie 205/65/16" zimowe )

no i oczywiście jak by to wyglądało, czy se darować i po prostu wrzucić 225 no ale 50 czy 55?
 
Ja mam zimówki 215/55/17 i wszystko jest ok nie ocieram a autem jeździ się naprawdę dobrze.
 
Ja mam zimówki 215/55/17 i wszystko jest ok nie ocieram a autem jeździ się naprawdę dobrze.

no i to chciałem usłyszeć.....z tym że , nie wyglądają jak nadmuchane balony? na zimówki to mogą być ok , ale na letnie-mhmmm jakbyś mógł foto rzucić?byłbym wdzięczny
 
Przy zawieszeniu ti również brak problemów na tym rozmiarze, a nawet jest lepiej, bo przestałem obcierać podłogą na byle jakiej dziurce.
 
Jutro mogę coś pstryknąć bo dziś już trochę ciemno :) Też się o to obawiałem, że będzie baloniasto ale nie wygląda to źle festynu nie zrobisz :D
 
ja mam 150 km jtdm, nie wiem jakie zawieszenie, ale wiem że niska o czym się już przekonałem zwłaszcza przy większych prędkościach i wyskakujących poprzecznych nierównościach,wrażenia niezapomniane( iskry spod spodu)
 
Obiecane fotki

attachment.php
attachment.php
 

Załączniki

  • 20150213_134939.jpg
    20150213_134939.jpg
    133.5 KB · Wyświetleń: 491
  • 20150213_160301.jpg
    20150213_160301.jpg
    112.6 KB · Wyświetleń: 730
Witam!
Słuchajcie...niby temat wałkowany od dawna ale nie znalazłem 100% odpowiedzi na moje pytanie...Właśnie stoje przed kupnem letnich bucików do Alfy...z racji tego że mam 17 i tak zostaje wybór padł na Vredestein Ultrac Sessanta...Opony wcześniej sprawdzone na innych autkach i wyglą obłędny :P...ale do rzeczy... 225/45/17 czy 225/50/17 czy też może z racji mocy ponad 200 koni w dieslu 235/45/17... wiem że katalog mówio wysokości opony na 50 ale przez to i wybór o wiele mniejszy i cena +400 zł do kompletu...
Z góry dzięki za odpowiedź :)
 
Było już...:-P słabo Szukałeś :-D poszukaj wątku kolegi Ebola, on miał założone 225/45/17 i była duża przerwa między nadkolem a oponą. Słabo to wyglądało.
Jeśli już chcesz to 225/50/17. Na seryjnym zawiasie to najlepszy kompromis.
200 kunia dooopy nie urywa w 159, przez masę, więc trakcja na 225 będzie;-)

Pozdrawiam
 
Opony wymienisz raz na parę lat, nie widzę sensu kombinować z wielkościami tym bardziej, że te które znalazłeś do najdroższych nie należą.
 
Po przeczytaniu jeszcze kilku informacji wybór padł na 235/45/17. Także z mojej strony dzięki :)
 
Amortyzatory
Powrót
Góra