Strona 111 z 186 PierwszyPierwszy ... 1161101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,110 z 1859

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Tonale'23, Spider V6'99
    Postów
    10,557

    Domyślnie

    Cytat Napisał Storczycki Zobacz post
    Koledzy, połączę sie tą elmą ze wszystkimi modułami w 9 ? Mam tez vag kkl ale wchodzi tylko w silnik abs i airbag w mesie. Fajnie jakby ta elma z alfaobd tez chodzila bo moj kkl nie chce
    http://allegro.pl/elm-327-adaptery-f...946769979.html
    Na pewno, dodatkowo PMFactory to dystrybutor MESa na Polskę. Skoro sprzedają jako do Fiat/Alfa, to ten nieszczęsny rezystor też już powinien być usunięty z interfejsu.
    Do 159 łączysz się ze wszystkim bezpośrednio, a z niektórymi modułami poprzez adapter typ 1. Adapter typ 3 przyda si np w przypadku Giulietty.
    Zgdnie z tym wykazem, właśnie KKL działa tylko z kilkoma modułami, a ELM ze wszystkim:
    http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Manciek Zobacz post
    Czesc. Alfaobd to chyba jedyny soft, ktory nie chce mi sie laczyc z elmem bluetooth. Nie laczy sie z poszczegolnymi modulami, rowniez wersja pelna. O co może chodzic?

    Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
    U siebie od jakiegoś czasu też mam problem z połączenim, ale nie jest związany z AlfaOBD, ale problem jest na łączu telefon BT - ELM BT - przestał mi się łączyć. Skasowałm ELMa i na nowo wiele prób - problem jest się sparować (czasem wieki czekam na możliwość wpisania pin-u, czasem go nie akceptuje itp), jak już to się uda to najczęściej nie mogę dodać do zaufanych urządzeń (nie pamiętam błędu), czasem jak się już uda to i tak telefon nie chce się połączyć z ELMem po BT, więc nawet nie ma co próbować odpalać AlfaOBD. Dziwna sprawa, nie wiem czy coś zupdatowało się w moim telefonie i teraz są problemy? Raz mi sie udało po chyba 0.5h prób je połączyć, wtedy AlfaOBD ruszył OK.
    Z PCtem paruje sie ELM bez problemu.

  2. #1102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    Ar159/2010/2,0/170KM/
    Postów
    103

    Domyślnie

    Czy ktoś podzieli się AlfaOBD na Androida?
    Alfaholik

  3. #1103
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie Testy interfejsów diagnostyczny

    Witam wszystkich,

    Ostatnio zacząłem testować tanie interfejsy diagnostyczne oparte o chiński odpowiednik ELM327. Na portalach aukcyjnych są one najczęściej oznaczane wersjami 1.5, 2.1. Kupiłem dwie ze względu na ich niską cenę.

    Z wersją 1.5 nie miałem problemów, działa na nim Torque, AlfaOBD i inne aplikacje diagnostyczne wykorzystujące protokół OBD2. Przy 2.1 wywala mi błąd poduszek i samochód wariuje. Czy ktoś na forum używa wersji 2.1 i nie ma z nią problemów?

    Mam też pytanie do forumowiczów, zwłaszcza z Warszawy i okolic. Czy ktoś z Was ma może interfejs iCar ? Czy byłaby możliwość spotkać się jakoś np na zlocie, żeby przetestować taki interfejs bo nie chcę kupować go w ciemno. Obawiam się
    że też jest to tani chiński chip. Generalnie chodzi mi o to czy można bez problemu taki interfejs wprowadzić w stan monitorowania magistrali CAN. Interfejs w wersji 1.5 działa bez problemu jeśli chodzi o zapytania OBD2, natomiast monitorowanie magistrali
    nie chce na nim ruszyć.

  4. #1104
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Taki "2.1" testowałem, po włożeniu do mnie było disco na zegarach. Po usunięciu rezystora zwierającego CAN, też było disco ale dopiero po podłączeniu telefonu/laptopa przez BT do niego. Co ciekawe ten gówniak, który u mnie robił disco, u brata w Oplu działał bez problemu. 1.5 który u niego działał, u mnie również nie działał.

    Ja po kupie czasu i pieniędzy zmarnowanych (chociaż w większośći odzyskanych) na chińskie podróbki chińskich wynalazków - w tym Vgate iCar, który kosztował 80zł i obiecywał dużo, nie działał w ogóle - zakupiłem od Viakena ich autorską implementację ELMa wraz z adapterem i tym kablem mogę w FESie podłączyć się do wszystkiego i robić wszystko.

    A iCarem było tak, że telefonem nie mogłem się połączyć, bo telefon ma za nowy blutut i nie dało się sparować. A z laptopa z FESem mogłem się z nim połączyć, ale FES na żadnym ustawieniu nie chciał z nim gadać - zgłaszał, że jest niezgodny z ELM i tyle.
    Zdecydowanie jest to zwykły tani chiński szajs, tylko zapakowany w nieco lepszą obudowę + włącznik, do tego tona bullshitu i zamiast 10zł jak za chińczyka, cena 80zł. Po pudełku, obudowie i nazwie można wnosić, że jest to taki sam chińczyk, tylko z opakowaniem i ceną stosownymi dla wielbicieli nadgryzionego jabłka (czyt. idiotów, którzy dopłacą 70zł za "i" przed nazwą ).
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #1105
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 120+ KM
    Postów
    63

    Domyślnie

    Swoją drogą zobaczcie ile kosztuje sam zaprogramowany chip: https://www.elmelectronics.com/ordering/order-ics/ (w hurcie pewnie sporo taniej, ale jednak). Prawdopodobnie 99% tego co jest w sprzedaży to wersja firmware 1.0, bo Elm Electronics nie zablokował w pierwszej wersji odczytu softu i można go było skopiować Osobną sprawą jest zastosowany konwerter UART<->USB/Bluetooth oraz jak sam schemat interfejsu wygląda w zależności od wersji, np. czy obecny jest rezystor terminujący na CANie. Interfejs za 20zł może działać, ale nie musi, więc chyba dopłacenie trochę i wzięcie od PMFactory z zastrzeżeniem, że ma być do Alfy pozwala oszczędzić nerwów i czasu.

  6. #1106
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    A PMFactory to też nie jest zwykły chińczyk, tylko zależnie od auta usuwają rezystor bądź nie i/lub przekładają piny w złączu bądź nie?
    Ja wziąłem Viakena za 99zł + adapter za 17 (mogę gadać z ABS) i jestem zadowolony na 105%. Z tego co wiem nie jest to jakiś gotowy chińczyk tylko ich autorskie rozwiązanie, w FESie ustawa się to jako OBDLink czy OBDKey ale funkcjonalnie jest to pełny ELM.

    Tu jest lista z czym gada jaki interfejs:
    http://www.multiecuscan.net/SupportedVehiclesList.aspx
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  7. #1107
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 2.0 136km
    Postów
    5

    Domyślnie

    Witajcie
    Kupiłem niedawno interfejs Elm 327 1.5a, na usb. Niestety, nie chciał on za wszelkie skarby się dogadać z Mes'em. Jedynymi programami, z jakimi działał były ScanMaster ELM i PCMScan. MES wyrzucał komunikat, że przekroczono limit czasu, nieważne jak był ustawiony.
    Zawiedziony kupiłem kolejny interfejs - tym razem na bluetooth(z wyglądu taka nieduża, niebieska kostka). Bez problemu łączy się z Torque na Androida, z AlfaOBD już nie. Natomiast po połączeniu go z laptopem, ni cholery nie chce działać z Mesem. W menadżerze urządzeń, wykrywa go jako 2 porty bluetooth com(wyjścia i wejścia). Gdy w Mesie, próbuję się połączyć to wyrzuca komunikaty: przekroczono limit czasu, przekroczono limit czasu semafora lub brak odpowiedzi ecu. Jeśli przełączę się na drugi port, wtedy wydaje mi się, że program się wiesza przy próbie łączenia - trwa ono bez końca i mes przestaje reagować.
    Macie może jakieś pomysły?

  8. #1108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar hagi
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    kujawsko - pomorskie
    Auto
    159 2,4 JTDm
    Postów
    511

    Domyślnie

    Cytat Napisał Carlo Zobacz post
    Swoją drogą zobaczcie ile kosztuje sam zaprogramowany chip: https://www.elmelectronics.com/ordering/order-ics/ (w hurcie pewnie sporo taniej, ale jednak). Prawdopodobnie 99% tego co jest w sprzedaży to wersja firmware 1.0, bo Elm Electronics nie zablokował w pierwszej wersji odczytu softu i można go było skopiować Osobną sprawą jest zastosowany konwerter UART<->USB/Bluetooth oraz jak sam schemat interfejsu wygląda w zależności od wersji, np. czy obecny jest rezystor terminujący na CANie. Interfejs za 20zł może działać, ale nie musi, więc chyba dopłacenie trochę i wzięcie od PMFactory z zastrzeżeniem, że ma być do Alfy pozwala oszczędzić nerwów i czasu.
    Ja brałem bardzo dawno od PMFactory i także nie była to jakaś rewelacja. Działa, choć rezystor musiałem sam wylutować, a miał być przygotowany pod włoszczyznę.

  9. #1109
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Gustlik zależy do czego potrzebujesz, jak BT na telefon i Torque to inny temat niż jak chcesz pełnoprawny interfejs nie tylko do monitorowania parametrów, ale do wszystkich aktywnych funkcji MESa. W tym drugim wypadku polecam viaken, działa wszystko na 100% bo dopiero co kupiłem taki:
    http://viaken.pl/pl/nowy-polski-elm3...scan-2013.html
    Włączyłem sobie tempomat i zrobiłem osiowanie kompletnie bez żadnego problemu. Na takim chińczyku, nawet gdyby zagadał z MESem, po prostu bym się bał. Z resztą MES na którymś adapterze wywalał mi błąd niestabilnego połączenia i nie pozwalał nawet wejść w ustawienia proxy.

    Te interfejsy "1.5a" czy "2.1" i inne bzdury to są chińskie podjebki które z ELMem nie mają nic wspólnego i ja testowałem takie 3 czy 4 różne ("1.5", "2.1", czyli chińskie małe kostki w niebieskich albo czarnych obudowach, oraz Vgate iCar) i to wszystko jest nic niewarte. Kombinacje z rezystorem również mi nie pomogły. I tak jak pisałem, taki gówniak który działał z Oplu, u mnie zawieszał całego CANa i musiałem odpinać klemę. I tak dobrze, że czegoś na stałe nie uwalił albo że poduszka mi ryja nie rozkwasiła.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  10. #1110
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Super 2.0T
    Postów
    42

    Domyślnie

    Dzieki za pomoc Panowie! Monitorowanie magistrali z tego co jest napisane w dokumentacji powinno byc juz dostepne od wersji 1.0. Niestety prawdopodobnie chinczyki maja za mala pamieci i nie radza sobie z taka iloscia danych ktora na magistrali sie pojawia i nie sa w stanie monitorowac wszystkiego Jest jeszcze cien szansy z pmfactory byc moze ich interfejs zadziala.

    Z forow zagranicznych wiem ze urzadzenie OBDLink dziala na oryginalnym chipie



    Wysłane z mojego SHIELD Tablet przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory