Strona 5 z 185 PierwszyPierwszy 12345678910111213141555105 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #41
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Tak,
    ale żeby wykorzystać wszystkie możliwości pełnej wersji FES potrzebujesz jeszcze ELM327 (kpl. interfejsów masz np. tutaj - z tym że z tego zestawu nie potrzebujesz tego adaptera na 3 piny).
    dzięki dla laika jest jakis problem z podłączeniem czy nie

  2. #42
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar sebsob
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    DW
    Auto
    jest: Lancia Ypsilon 1.2 16V, Ford S-Max 2.0 TDCi, była: Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm
    Postów
    292

    Domyślnie

    Cytat Napisał piotr197308 Zobacz post
    dzięki dla laika jest jakis problem z podłączeniem czy nie
    Z podłączeniem/instalacją problem żaden - manuale są napisane w sposób jasny i czytelny.
    A co do samej obsługi FES to już byłbym bardziej ostrożny - przy pewnej dozie beztroski w obsłudze pewnie można wyrządzić nim więcej szkód niż pożytku.

  3. #43
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Wypalałem dzis DPF FiatEcuScanem z interfejsem ELM, wszystko z programem jest ok do momentu zakończenia ale pokoleii włączam regeneracej DPf progrma pyta czy na pewno chcę to zrobic potwierdzam, nastepnie wiadomo samochodzik wchodzi na obroty i kilka minut tak pracuje (obiawy jak u wszystkich czyli lekki dymek a potem na koncu morskie powietrze ) ale w momencie kiedy samochod podczas tej regeneracji schodzi z obrotów to program wyświetla komunikat z pytaniem mniej wiecej takiej tresci - proces ukończony jesli chcesz kontynuować naciśnij "T" niestety mi tu się wiesza program poprostu wtedy jest już zero reakcji na jakikolwiek klawisz komputera, żeby cokolwiek zrobic muszę na nowo uruchomic fiatecuscan i połaczyć się z alfą.
    Moje pytanie to czy fiatecuscan po zejściu z obrotów jeszcze dalej coś robi z samochodem (tzn. czy coś zaobserwowaliście) czy ten komunikat konczacy na którym moj program sie wiesza jest ostatni w procesie regeneracji dpf

  4. #44
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Coprawda FES-em wypalałem DPF tylko raz, bo potem usunąłem ten cud ekologii, ale żadnych problemów nie miałem, tzn. FES nie zawiesił się.
    Tak, to jest koniec procedury wypalania.
    Pozdrawiam




  5. #45
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    Cytat Napisał marqo Zobacz post
    Coprawda FES-em wypalałem DPF tylko raz, bo potem usunąłem ten cud ekologii, ale żadnych problemów nie miałem, tzn. FES nie zawiesił się.
    Tak, to jest koniec procedury wypalania.
    dziękuje za info

  6. #46
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr197308
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDM 120KM sportwagon 2006 rok czarna perła teraz Giulia 2,2 180KM
    Postów
    83

    Domyślnie pomoc

    Cytat Napisał sebsob Zobacz post
    Z podłączeniem/instalacją problem żaden - manuale są napisane w sposób jasny i czytelny.
    A co do samej obsługi FES to już byłbym bardziej ostrożny - przy pewnej dozie beztroski w obsłudze pewnie można wyrządzić nim więcej szkód niż pożytku.
    czy może ktos by mi pomógł jak bym podłaczał chodzi mi o pomoc telefoniczną kogoś kumatego

  7. #47
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    W-wa
    Auto
    a159 2,4 SW QT
    Postów
    1,684

    Domyślnie

    Po wypaleniu FESem zapchanie DPFa pozostaje na poziomie 70% i tak ma być wypalenie w trakcie jazdy to poziom ok 20-25% zapchania DPFa

  8. #48
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukasz78 Zobacz post
    Świeczka/i lub modul.FES to zdiagnozuje przy skanowaniu błędów silnika.
    Dzisiaj się podłączyłem FES'em w wersji free i były jakieś stare 3 błędy.. jednak nie związane ze świeczkami.. zaraz sobie wykupię licencję, bo nawet DPF'a nie dało się wypalic.. Ogólnie żadnych problemów z komunikacją przez ELM 327 v1,4a

    ...a świeczki u mnie już na zdychu, dzisiaj po 2 dniach nieodpalania Alfa rano odpaliła ..choc z trudem ..i oczywiście błędem świec ..po przejechaniu kilometra zgasiłem auto i już nie odpaliłem ..jutro odbieram nowe świeczki Beru i ufam, że to załatfi problemy z odpalaniem, bo od jakiegoś czasu się nasilają
    Ostatnio edytowane przez Mariusz AutoDS ; 10-01-2011 o 20:10
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  9. #49
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 1,8 ts ,159 SW 1,9 JTS
    Postów
    65

    Domyślnie sprawdze przebieg rzeczywisty poprzez FES?

    czy jest mozliwosc sprawdzenia przebiegu rzeczywistego poprzez fiatecuscan?

  10. #50
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    Cytat Napisał nostradamino Zobacz post
    czy jest mozliwosc sprawdzenia przebiegu rzeczywistego poprzez fiatecuscan?
    U mnie pokazuje o około 2% mniejszy niż ten na zagerach. Ale gdy kupowałem Alfe i sprawdzalem inne auta to w dwóch przypadkach fes pokazał zerowy przebieg dla aut które miały po około 90 000 km, a raz pokazał 480km dla auta które miało 110 000 km.
    Pozdrawiam




Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory