Strona 169 z 185 PierwszyPierwszy ... 69119159160161162163164165166167168169170171172173174175176177178179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,681 do 1,690 z 1848

Temat: Interfejsy diagnostyczne

  1. #1681
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesMis Zobacz post
    Elm na bt plus darmowa alfaobd i zrobisz dużo, do tego zielony adapter i diagnozujesz ABS, Xenony. Oczywiście full Mes jest lepszy



    Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka
    powiedz mi co potrzebuje do full mesa? Tj. jaki interfejs/kabel oraz oprogramowanie?

  2. #1682
    Użytkownik Świeżak Avatar GrzesMis
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    BB
    Auto
    159 TBI
    Postów
    179

    Domyślnie

    Cytat Napisał mickry Zobacz post
    powiedz mi co potrzebuje do full mesa? Tj. jaki interfejs/kabel oraz oprogramowanie?
    Pisząc o full Mes chodziło mi o pełną wersję MultiEcuScan. Taki program do diagnostyki, chyba najpopularniejszy do grupy FIAT
    Interfejs elm 327 plus zielony adapter jeśli masz zamiar sprawdzać Xenony i ABS.

    Interfejsy znajdziesz na allegro. Szukaj takiego do grupy fiata

    Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka

  3. #1683
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulietta 1.4 MA 170 + LPG
    Postów
    563

    Domyślnie

    Cytat Napisał GrzesMis Zobacz post
    Pisząc o full Mes chodziło mi o pełną wersję MultiEcuScan. Taki program do diagnostyki, chyba najpopularniejszy do grupy FIAT
    Interfejs elm 327 plus zielony adapter jeśli masz zamiar sprawdzać Xenony i ABS.

    Interfejsy znajdziesz na allegro. Szukaj takiego do grupy fiata

    Wysłane z mojego moto e5 przy użyciu Tapatalka
    Tak rozumiem o full MultiEcuScan bardziej chodziło mi co go obsłuży ale już mi odpowiedziałeś więc dzięki za info

  4. #1684
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    tylko interfejs tzw "bez rezystora". w 159 to chodziły mi zawsze dobrze ELMy (Zarówno BT jak i USB) takie z pomarańczowo-granatową naklejką po 40zł z PMFactory (u niego też są adaptery), albo VGateScan na BT - ten drugi wielu tu chwaliło (ja też, ale tylko do 159), choć potem ktoś się trafił że mu nie działał w 159, a jak przysłął zdjęcie PCB (sprawdzić mu miałem gdzie ten rezystor u niego siedzi), to był totalnie inny w środku - ani trochę podobnych komponentów nawet czy rozmieszczenia - tak to z chińczykami jest - nigdy nie wiesz co do środka wsadzą.
    w każdym razie Giulia/Stelvio są dobrym wyznacznikiem jak prawidłowy jest interfejs (bardzo problematyczne) - i mój sprawdzony VGateScan nie chodził w niej, natomiast oba ELMy tak, ten na USB używam obecnie (kupiony w zeszłym roku w PMFactory).
    Takie do zabawy samemy wystarczają, jak chce się coś więcej grzebać, komuś coś odpłatnie to już trzeba kupić jakiś bardziej profesjonalny sprzęt - sam zamówiłem wczoraj CANtieCARa z MES Multiplexed - szkoda czasu na przepinanie adapterów i czekanie 4 razy dłużej jak cokolwiek (proxi czy scan) się zrobią - w Giulii proxi na elmie to z 15 minut i żąglerka adapterami.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  5. #1685
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    czy na osiowanie proxy w Giulietcie moge uzyc kabla viaken + adapter typ3 na alfaobd(z kabelkiem micro usb -> usb) czy musze miec MES na PC? Mam problem z licznikami i nie wiem jak sie za to zabrac, bo nie zeruja mi sie zegary na starcie zaplonu, problem z data godzina bo nie pamieta i mrugaja kilometry.

  6. #1686
    Użytkownik Świeżak Avatar Anzelmo
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 2,0 JTDM2 170KM
    Postów
    109

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    czy na osiowanie proxy w Giulietcie moge uzyc kabla viaken + adapter typ3 na alfaobd(z kabelkiem micro usb -> usb) czy musze miec MES na PC? Mam problem z licznikami i nie wiem jak sie za to zabrac, bo nie zeruja mi sie zegary na starcie zaplonu, problem z data godzina bo nie pamieta i mrugaja kilometry.
    W AlfaObd na androida jest osiowanie proxy, są też procedury związane z wymianą i adaptację licznika itp. W aplikacji pokazuje jaki w danej chwili trzeba podłączyć adapter - ja na przełączniku 2-torowym przerobiłem ELMA (dokładnie podłączenie pinów) i nie muszę podłączać przejściówek.
    Kabel od Vaikana jesli nie jest to ELM327 (bez rezystora) raczej nie zadziała.
    Na pewno nie działa kabel Viakan KKL (dedykowany do Aff/Fiatów) - to własnoręcznie testowałem i z alfaobd i MES.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Miły gość, dopóki nie wyjeżdża z prokuraturą , zresztą już tu pisałem. Dla mnie to obszczymur biznesu.
    Potwierdzam powyższe - też pisałem już o swoich doświadczeniach z PM Factory. Takiemu to tylko wypada robić antyreklamę.

  7. #1687
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    piszemy o kablu (a nie interfejsie WiFi czy BT), co raczej kojarzy się z interfejsem na USB, a taki z AlfaOBD na androidzie nie poleci (musiałoby być USB OTG, driver i jeszcze apka wspierać taki kabel?).

    zrobiłeś sobie przełącznik, fajnie, no ale to masz tylko 1 adapter z przełącznika. do Giulietty wystarczy. ja korzystam z 4 bo grzebię w różnych autach (159 zielony, 500/Giulietta żółty, Giulia/Stelvio granatowy i szary) - na przełącznikach to już bym tego nie robił - mam zamówiony MES Multiplexed z CANtieCARem (w PMFactory ) bo już mam dość tych chińczyków (powolne, problematyczne - na podróbkowych chipach USB-UART robione - dziś mi właśnie przestał działać driverę i straciłem 1h zanim doszedłem o co chodzi (tu mi pomógł PMFactory, ale pracownik Łukasz) - windows zupdatował driver 2 dni temu a Prolific widać wypuścił nowy driver który wykrywa podróbki (jak kiedyś zrobił FDTI)).

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    Potwierdzam powyższe - też pisałem już o swoich doświadczeniach z PM Factory. Takiemu to tylko wypada robić antyreklamę.
    Dla mnie pan Paweł był zawsze miły - gadałem z nim parę razy przez ostatnie 10 lat, super wsparcie (a co ja tam u niego kupiłem FESa licencję i 2 chińskie adaptery?), przy okazji zawsze wymieniniliśmy się różnymi informacjami/doświadczeniami. ostatnio on jest niedostępny, rozmawia się tylko z pracownikiem, może coś poważnego mu się przytrafiło w życiu i stąd jakieś ekstremalne zachowania? nie chcę spekulować, ale na tyle na ile go przez lata poznałem, po prostu nie mogę uwierzyć żeby się tak zachowywał (nie że Wam nie wierzę w wasze doświadczenia - po prostu są sytuacje w życiu że można nie być sobą i zachowywać się skrajnie).
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #1688
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    W AlfaObd na androida jest osiowanie proxy, są też procedury związane z wymianą i adaptację licznika itp. W aplikacji pokazuje jaki w danej chwili trzeba podłączyć adapter - ja na przełączniku 2-torowym przerobiłem ELMA (dokładnie podłączenie pinów) i nie muszę podłączać przejściówek.
    Kabel od Vaikana jesli nie jest to ELM327 (bez rezystora) raczej nie zadziała.
    Na pewno nie działa kabel Viakan KKL (dedykowany do Aff/Fiatów) - to własnoręcznie testowałem i z alfaobd i MES.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -



    Potwierdzam powyższe - też pisałem już o swoich doświadczeniach z PM Factory. Takiemu to tylko wypada robić antyreklamę.
    Jeden z nowszych VIAKEN-ów jest jest na chipsecie STN 1170 i ELM ma tylko z nazwy. Polecany jest przez kolegę Jackthenight z Fiatklubolska do pracy na nowych Fiatach ze względu na szybkość. Sam takiego posiadam i łączę się ze wszystkimi Fiatami. Ostatnio nawet zmieniałem światłe dzienne na LED w Jumperze w BC. Jest On dedykowany do FORD MAZDA ze względu na automatyczne przełączanie pomiędzy MSCAN i HSCAN. KKL będzie działał tylko z silnikiem, ABS i Xenonami ( oczywiscie mowa o 159 )
    KKL działa tylko na linii K, więc CAN-u nigdy nie "zobaczy"
    Ostatnio edytowane przez macinek102 ; 18-10-2019 o 17:14
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

  9. #1689
    Użytkownik Świeżak Avatar milkes
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    lubuskie,dolnośląskie
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 jtdm
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anzelmo Zobacz post
    W AlfaObd na androida jest osiowanie proxy, są też procedury związane z wymianą i adaptację licznika itp. W aplikacji pokazuje jaki w danej chwili trzeba podłączyć adapter - ja na przełączniku 2-torowym przerobiłem ELMA (dokładnie podłączenie pinów) i nie muszę podłączać przejściówek.
    Kabel od Vaikana jesli nie jest to ELM327 (bez rezystora) raczej nie zadziała.
    Na pewno nie działa kabel Viakan KKL (dedykowany do Aff/Fiatów) - to własnoręcznie testowałem i z alfaobd i MES.
    Pozdrawiam

    - - - Updated - - -



    Potwierdzam powyższe - też pisałem już o swoich doświadczeniach z PM Factory. Takiemu to tylko wypada robić antyreklamę.
    https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v...scan-2014.html
    https://viaken.pl/pl/adapter-do-inte...can-typ-3.html

    dobra to zamowie te dwa i chyba powinno wszystko smigac z MES. Tak mi bynajmniej polecil gosciu z Viakena. Ten czarny to jest to samo co zolty, tyle ze tanszy.

  10. #1690
    Użytkownik Rowerzysta Avatar macinek102
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Tarnów ( tuż obok )
    Auto
    ALFA 159 SPORT 2.0 JTDM 136+++.....
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał milkes Zobacz post
    https://viaken.pl/pl/polski-elm327-v...scan-2014.html
    https://viaken.pl/pl/adapter-do-inte...can-typ-3.html

    dobra to zamowie te dwa i chyba powinno wszystko smigac z MES. Tak mi bynajmniej polecil gosciu z Viakena. Ten czarny to jest to samo co zolty, tyle ze tanszy.
    Będzie działać. Na wszelki wypadek owiń go kawałkiem żółtej taśmy
    Wychowały cię mass media, Nie wysilał się twój mózg
    W szkole była też tragedia, Choć ci nie szczędzono rózg!

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne ODB2 dla Gilietta pod wspólpracę ze smartfonem
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2015, 16:31
  2. [Giulietta] Interfejsy diagnostyczne Giulietta
    Utworzone przez arturo132 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-11-2013, 08:50
  3. czy te interfejsy się czymś różnią? (obd2)
    Utworzone przez RogerIZ28 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-06-2009, 20:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory