Strona 7 z 22 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 219

Temat: kolo dwumasowe + kompletne sprzeglo z dociskiem

  1. #61
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuM Zobacz post
    Wizyta w serwisie na Krakowiaków w Warszawie (dużo dobrych opinii na dobrymechanik) ale mechanik też twierdzi, że to nie jest wino wysprzęglika. Stwierdził, że sprzęgło bierze normalnie, nie za wysoko, biegi wskakują płynnie. Poza tym tak jak mówiłem trudno było mi udowodnić ślizganie bo podczas jego przejażdżki nic takiego nie wystąpiło mimo usilnych prób. W takim razie pozostaje demontaż i odesłanie do sprzedawcy a w tym czasie zamontowanie nowej tarczy i docisku.
    Może jesteś przeczulony , wiadomo, ze nowe nie będzie chodzić jak to stare. Musi sie jeszcze ułożyć. No ale to Ty zdecyduj.

  2. #62
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    U mnie nowe chodziło zupełnie jak stare (tzn nawet lepiej, bo w starym zestawie wysprzęgnik był już mocno zjechany). Nic się nie ślizgało, nie musiało układać. A auto miałem po chipie.

    Ris, to co napisałeś brzmi trochę jak tłumaczenie mechanika, który nie jest pewny, czy przypadkiem nie spartolił roboty i liczy, że będzie dobrze
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    U mnie nowe chodziło zupełnie jak stare (tzn nawet lepiej, bo w starym zestawie wysprzęgnik był już mocno zjechany). Nic się nie ślizgało, nie musiało układać. A auto miałem po chipie.

    Ris, to co napisałeś brzmi trochę jak tłumaczenie mechanika, który nie jest pewny, czy przypadkiem nie spartolił roboty i liczy, że będzie dobrze
    Wiesz dobrze, ze niektórzy sie tak przyzwyczajają do swoich samochodów , że po wejściu do innego potrafią jeździć kangurami. Może musi sie przywyczaić.

    Kolega KuM napisał cyt. Wizyta w serwisie na Krakowiaków w Warszawie (dużo dobrych opinii na dobrymechanik) ale mechanik też twierdzi, że to nie jest wino wysprzęglika. Stwierdził, że sprzęgło bierze normalnie, nie za wysoko, biegi wskakują płynnie.

  4. #64
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Panowie, przez chwilę traktowałem to rzeczywiście jako nadmierne moje wyczulenie, ale gdy miałem okazję w ostatnią sobote pojeździć autem tylko po mieście i to dość dużo to wspomniane ślizganie występowało bardzo często.

    Mechanik u którego byłem wczoraj to inny niż ten co montował.

  5. #65
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuM Zobacz post
    Panowie, przez chwilę traktowałem to rzeczywiście jako nadmierne moje wyczulenie, ale gdy miałem okazję w ostatnią sobote pojeździć autem tylko po mieście i to dość dużo to wspomniane ślizganie występowało bardzo często.

    Mechanik u którego byłem wczoraj to inny niż ten co montował.
    No wiemy, że inny mechanik. A jak bys szczegółowiej opisał w jakich warunkach ( w którym momencie jazdy ) uważasz, że ślizga ?

  6. #66
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Najczęściej wyczuwalne ślizganie to na 2 przy okolo 2,5k obrotów. Zauważyłem że im więcej jeżdżę na niskich biegach (w mieście) tym częściej to wyczuwam również na 1 i 3. Częściej to się dzieje jak już jakąś chwilę jeżdże niż na zimnym. Słychać dźwięk tarcia (ale nie jest to dźwięk metaliczny) a auto zachowuje się trochę jak w automacie,wciskam gaz a zanim się zbierze (przy jednoczesnym dźwięku ślizgania) to mija kilka sekund zanim zaskoczy. Na wyższych biegach nie ma tego zjawiska.

  7. #67
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał KuM Zobacz post
    Najczęściej wyczuwalne ślizganie to na 2 przy okolo 2,5k obrotów. Zauważyłem że im więcej jeżdżę na niskich biegach (w mieście) tym częściej to wyczuwam również na 1 i 3. Częściej to się dzieje jak już jakąś chwilę jeżdże niż na zimnym. Słychać dźwięk tarcia (ale nie jest to dźwięk metaliczny) a auto zachowuje się trochę jak w automacie,wciskam gaz a zanim się zbierze (przy jednoczesnym dźwięku ślizgania) to mija kilka sekund zanim zaskoczy. Na wyższych biegach nie ma tego zjawiska.
    Teraz wiem o co chodzi.
    Możliwości sa dwie; wadliwy docisk - bierze jedną stroną albo źle (lub złe rozmiarowo) zamontowane łożysko oporowe. Trzeba sprawdzić łożysko oporowe czy jest prawidłowo włożone - wciśnięte czy i tym samym czy własciwie naciska na sprężynę dociskową sprzęgła (słoneczko). Mogło się też zdarzyć tak, że podczas montażu złamała się część słoneczka i bierze niesymetrycznie. Z drugiej strony objaw wyglada jak by była złużyta tarcza sprzęgła.
    Tyle ja o tym myślę nic innego mi nie przychodzi do głowy. A Ty się zastanów czy będzisz to rozbiarał od początku bo z czasem może się poprawić lub pogorszyć.


    ps.

    I informacja na przyszłość jada na niskich obrotach i krótkich biegach zabija dwumasę.

  8. #68
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Dwumase to tak na dobrą sprawę wszystko zabija, od tego ona jest

  9. #69
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    No i jeszcze jedno może kupiłeś zestaw nie do Twojego typu samochodu ?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Randall Zobacz post
    Dwumase to tak na dobrą sprawę wszystko zabija, od tego ona jest
    No własnie nie ! Dwumasa ma dwa krytyczne momenty: przełozenie z jedynki na dwójkę przy krótkiej jedynce i włożenie dwójki przy bardzo małej prędkości ( zbliżanie się do świateł ledwo sie tocząc zapodając dwójkę )

  10. #70
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    AR 159 1,9 JTDM
    Postów
    19

    Domyślnie

    OK, tylko że to jest nowy zestaw więc zarówno problemy z dociskiem jak i z tarczą nie powinny występować. Zatem może to rzeczywiście świadczyć o wadliwym zestawie. Na pewno tak nie zostawię samochodu, coś muszę zrobić. Spróbuję jeszcze na rozgrzanym silniku, po przejechaniu się po mieście pojechać do jednego mechanika żeby sam doświadczył tego ślizgania. A jeśli nie to demontaż i montaż nowego docisku i tarczy a obecnych części reklamacja.

    Na aukcji wyszczególniony był mój model.
    1.9 JTDM 16V (100 kW ; 09/2005 - 11/2011)
    VALEO
    Koło: 836011
    Sprzegło: 826705

    Łożysko Hydrauliczne:804564

Podobne wątki

  1. (Alfa 156 2.4JTD)Kolo dwumasowe i sprzeglo kpl.!!!
    Utworzone przez danloo23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 25-10-2019, 14:48
  2. [156] Kolo dwumasowe / sprzeglo ? 2.4 20V MJET
    Utworzone przez molten w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-10-2012, 18:42
  3. Kolo dwumasowe?
    Utworzone przez suwa w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 07:28
  4. Kolo dwumasowe
    Utworzone przez porterneon w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 10:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory