Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: problem z nawiewem i klimatyzacja

  1. #21
    Użytkownik Embrion Avatar artur1976a
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Chełmża/Namur(Belgia)
    Auto
    AR159,2006,2.4 JTDm
    Postów
    17

    Domyślnie

    słuchajcie ,nie wiem jak w waszych autkach ale mam to samo,bedac ostatnio na serwisie(Belgia) dowiedziałem się że nasze Alfy
    (przynajmniej te ze skórą ) mają cos takiego jak czujnik wilgotności powietrza wewnątrz auta i za wszelką cene system będzie sam zmierzał do uzyskania właściwych parametrów ,dlatego niby całe te cuda z nawiewami. ale ile w tym prawdy...

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rozen
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Okolice Trójmiasta
    Auto
    Alfa 159 1.9 120 2009 Sedan
    Postów
    23

    Domyślnie Alfa 159 2009 1.9 jtdm 120km.

    Witam,

    Mam następujący problem jeśli chodzi o temperaturę powietrza z nawiewu.

    A więc; Ustawie 16/18/20/23 (dowolną)na samym początku bardzo gorące powietrze(jak silnik się za grzeje), po dłuższej jeździe temperatura w zakresie 18 -23 daje zimnym powietrzem, po przestawieniu na 25-30 znowu daje ciepłym powietrzem, wygląda to tak że nie mogę ustabilizować temperatury na np. 20 C bo albo nawiewa zbyt gorącego lub zbyt zimnego powietrza. Czy ktoś z was miał podobny przypadek ? Dzięki za odpowiedź.

    Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

    Używaj wyszukiwarki, podobne wątki już istnieją.
    - magil
    Ostatnio edytowane przez magil ; 29-01-2019 o 05:55

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    U mnie na auto w czasie trasy po ustawieniu 22 stopni (na zewnątrz 17 stopni) ciągle chłodzi zmiana po stopniu w górę nic nie daje, dopiero po podkręceniu na max wali gorącym powietrzem. Masakra jakaś. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem?

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2020
    Auto
    159 1.9JTDM 8v
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć!

    Trochę odgrzeje kotleta ale nie znalazłem dotąd odpowiedzi.

    W mojej 159 dzieje się dokładnie tak samo jak pisze Dugit


    Po zagrzaniu auta ponad 50* Alfa ładnie grzeje (ustawione np 22*), po pewnym czasie nawiew z ciepłego przechodzi w zimny i dmucha na pierwszej lub drugiej pozycji. Przekręcanie pokretla o stopień w górę nic nie daje - dalej wali chłodem. Dopiero "HI" zamienia nawiewy na gorące

    Ktoś wie gdzie zacząć szukać?

  5. #25
    Użytkownik Świeżak Avatar Dugit
    Dołączył
    08 2009
    Auto
    159 SW 2.0JTDm i 156 SW 1.9JTD
    Postów
    209

    Domyślnie

    Wystarczy przelutować styki małego wentylatora w panelu klimatyzacji. Tam się robią zimne luty, wentylatorek nie kręci i co za tym idzie brak cyrkulacji powietrza wokół czujnika temperatury. U mnie pomogło i obyło się bez wymiany całego panelu.

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTD
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witajcie,

    widze ze temat klimatyzacji i nawiewu odkopany, mam chyba powiazany problem jak koledzy w mojej 159 JTD.

    Moje ogrzewanie działa w porządku ale zidentyfikowałem trzy problemy, byc moze ze soba powiązane
    - klimatyzacja raz się załącza raz nie - przez okres letni próbowałem dojść do powodu, jakiejś zależności i jedyne co zaobserwowałem to jak samochód postoi troche na słońcu albo jest gorąco wtedy z zimnym powietrzem słabo, nawiew działa ale leci powiedzmy neutralne powietrze. W trakcie jazdy jak klima sie załączy to pochodzi chwilę (np godzine) i nagle sie wyłączy. Jesli na poczatk jazdy sie nie załączy od razu, to trochę ją pomęcze i nagle w najmniej oczekiwanym momencie, jak strace nadzieje sie załaczy..
    - druga sprawa to czasami, nagle nawiew automatycznie ustawia sie na maksymalny (dotyczy ZIMNEGO i CIEPŁEGO powietrza)
    - trzecia rzecz to nawiew na szybe - jak go włączam to przycisk z nawiewem na przednia szybe swieci sie na czerwono tylko gdy na panelu mam HO na MAX, jak zmienie na nizsza temperature od razu przycisk gasnie.

    Samochód oddawałem trzy razy do warsztatu ale regionalne chłopaki tez sobie nie dali z tym rady. Co zrobili:
    - sprawdzili instalacje elektryczna
    - wymienili przekaźniki instalacji klimatyzacji
    - dobili czynnik, sprawdzili szczelnosc
    - wymienili rezystor wentylatora chłodnicy
    - wymienili presostat


    Może ktoś miał coś podobnego lub ma jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić, do kogo z tym iść jako, że kolejny krok regionalni panownie proponuja wymiane kompresora

  7. #27
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    877

    Domyślnie

    Cytat Napisał kacpruss Zobacz post
    Może ktoś miał coś podobnego lub ma jakieś pomysły co mógłbym sprawdzić, do kogo z tym iść jako, że kolejny krok regionalni panownie proponuja wymiane kompresora
    Sprawdził ktoś odczyty temperatur z czujników (czy są właściwe)?

Podobne wątki

  1. Problem z Nawiewem
    Utworzone przez matos w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-11-2014, 12:50
  2. Problem z nawiewem
    Utworzone przez gawron13 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-06-2013, 09:19
  3. problem z nawiewem
    Utworzone przez marecki156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 12:28
  4. Mam problem z nawiewem
    Utworzone przez sdn18 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-03-2012, 19:56
  5. [146]problem z nawiewem
    Utworzone przez tomekkus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2010, 20:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory