Strona 34 z 36 PierwszyPierwszy ... 24252627282930313233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 331 do 340 z 359

Temat: Woda dostaje się do wnętrza auta

  1. #331
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Ja nie odkręcałem i też poszła uszczelka

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    Żeby było to zrobione dobrze to trzeba dokładnie usunąć całą strą fabryczną uszczelkę a następnie ten klej z tego rowka. A zeby usunąć ten klej to mając panel na wierzchu sporo musiałem się natrudzić. Ten klej jest jak jakiś budapren. Bardzo ciężko go wydrapać i rozpuścić. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można go usunąć nie wyciągając panelu na wierzch. Zaś zamek drzwi wychodzi razem z panelem, bo wtedy łatwo jest wypiąć wtyczkę, aby wyciągnąć z niego wiązkę przewodów. By panel zabrać sobie gdzieś na stół, musisz z niego wypleść kable. Tak ze jeśli nie usunąłeś z niego starannie starego kleju, i go nie odtłuściłeś by przykleić nową uszczelkę, to nie wykonałeś pracy dokładnie. Ja wolę poświęcić takim rzeczom więcej czasu i cierpliwości, bo w późniejszym czasie taka fuszerka lubi się zemścić.
    Ostatnio edytowane przez Dawid W ; 12-12-2017 o 11:18

  2. #332
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid W Zobacz post
    Żeby było to zrobione dobrze to trzeba dokładnie usunąć całą strą fabryczną uszczelkę a następnie ten klej z tego rowka. A zeby usunąć ten klej to mając panel na wierzchu sporo musiałem się natrudzić. Ten klej jest jak jakiś budapren. Bardzo ciężko go wydrapać i rozpuścić. Nie wyobrażam sobie w jaki sposób można go usunąć nie wyciągając panelu na wierzch. Zaś zamek drzwi wychodzi razem z panelem, bo wtedy łatwo jest wypiąć wtyczkę, aby wyciągnąć z niego wiązkę przewodów. By panel zabrać sobie gdzieś na stół, musisz z niego wypleść kable. Tak ze jeśli nie usunąłeś z niego starannie starego kleju, to nie wykonałeś pracy dokładnie. Ja wolę poświęcić takim rzeczom więcej czasu i cierpliwości, bo w późniejszym czasie taka fuszerka lubi się zemścić.
    Cieszymy się że ułatwiłeś sobie pracę. Ja faktycznie miałem trudniej z oczyszczaniem ale robiłem to w lato przy piwku, ale żeby uprzedzić twoją odpowiedź na ten post. Zapewniam cię że miałem dużo czasu i piwa by sobie z tym poradzić

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #333
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    159 JTDm
    Postów
    360

    Domyślnie

    Popieram, potwierdzam i polecam piwko do tej pracy. Klej ciężko schodzi fakt, ale dzięki piwu już duzo łatwiej i nie musialem zdejmować blachy:-)

    Wysłane z mojego HTC One A9s przy użyciu Tapatalka

  4. #334
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Cieszymy się że ułatwiłeś sobie pracę. Ja faktycznie miałem trudniej z oczyszczaniem ale robiłem to w lato przy piwku, ale żeby uprzedzić twoją odpowiedź na ten post. Zapewniam cię że miałem dużo czasu i piwa by sobie z tym poradzić

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    Aaa.. To jak tak. Toja rozumiem W takich okolicznościach jesteś w 100% usprawiedliwiony

  5. #335
    Użytkownik Świeżak Avatar yarecky
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    krakow wieliczka bochnia
    Auto
    AR145 1.6 boxer:), AR145 1.7 16V boxer:)
    Postów
    160

    Domyślnie

    1. Nacięcia w uszczelce na samym dole przy kanalikach odplywowych, to mysle ze tak maja byc i sa one celowo przesuniete wzgledem kanalikow.. Ma to byc poprostu w miare czyste i drozne.

    2. Uszczelka blachy przykreconej do drzwi pod tapicerki.
    Jesli sie zdejmie tapicerke to na dole drzwi mozna zauwazyc jak uszczelka przecieka. U mnie są slady strużek wody wylatującej przez uszczelke, potem po drzwiach .. na próg itp.
    Jesli damy nowa szczelna uszczelke , to mozna zatrzymac wode. czesciowo ona będzie "stać" na uszczelce pomiedzy blachami .. az do momentu odparowania..
    W zimie dodatkowo dochodzi zamarzanie ( i lekkie rozszerzanie lodu) , co powoduje z czasem tez dodatkową penetracje wody przez szczeliny.
    Dobrym , dodatkowym rozwiazaniem problemu byloby znależc droge tej wody sciekającej z szyby. Gdyby ona sciekała po zewnetrzej stronie drzwi to nie bylby tego problemu , nie trzeba by nawet zadnych uszczelek.
    Problem tkwi w tym ze ona scieka po tej blasze.. Gdyby ta blacha byla zawinieta do srodka drzwi dołem to woda tez by sciekala do drzwi a nastepnie przez kanaliki.
    Myslalem o tym aby cos dokleic do tej blachy od srodka , lub moze do szyby , aby zmienic bieg wody. Moze jakis gdzies kapinos dokleic... cos ala rynienka itp. Czasem moze to byc kawalek drucika po ktory woda bedzie sciekac w inne miejsce.

  6. #336
    Użytkownik Świeżak Avatar Patryk20
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 - 1.75 tbi - 200km
    Postów
    97

    Domyślnie

    Cześć,
    miałem taki przypadek w poprzedniej 159. Wymieniłem wewnętrzną dolna uszczelkę drzwi. Po ściągnięciu starej przeczyściłem też kanaliki odprowadzające wodę w drzwiach i problem zniknął.

  7. #337
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał yarecky Zobacz post
    1. Nacięcia w uszczelce na samym dole przy kanalikach odplywowych, to mysle ze tak maja byc i sa one celowo przesuniete wzgledem kanalikow.. Ma to byc poprostu w miare czyste i drozne.

    2. Uszczelka blachy przykreconej do drzwi pod tapicerki.
    Jesli sie zdejmie tapicerke to na dole drzwi mozna zauwazyc jak uszczelka przecieka. U mnie są slady strużek wody wylatującej przez uszczelke, potem po drzwiach .. na próg itp.
    Jesli damy nowa szczelna uszczelke , to mozna zatrzymac wode. czesciowo ona będzie "stać" na uszczelce pomiedzy blachami .. az do momentu odparowania..
    W zimie dodatkowo dochodzi zamarzanie ( i lekkie rozszerzanie lodu) , co powoduje z czasem tez dodatkową penetracje wody przez szczeliny.
    Dobrym , dodatkowym rozwiazaniem problemu byloby znależc droge tej wody sciekającej z szyby. Gdyby ona sciekała po zewnetrzej stronie drzwi to nie bylby tego problemu , nie trzeba by nawet zadnych uszczelek.
    Problem tkwi w tym ze ona scieka po tej blasze.. Gdyby ta blacha byla zawinieta do srodka drzwi dołem to woda tez by sciekala do drzwi a nastepnie przez kanaliki.
    Myslalem o tym aby cos dokleic do tej blachy od srodka , lub moze do szyby , aby zmienic bieg wody. Moze jakis gdzies kapinos dokleic... cos ala rynienka itp. Czasem moze to byc kawalek drucika po ktory woda bedzie sciekac w inne miejsce.
    yarecky tam jest zrobiomy taki otwór przy uszczelce, i ta woda nie stoi tam. Tylko że gdy uszczelka sparcieje, to tylko część tej wody spływa do wnętrza drzwi, a część do wnętrza samochodu. Zakładam że niedostrzegłeś tego otworku ponieważ nie rozebrałeś tych drzwi całkowicie, a jedynie odchyliłeś część tej pokrywy. W przypadku przednich drzwi ten otworek się znajduje za głośnikiem, i właśnie do niego po całym łączeniu spływa ta woda, następnie przez ten otwór do wnętrza drzwi.
    Ostatnio edytowane przez Dawid W ; 05-05-2018 o 09:56

  8. #338
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Po wielu naprawdę wielu miesiącach i bataliach udało sie pozbyć przecieku. Woda wlewała się nad skrzynka bezpieczników i po uszczelnieniu wszystkiego w podszybiu skończyło się na wymianie przedniej szyby. Wystarczyło by ponowne wklejenie starej ale że była już mocno pojechana życiem to zmieniłem na nową. Już przy wyjmowaniu facet powiedział że po stronie kierowcy wszystko odparzone i przecieka. [MENTION=3477]bocian[/MENTION] miał więc rację. Czekam na deszcz i składam auto bo od jesieni jeżdżę bez podłogi kierowcy
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  9. #339
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Po wielu naprawdę wielu miesiącach i bataliach udało sie pozbyć przecieku. Woda wlewała się nad skrzynka bezpieczników i po uszczelnieniu wszystkiego w podszybiu skończyło się na wymianie przedniej szyby. Wystarczyło by ponowne wklejenie starej ale że była już mocno pojechana życiem to zmieniłem na nową. Już przy wyjmowaniu facet powiedział że po stronie kierowcy wszystko odparzone i przecieka. [MENTION=3477]bocian[/MENTION] miał więc rację. Czekam na deszcz i składam auto bo od jesieni jeżdżę bez podłogi kierowcy
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  10. #340
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Po wielu naprawdę wielu miesiącach i bataliach udało sie pozbyć przecieku. Woda wlewała się nad skrzynka bezpieczników i po uszczelnieniu wszystkiego w podszybiu skończyło się na wymianie przedniej szyby. Wystarczyło by ponowne wklejenie starej ale że była już mocno pojechana życiem to zmieniłem na nową. Już przy wyjmowaniu facet powiedział że po stronie kierowcy wszystko odparzone i przecieka. [MENTION=3477]bocian[/MENTION] miał więc rację. Czekam na deszcz i składam auto bo od jesieni jeżdżę bez podłogi kierowcy
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 19:23
  2. [159] Funkcjonalność wnętrza auta
    Utworzone przez 0zek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 05:49
  3. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory