Strona 35 z 36 PierwszyPierwszy ... 252627282930313233343536 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 350 z 359

Temat: Woda dostaje się do wnętrza auta

  1. #341
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Dawid W
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfaromeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał paweltbu Zobacz post
    Po wielu naprawdę wielu miesiącach i bataliach udało sie pozbyć przecieku. Woda wlewała się nad skrzynka bezpieczników i po uszczelnieniu wszystkiego w podszybiu skończyło się na wymianie przedniej szyby. Wystarczyło by ponowne wklejenie starej ale że była już mocno pojechana życiem to zmieniłem na nową. Już przy wyjmowaniu facet powiedział że po stronie kierowcy wszystko odparzone i przecieka. [MENTION=3477]bocian[/MENTION] miał więc rację. Czekam na deszcz i składam auto bo od jesieni jeżdżę bez podłogi kierowcy
    A czy sprawdziłeś drożność kanałów ściekowych pod plastikami na podszybiu?? Tam są takie kanały z prawej i z lewej strony, którymi woda z podszybia nad grodzią komory silnika a kabiny wycieka na przednie nadkola i dalej na ziemie. Ja je miałem tak zalepione że tworzył tam się basen który sięgał do otwotu przez który jest poprowadzona wiązka kabli do wnętrza auta. A z tego miejsca, wrazie niewielkiej nieszczelności, bardzo prosta droga dla wody do wnętrza auta. Te otwory lepiej sprawdzać co rok.

  2. #342
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    Dawid sprawdziłem i uszczelniłem wszystko, mam to auto 5 lat i o ew przeciekach przeczytałem już w sieci każdy wątek w moim przypadku winowajcą była szyba, zwlekałem z tym bo to ostateczność, lepiłem wszystko inne aż w końcu zmieniłem i susza! tak jak pisałem można było wkleić od nowa stara ale moja już za bardzo zryta była.
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  3. #343
    Użytkownik Świeżak Avatar gibson
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    szczecin
    Auto
    AR 159 SW High Ti
    Postów
    168

    Domyślnie

    U mnie jak kiedyś pisałem woda gromadziła się na gumowym dywaniku tuż pod kierownicą ,zdecydowałem się na zdjęcie przedniej szyby i bingo po zdjęciu szyby okazało się że w lewym górnym rogu wyraźnie widać że wygłuszenie tapicerki deski rozdzielczej zmieniło kolor pod wpływem wody a przy wycinaniu szyby fachman stwierdził że wyczuł w jednym miejscu luz w uszczelnieniu.Teraz czekam na ulewy jak auto będzie stało bo jak auto jedzie to nic się nie dzieje.

  4. #344
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Mnie także sparciały uszczelki w tylnych drzwiach ale kapało na szczęście tylko na próg, chociaż może gdyby auto stało dłużej na deszczu to woda wlewałaby się do środka. Wczoraj się zmobilizowałem i faktycznie zacieki wody były widoczne i miejscowo nawet mokro przy tej uszczelce. Kompleksowo wymieniłem komplet w 4 drzwiach chociaż z przody wyglądały o wiele lepiej.
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 28-08-2018 o 18:59

  5. #345
    Użytkownik Znawca Avatar paweltbu
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    TBU
    Auto
    MiTo 1.4 TB MA/Mazda 3 2019
    Postów
    1,418

    Domyślnie

    U mnie po wymianie szyby dalej ciekło. po rozebraniu połowy auta z pomocą [MENTION=18522]criss[/MENTION] który jest nieoceniony ! udało się znaleźć przeciek. Pod maską na łączeniu błotnika i grodzi jest wzmocnienie a obok śruba z nakrętką. uszczelniliśmy to i to i w końcu mam sucho i włożoną wykładzinę do auta! <3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20180524_185821.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	94.6 KB
ID:	249799
    Niezwykłość Alfy Romeo polega na tym... że czasem jeździ...

  6. #346
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Po ostatnich deszczach na tylnym progu zbiera mi się woda. Pacjent to Giulietta z 2014. Czy ktoś może wie jaki jest nr tej uszczelki? albo uszczelką o jakim profilu najlepiej ją zastąpić?
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uszczelka.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	40.6 KB
ID:	251615

  7. #347
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Gulietta ma nitowane te osłony pod boczkami.
    Ja profilaktycznie przejechałem masą uszczelniająca do samochodów te miejsca bo co prawda nie lało się do auta ale ślady po wodzie były pod boczkami.
    Jeśli chcesz jednak rozwiercać to uszczelkę profil E lub P w markecie budowlanym dostaniesz.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 25-10-2018 o 18:23

  8. #348
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Giulietta
    Postów
    12

    Domyślnie

    Czyli nie muszę rozwiercać nitów? Wystarczy sama masa uszczelniająca np: BOLL Masa klejąco-uszczelniająca poliuretanowa?
    Czy lepiej rozwiercić nity, założyć nową uszczelkę i dodatkowo posmarować uszczelniaczem?

    znasz może rozmiary tych nitów ?

  9. #349
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Ja zrobiłem właśnie taką masą bolla jak napisałeś. Można też klejem do szyb ale wydaje mi się taka masa będzie trwalsza.
    Nie znam rozmiarów nitow ale dość spore i trochę ich jest. Nie miałem czasu się z tym bawić ani nawet mi się nie chciało bo miałem inne tematy do ogarnięcia w tym aucie po kupnie. Myślę, że powinno się sprawdzić. Ważne żeby wcześniej dobrze odtłuścić.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #350
    Użytkownik Znawca Avatar Luck
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    KRA KNS
    Auto
    AR9 1,8 MPI LPG + Julka 1,4 TB
    Postów
    1,098

    Domyślnie

    Jak już będziesz miał boczki ściągnięte to sobie zrób przy okazji konserwacje wnętrza drzwi a później zastosuj nowe podkładki z jakiejś pianki pod zatrzaski boczków wtedy nie będą tak wpadać w rezonans.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez Luck ; 25-10-2018 o 18:24

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2015, 19:23
  2. [159] Funkcjonalność wnętrza auta
    Utworzone przez 0zek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 05:49
  3. Woda w kabinie po myciu auta i deszczu
    Utworzone przez witko w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory