Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: vehicle protection.......

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Stało się to po tym jak sprawdzałem bezpieczniki czy wszystkie ok.

  2. #12
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    XJ
    Postów
    155

    Domyślnie

    dla mnie komunikat tak jak pisałem daje podstawę na sprawdzenie blokady kierownicy i czujnik położenia pedału sprzęgła
    wiec popatrz obejrzyj blokadę odepnij ją podłącz nie pozostaje ci nic innego a jesli to nie pomoze to ja na twoim miejscu zapakowałbym się w samochód i pojechał do Tych do http://www.kocar.com.pl/ lub przynajmniej z nimi na ten temat porozmawiał bo może oni coś podpowiedzą
    Ostatnio edytowane przez axel40 ; 29-01-2011 o 07:49
    ___________________________
    (_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)
    JESTEŚ SERCA BICIEM

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    mi się też sporadycznie pojawia ten komunikat, przy włożeniu kluczyka do stacyjki. Po wyjęciu klucza i włożeniu ponownie komunikat znika. Czasami zdarza się tak bo nie "zaskoczy" blokada kierownicy.

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Przyczyna był prawdopodobnie błąd wyłącznika hamulca, (bo tylko taki błąd był) ale jednocześnie skasowałem adaptacyjne ustawienia silnika i już komunikatu nie mam.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    ja nie mam żadnych błędów a komunikat ciągle się pojawia...

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar mariuszoles
    Dołączył
    05 2011
    Auto
    Porsche Panamera 4S
    Postów
    999

    Domyślnie

    Ja też mam z tym problem. Generalnie nie jest to takie uciażliwe i jeżdżę z tym. Poczytałem sporo na ten temat na forach zagranicznych. Otóż problemem nie zawsze jest czujnik położenia pedału sprzęgła, chociaż oczywiście jest to jedna z przyczyn. Najczęściej powtarzającą się awarią, która powoduje ten problem jest uszkodzenia modułu blokady kierwonicy (steering lock unit). Wymiana tego załatwia sprawę. Z tym, że może to być, tak jak ktoś pisał powyżej - czujnik pedału hamulca (tak jest najprawdopodobniej w moim przypadku, ponieważ diagnostyka wykazała m.in. taki błąd). Czytałem na alfaowner, że niektórzy mieli problem z utlenionym przewodem lub stacyjką(slotem karty) - wymiana też załatwiała sprawę. Tak więc należy chyba stwierdzić, że pojawianie się tego błędu nie zawsze jest powodowane jedną i tą samą przyczyną. Czasem aby pozbyć się tego wystarczało odpięcie i podpięcie akumulatora (to chyba było na forum czeskim).
    Mnie na razie nie chce się w to jakoś bawić. Generalnie nie jest to żaden wielki problem a i usunięcie tego nie powinno być zbyt kosztowne. Czujniki (sprzęgła/hamulca) to w ASO koszt rzędu max. 100 zł. Blokada kierownicy to pewnie więcej, bo na allegro te jednostki są po 150 zł. Najgorzej wypadłoby, gdyby była to stacyjka, bo ona chyba jest już dość droga, do tego dochodzi jeszcze kodowanie, o ile się nie mylę.

    Osobną sprawą wartą chyba rozważenia jest kwestia momentu, w którym pojawia się ten komunikat. Otóż w moim przypadku w 95% pojawia się on po włożeniu kluczyka do slotu. Wtedy pojawia się napis "Vehicle protection system not available" i nic inne go się nie dzieje. Wyciągam klucz i wsadzam ponownie - wtedy wszystkie kontrolki się rozświetlają ale pozostaje komunikat błędu i ta ikonka - kierownica z kluczykiem. Po następnym wyjęciu klucza i ponownym wsadzeniu wszystko jest ok - żadnych błędów.

    Raz, czy dwa razy jednak problem pojawił się po wyjęciu kluczyka - łączyło się to z niezadziałaniem blokady kierownicy. Mechanizm próbował się uzbroić (bo było słychać) ale nie dał rady i kierownica pozostała bez blokady. Wyświetlił się błąd. Po wsadzeniu kluczyka i wyjęciu było już normalnie - tzn. blokada załapała a błąd się nie wyświetlił.

    ---------- Post added at 14:43 ---------- Previous post was at 14:38 ----------

    Cytat Napisał sendiii Zobacz post
    Przyczyna był prawdopodobnie błąd wyłącznika hamulca, (bo tylko taki błąd był) ale jednocześnie skasowałem adaptacyjne ustawienia silnika i już komunikatu nie mam.
    A mam takie pytanie: co to znaczy "skasowałem adaptacyjne ustawienia silnika" i ew. gdzie się to robi ??
    Ostatnio edytowane przez mariuszoles ; 13-07-2011 o 13:42

  7. #17
    Użytkownik Romeo Avatar grzdylu
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    GTV 3,0 V6
    Postów
    1,381

    Domyślnie

    mariuszoles mam dokładnie takie same objawy. W ASO powiedzieli mi, że zdarzały się problemy ze slotem na kluczyk i to może być. Niestety (lub stety) nie zapisują się żadne błędy więc ciężko jest dojść o co chodzi. Jeżeli to slot kluczyka to w jeżeli padnie do końca to nie da się uruchomić auta...przykra wizja. Słyszałem też opinie, że może to być powiązane z zabrudzonymi (rozłączonymi) stykami na immobiliserze nie wiem jak się do tego zabrać. Jak coś uda Ci się ustalić to będę wdzięczny za pomoc.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    lubań
    Auto
    AR 159 1,9 jtdm 175 km
    Postów
    137

    Domyślnie

    Chodzi o to że komputer się uczy z sygnałów sondy lambda, przepływki, np wolne obroty itd. jak wejdziesz w silnik to było zdaje się f7. Mój przypadek chyba jest lekko inny bo u mnie działało wszystko ok. tylko był komunikat nie wiem dlaczego.

Podobne wątki

  1. [159] Co jakiś czas zapala się 'vehicle protection system not available' oraz inne błędy
    Utworzone przez axel40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 367
    Ostatni post / autor: 15-02-2024, 15:46
  2. [159] komenda „vehicle protection system not available
    Utworzone przez m1988k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-10-2015, 08:36
  3. [159] 'vehicle protection system not available' wina blokady kierownicy
    Utworzone przez alflg w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 22:06
  4. Vehicle dinamics control
    Utworzone przez szeff w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 11:05
  5. route calculation failed vehicle off map
    Utworzone przez rac85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 20:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory