Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #10001
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Znam człowieka, który popełnił błąd kupując świadomie 159 z mankamentami technicznymi. Na 10000 zł się nie skończyło z naprawami.

    Z daleka to wygląda na niedomagania znane z 2.4 (nieszczelne klapy wirowe, sadza w kolektorze, egr do zaślepienia) lub błędy związane ze świecami żarowymi, urwaną klapą wirową, problemami z głowicą.

    Z drugiej strony – kultura odpalania 1.9 16v jtdm jest jaka jest...
    Rozumiem. Teraz tylko pytanie, czy na serwisie mi powiedza od czego to jest - bo jak sie okaze, ze tylko poduszki, to mozna to latwo i tanio naprawic, jak jednak cos innego, nie ma co sie pchac. Co do DPF'a i EGRa - jedno chce od razu na starcie wyciac, a 2gie zaslepic.

    Eh, szkoda, ze tak malo Alf jest na pomorskim :/

  2. #10002
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał zthree Zobacz post
    Rozumiem. Teraz tylko pytanie, czy na serwisie mi powiedza od czego to jest - bo jak sie okaze, ze tylko poduszki, to mozna to latwo i tanio naprawic, jak jednak cos innego, nie ma co sie pchac. Co do DPF'a i EGRa - jedno chce od razu na starcie wyciac, a 2gie zaslepic.
    Moje doświadczenie z serwisami jest takie, że bardzo mało serwisów jest w stanie sobie poradzić z poprawieniem kultury odpalania w 1.9 jtdm. Prawie żaden serwis nie uznaje, że można jeździć autem bez klap wirowych i EGR i wciskają ludziom nowe części, które dość szybko z powrotem się psują.

    Zresztą ten egzemplarz jest na to dobrym przykładem. Gość pewnie wyłożył niemałe pieniądze na naprawy, a i tak nie odpala idealnie.

  3. #10003
    Użytkownik Znawca Avatar IamICEman
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Wągrowiec
    Auto
    czekam na używaną Giulie;) była 159 i GT
    Postów
    1,169

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Myślimy, że za te pieniądze to nie spodziewaj się cudów. "Coś" musi być nie halo z tym autem. Choć na zdjęciach nie widać nic nadzyczajnego. Ot po prostu 159 w najbardziej podstawowej wersji wyposażenia.
    Ja wiem ze za takie pieniądze to ciężko coś kupić. Sam długo długo szukałem i dałem prawie 10tys więcej. Myślałem że może ktoś był , widział i powie mi coś więcej. Jak pracuje silnik itp. Mam ponad 200km - niby nie daleko ale po co jechać i od razu wrócić z rozczarowaniem ;-) już tak kiedyś jechałem do Kutna. Wszystko miało być miód malina. A auto oglądałem 2minuty i pojechałem do domu 300km.



    SZUKASZ NOWYCH OPON? NAPISZ PRZYGOTUJE OFERTĘ.
    DYSPONUJE DUŻĄ ILOŚCIĄ OPON NOWYCH JAK I UŻYWANYCH!!
    Felgi nowe i używane! dystanse każdy rodzaj !


  4. #10004
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Moje doświadczenie z serwisami jest takie, że bardzo mało serwisów jest w stanie sobie poradzić z poprawieniem kultury odpalania w 1.9 jtdm. Prawie żaden serwis nie uznaje, że można jeździć autem bez klap wirowych i EGR i wciskają ludziom nowe części, które dość szybko z powrotem się psują.

    Zresztą ten egzemplarz jest na to dobrym przykładem. Gość pewnie wyłożył niemałe pieniądze na naprawy, a i tak nie odpala idealnie.
    Zgadzam sie, szukam po prostu juz Alfy bardzo dlugo, a jak nic nie bylo, tak dalej nie ma w poblizu. A ta wydaje sie byc dosc sensowna i koles nie wygladal, zeby duzo sciemnial ( o ile w ogole ) - radzisz odpuscic sobie ta Alfe i na spokojnie poczekac/poszukac innej, czy moze jak sie okaze, ze to poduszki, to po prostu zaryzykowac, ze nic innego w najblizszym czasie z silnikiem nie bedize sie dzialo?

  5. #10005
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Trudno powiedzieć, czy w tym wypadku ryzyko się opłaci. Jeśli chodzi o sam silnik, tu ryzyko jest największe. To nie jest usterka typu cieknący magiel czy niesprawna klima. Koszt naprawy w tym wypadku może być znaczny. Cierpliwości
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #10006
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar łuk4sz
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159 2.0 JTDm (2021 -) 159 1.9 JTDm 8V 2010 berlina (2014-2018)
    Postów
    919

    Domyślnie

    Ja też na Twoim miejscu odpuściłbym sobie ten samochód, możesz pojechać do ASO, mechanika itd., powiedzą Ci, że poduszka silnika czy coś i innego, kupisz samochód, zainwestujesz i co? Panie to nie to. I zaczniesz zęby gryźć, kasę wywalać na szukanie i rozwiązywanie problemu. Chyba, że na miejscu sprzedający zasponsoruje wymianę potencjalnych usterek i odjedziesz ze sprawnym samochodem...

  7. #10007
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD
    Postów
    110

    Domyślnie

    Ok, dzieki wielkie za opinie i pomoc Odpuszczam sobie w takim razie i poszukiwania trwaja!

  8. #10008
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Wniosek z tego forum jest taki: dowalic cene (chocby byl zlom) i po prostu sie potem targowac. Bo niskie ceny od razu sa odrzucane Bede pamietal
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  9. #10009
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    ale to nie jest wniosek z tego forum, to ogólnie przyjęta zasada. Z natury odrzuca się najwyższe i najniższe oferty, minimalizując w ten sposób późniejsze rozczarowania

  10. #10010
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Jak auto jest wystawione za 16999 i jest to auto świeżo przywiezione z Niemiec to można domniemywac głębokie rozczarowanie przy oględzinach. Jak ktoś ma blisko to może podjechać do Sulechowa i zerknąć. Ja mam daleko.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory