Strona 15 z 1815 PierwszyPierwszy ... 5678910111213141516171819202122232425651155151015 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #141
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Witam.No i bylem wczoraj w Radomiu.Ogladalem tylko sedana bo SW poszlo.Powiem tak auto wedlug mnie prezentuje sie dobrze.Wszystkie szczeliny rowne,wszystkie szyby z 2006 i logo AR.Lakier jak obmierzalem jego czujnikiem od 98 do 160 jednostek,wnetrze bardzo ladne,sprzeglo bierze od samego dolu.Wydaje sie prawie ze idealne.Jedyne co przykulo moja uwage to jedna lampa przednia(lewa-od kierowcy)bez logo AR tak jakby wymieniana i widac to tez na oko bo mniej zabrudzona.Skrecony pas bezpieczenstwa od kierowcy(tak ze nie da sie go odwinac).Probowalem ale nic sie nie dalo zrobic.Nie wiem czy bylo cos z nim kombinowane czy tak sie skrecilo.Pozatym pas dosc jest wytarty.Byc moze od czestego zapinania.Ale zwija sie prawidlowo(dobrze napiety).Pozatym ta taka plastikowa nakladka ze slupka skad wychodzi pas obruszona(mozna ja chyba latwo wyjac ale nie wyjmowalem bo nie bylo jak).Opony w aucie nadaja sie praktycznie do wymiany.Troche uszkodzone 2 felgi.Przypalona lekko podsufitka od kierowcy(tuz przy szybie-2 nadpalenia),brak popielniczki-pewnie byla zniszczona i ja wyrzucili.Otarty lekko tylny zderzak.Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo wczesniej nie zwrocilem na to uwagi-tylne nadkola sa w tym aucie jakby z wykladziny,nie ma plastiku jak z przodu.Nie zabralem auta do ASO chociaz mialem na to ochote.Czekam narazie do poniedzialku bo mam nagle problem finansowy.Jezeli wszystko rozwiaze sie pomyslnie to najprawdopodobniej na tygodniu ewentualnie w nastepna sobote pojade po auto i zabiore je do ASO i zapewne dobije targu ze sprzedajacym.Obiecal na fakturze wpisac mi ze gwarantuje przebieg jak i bezwypadkowosc auta.Rocznik 2006-cena 42 tys i nie chce nic spuscic.Plus do tego musze dodac oplate recyklingowa i rejestracje i jak sobie policzylem dodatkowo zainwestowac trzeba jakies 3 tys(rozrzad,oleje,filtry,ubezpieczenie)nie liczac nowych opon.Napiszcie co myslicie o tym co napisalem.Czy mam powody miec podejrzenia przez ta lampe bez logo AR,skrecony pas i te nadkola w ktorych tez brakuje wszystkich mocowan,a sa przewaznie przykrecone jakimis srubkami a nie na spinkach(brakuje kilku srubek).Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Czarny_28 ; 21-03-2011 o 16:59

  2. #142
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Skręcony pas też miałem
    Trochę pokombinujesz i dasz radę zrobić go jak trzeba !!
    Odnośnie nadkoli - też mam jakby z wykładziny a nie z plastiku.
    Odnośnie reflektora - pewnie zamiennik i tyle - chociaż u mnie też nie ma logo AR - jak kupowałem moją w Pol-Car ( serwis w Poznaniu ) to też to zauważyłem. Przeszedłem się wtedy do nich na salon i zobaczyłem, że w innych 159 które tam stoją, też nie ma loga AR na reflektorach
    Także nie musi to oznaczać niewiadomo czego
    Jak lakier mierzyłeś i jest wszystko tak jak piszesz to się tym nie martw.

  3. #143
    Мoδεrдтor Romeo Avatar Jagiel
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Ford Mondeo, VW Paserstti, Lancia Kappa
    Postów
    685

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek006 Zobacz post
    Jeśli masz konkretny egzemplarz, to proszę założyć temat tutaj ( http://www.forum.alfaholicy.org/kupi...uta_z_ogloszen ) i tam się wypowiadać na jego temat. Następne takie posty tutaj będą od razu kasowane.
    Ostatnio edytowane przez Jagiel ; 20-03-2011 o 17:54



  4. #144
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    karmal a jak zrobiles ten pas??Probowalem obracac sama ta wtyczke bo myslalem ze to jest jej wina ale nic nie dalo.Pas jak wychodzi jest prosty,skreca sie ku dolowi do mocowana w fotelu.Nie wiem jak to bedzie mozna wyprostowac.Nie zwrocilem uwagi czy to mocowanie(koluszko)mozna jakos odkrecic od fotela??Z lakierem to sam nie wiem bo musze jeszcze sprawdzic wszystko w ASO.Jego czujnikiem wychodzilo w normie-najwiecej bylo chyba na masce,tylnych blotnikach i klapie(ok.130-160 mikronow).Na jednej lampie bylo logo na 2 nie.Wydaje sie dosc wiarygodne to auto i napewno najladniejsze z tych ktore ogladalem.Myslisz ze jezeli gosc zaoferowal napisac na fakturze o autentycznosci przebiegu i zagwarantowac bezwypadkowosc to tez cos swiadczy??

  5. #145
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    karmal a jak zrobiles ten pas??Probowalem obracac sama ta wtyczke bo myslalem ze to jest jej wina ale nic nie dalo.Pas jak wychodzi jest prosty,skreca sie ku dolowi do mocowana w fotelu.Nie wiem jak to bedzie mozna wyprostowac.
    Nie zwrocilem uwagi czy to mocowanie(koluszko)mozna jakos odkrecic od fotela??
    Nie wiem czy to takie samo skręcenie, ale ja to zrobiłem normalnie odwracając pas przy klamrze do zapinania. Trzeba tam trochę się napocić ale przeszło bez demontażu czegokolwiek.
    Z lakierem to sam nie wiem bo musze jeszcze sprawdzic wszystko w ASO.Jego czujnikiem wychodzilo w normie-najwiecej bylo chyba na masce,tylnych blotnikach i klapie(ok.130-160 mikronow).Na jednej lampie bylo logo na 2 nie.Wydaje sie dosc wiarygodne to auto i napewno najladniejsze z tych ktore ogladalem.Myslisz ze jezeli gosc zaoferowal napisac na fakturze o autentycznosci przebiegu i zagwarantowac bezwypadkowosc to tez cos swiadczy??
    Nie wiem czy to takie samo skręcenie, ale ja to zrobiłem normalnie odwracając pas przy klamrze do zapinania. Trzeba tam trochę się napocić ale przeszło bez demontażu czegokolwiek.


    Może świadczyć że sprzedawca jest OK Ale nie wiem czy to ma jakąś moc prawną.

  6. #146
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    No i niestety musze odlozyc zakup auta na conajmniej 3 do 6 miesiecy bo pieniadze musze przeznaczyc na cos innego:-(.7 miesiecy poszukiwan i jak nagle znalazlo sie cos w dobrym stanie na co bylem gotowy sie zdecydowac to musialo sie tak porobic:-(.Wrzuce linka dla zainteresowanych i chociaz ja nie zabralem auta do ASO moze ktos inny z poszukujacych 159 to zrobi i bedzie sie mogl nia cieszyc.Wydaje sie naprawde ladne i wolalbym zeby trafilo do jakiegos forumowicza.Kolor niby w ogloszeniu brazowy.Ja jak bylem to bardziej wygladalo to na grafit.Dla mnie kolor nie do okreslenia.Na zdjeciach do slonca wyglada na brazowy.Wedlug mnie dosc ciekawy i oryginalny kolor.Kierownica,pedaly i galka zmiany biegow wedlug mnie niemal w nienagannym stanie jak rowniez cale wnetrze w czarnych skorach(podgrzewanych).Jak wspominalem wszystkie szyby 2006 z logo AR.Oznaczenia w odpowiednich miejscach,szczeliny rowne.Lakier nie przekraczal w pomiarach czujnikiem lakieru 160 mikronow(dodam ze czujnik byl sprzedajacego)wiec proponuje wziac swoj jezeli ktos ma taka mozliwosc.Naprawde az zal mnie sciska ze nie bedzie moje ala napewno kiedys bede chcial miec swoja 159.Mam nadzieje ze komus chociaz w jakims stopniu pomoge w zakupie ale oczywiscie trzeba auto zabrac do ASO pomimo to ze sprzedajacy dosc mily i obiecal zagwarantowac na fakturze przebieg i bezwypadkowosc.Proponowalbym pojechac poza Radom-Warszawa/Kielce chociaz sprzedajacy niezabardzo jest na to chetny bo jest na miejscu ROMAR(serwis fiata)ktorego osobiscie nie polecam po wczesniejszej wizycie z inna 159 ale w ostatecznosci lepsze to niz nic.Z tego co sie orjentowalem na radomskim forum AR tez niebardzo w miescie jest gdzie pojechac jezeli chodzi o mechanikow zajmujacych sie marka-ktos podsunal mi nazwisko Stolarczyk ale tez jakos go specjalnie nie zachwalali(podaje numer:504 011 680 miejscowosc Kozia Góra-to sa zapewne okolice Radomia).Do auta jest ksiazka serwisowa ale tylko z jednym wpisem przy 30 tys przebiegu.Auto ponoc polizingowe.Z mojej strony to wszystko.Jezli ktos kupi ten egzemplarz niech sie pochwali i zda dokladniejsza relacje.Jezeli beda jeszcze jakies pytania to prosze pisac,postaram sie na nie odpowiedziec.Pozdrawiam

    LINK DO OGLOSZENIA
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-bez...C17911602.html

  7. #147
    slawito
    Gość

    Domyślnie

    jestem nowy na forum, więc chcialbym się przywitac! a więc witam!
    od razu zwracam się do Was z prośbą o pomoc w kupnie alfy 159...
    co prawda nie jestem tak do końca przekonany co do tego autka- może ogólnie do marki, ale żona bardzo (baaardzo) nalega. nie ukrywam, że auto jest niesamowite i mi się podoba, no ale ... ogólnie przejżałem forum prze kilka dni starałem się przeczytac jak najwięcej na temat 159-ki i powiem, że jestem miło zaskoczony. choc zdarzają się jakieś typowe dla modelu bolączki (przekładnia kierownicza, kolektor, coś z DPF) ale podejrzewam że każde auto "coś" ma. ogolnie chciałem się dowiedziec jak to faktycznie jest z tym spalaniem? jak z dostępnością części (oryginały- niekoniecznie w ASO + zamienniki)-bo wydaje się, że tych 159-tek jest dośc mało.
    rozglądam się za AR 159 150KM najlepiej sedan, do dyspozycji mam 40-44 tyś. chciałbym autko zadbane, najlepiej niski przebieg (choc wolę uczciwy 150 tyś niż kręcony 50 tyś).
    drodzy forumowicze jeśli jesteście w stanie pomóc, znacie spradzonych sprzedawców, lub może któryś z Was chce się rozstac ze swoją Bellą dajcie znac. może przejżycie allegro i otomoto to podrzuccie jakiś link.
    aha dodam, że jestm z Trójmiasta...
    pozdrawiam i z góry dziekuję za pomoc.

  8. #148

  9. #149
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    ja tyle co moge powiedziec ze ta z Radomia wydaje sie dosc wiarygodna ale trzeba zabrac auto do ASO.Ja z niej rezygnuje z przyczyn niezaleznych odemnie.Inaczej pewnie bym sie na nia zdecydowal.Mialem przygode juz wczesniej z tym komisem.Zbralem auto do ASO wyszlo ze niby bylo cale malowane(tyle ze w tym Romarze Ci mechanicy nie sprawiaja jakiegos pozytywnego wrazenia) ale to sprawia juz inne wrazenie.Nie wiem nie chce goscia jakos polecac bo wiadomo w dzisiejszych czasach nalezy byc ostroznym.Ja mialem z nim przygode,a po tym wszystkim sam zadzwonil do mnie po jakims miesiacu zeby mnie poinformowac o tym ze bedzie mial jeszcze trzy 159(2 SW ktore juz poszly i 1 sedana-ten do ktorego wrzucilem link powyzej).Jak widzicie pojechalem obejrzec i jak mialem sie na nia juz zdecydowac wyskoczylo mi to co wyskoczylo-pieniadze musze narazie ulokowac gdzie indziej:-(.Mialem po nia jechac w w tym tygodniu i zabrac do ASO bo po ogledzinach wydawala sie wiarygodnie(podkreslam tez ze nie jestem znawca ani marki ani w ogole motoryzacji i moje oko tez jest jakie jest-moglem czegos nie zauwazyc ale to co zauwazylem juz opisalem).

  10. #150
    Thog
    Gość

    Domyślnie

    Witam wszystkich na forum .
    Od jakiegoś czasu szukam 159-tki . Zainteresowała mnie ta oferta: http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-C17907759.html
    Miał ktoś może styczność z tym dealerem , ktoś może oglądał już tą alfe . Co o niej sądzicie ?

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory