Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16291
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Poznań / Luboń
    Auto
    AR 159 1.9 16v JTDM '08 Citroen C5 Mk III 2.9 V6 '08
    Postów
    45

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was oglądał lub może coś więcej powiedzieć na ten temat: https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#28a7a31e34 ? Bo mnie kusi, z tym, że z Poznaniewa mam spory kawałek :/

  2. #16292
    Użytkownik Świeżak Avatar dantom147
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.2 JTS
    Postów
    53

    Domyślnie

    Do piechu007, ja mam 2.2 jts od 1,5 roku i sobie chwalę, także szukałem 1.9 jts lecz porównując spalanie do mocy to lepiej poszukać 2.2 jts. Pamiętaj dymek rurki wydechowej powie prawdę o stanie silnika, sprawdź na zimno jak i po rozgrzaniu. Tak jak wcześniej było powiedziane zadbany silnik czy to benzynowy czy to diesel nie przysporzy kłopotów. Ja robię niewielki kilometry kupowałem miał 199000 km przejechane teraz ma 209000. Zimą Bella praktycznie stoi męczę niezniszczalną jak dla mnie Renault Megane II 1.9 dci 120km, kupowałem 4 letnie rozbite z przebiegiem 38000 teraz ma 178000. Tu widzisz jest przykład pseudo awaryjny Diesel Renault z przekręcającymi się panewkami powinien co rusz lądować u mechanika a ja nie miałem żadnej poważnej awarii (raz na lawecie z powodu dziurki w wężu paliwowym koszt naprawy 50zł ) tak samo z JTS szukaj cierpliwie i podchodź rozsądnie każdorazowo. Powodzenia życzę
    Ostatnio edytowane przez dantom147 ; 02-12-2018 o 19:09

  3. #16293
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDM 200KM
    Postów
    52

    Domyślnie

    Dla zainteresowanych to moja alfa, https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDx9h8p.html

  4. #16294
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefix7575 Zobacz post
    Czy ktoś z Was oglądał lub może coś więcej powiedzieć na ten temat: link ? Bo mnie kusi, z tym, że z Poznaniewa mam spory kawałek :/
    Ktos ogladal, konkretnie ja. Wyglada dobrze, ma na pewno problem ze wspomaganiem.
    Jutro mam dokladne testy i albo do 11:00 bedzie moja albo dokladnie opisze co w trawie piszczy i dlaczego nie jest moja.

  5. #16295
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Ford Focus
    Postów
    1

    Domyślnie

    Cześć, mam na imię Grzesiek, to mój pierwszy post na forum.

    Rozglądam się za Alfą 159 JTDm i nie ukrywam, jestem póki co laikiem w temacie, więc będę wdzięczny za wszelkie porady. Znalazłem takie ogłoszenie:
    web.facebook.com/marketplace/item/2139615123021779

    Mam nadzieję, że link przekierowuje na właściwą stronę. Właściciel przesłał mi raport z autoDNA, który tu załączam. Zastanawia mnie brak wpisów w dzienniku użytkowania między 2012 a 2016 rokiem oraz pierwszy odczyt przebiegu zarejestrowany dopiero w roku 2011. Wątpliwości budzi też fakt wymienionego wnętrza (wykładzina zmieniona na czarna, boczki zmienione na czarne, plastiki wnętrza również na czarno). Nigdy wcześniej nie kupowałem samochodu samodzielnie, także zdaję sobie sprawę, że mogę nie zwrócić uwagi na istotne sprawy - proszę tu o jakieś wskazówki, raport mogę podesłać komuś na maila.
    Numer VIN samochodu to: ZAR93900007043615
    Co o nim sądzicie?

    - - - Updated - - -

    Cześć, mam na imię Grzesiek, to mój pierwszy post na forum.

    Rozglądam się za Alfą 159 JTDm i nie ukrywam, jestem póki co laikiem w temacie, więc będę wdzięczny za wszelkie porady. Znalazłem takie ogłoszenie:
    web.facebook.com/marketplace/item/2139615123021779

    Mam nadzieję, że link przekierowuje na właściwą stronę. Właściciel przesłał mi raport z autoDNA, który tu załączam. Zastanawia mnie brak wpisów w dzienniku użytkowania między 2012 a 2016 rokiem oraz pierwszy odczyt przebiegu zarejestrowany dopiero w roku 2011. Wątpliwości budzi też fakt wymienionego wnętrza (wykładzina zmieniona na czarna, boczki zmienione na czarne, plastiki wnętrza również na czarno). Nigdy wcześniej nie kupowałem samochodu samodzielnie, także zdaję sobie sprawę, że mogę nie zwrócić uwagi na istotne sprawy - proszę tu o jakieś wskazówki.
    Numer VIN samochodu to: ZAR93900007043615
    Co o nim sądzicie?
    Attached Files Attached Files

  6. #16296
    Użytkownik Świeżak Avatar BTX
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Giulia 2.0 280 KM / Giulietta 2.0 JTDM 170 KM
    Postów
    65

    Domyślnie

    Cytat Napisał stefix7575 Zobacz post
    Czy ktoś z Was oglądał lub może coś więcej powiedzieć na ten temat: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-2-4-ti-oryginal-super-stan-niski-przebieg-kola-19-ID6BsgUC.html#28a7a31e34? Bo mnie kusi, z tym, że z Poznaniewa mam spory kawałek :/
    Laickim, totalnie nieprofesjonalnym okiem gosci, ktorzy dotychczas jezdzili tylko VAG/BMW:
    - pekniety amortyzator przod lewy
    - liczne odpryski na zderzaku/masce
    - wypiastowane od kamieni progi i nadkola
    - klar schodzacy z lotki
    - lakier schodzacy na tylnej klapie - doslownie schodzacy mimo, ze nie lakierowany ponownie to po prostu sobie schodzi i peka chuj wie czemu (#alfaromeo)
    - hamulce przod 26% rozbieznosci w sile hamowania (lewy zaciska mocniej)
    - liczne problemy z lakierem - przednie reflektory (przy spryskiwaczu, fatalnie to wyglada), oba zderzaki dol, krawedzie drzwi
    - hamulec tyl prawy nie odbija
    - do zrobienia rozrzad + przeglad
    - jest wyciek w silniku, ale raczej maly i niegorzny - nie lokalizowalismy
    Podloga ok, progi ok, wahacz ok, w srodku wyglada jak nowa, elektryka w pelni dziala.

    Werdykt:
    Na nasze laickie volkswagenowskie oko - auto nie zdatne do uzytku, ale jezeli juz mialbym kupic to cena max 15.000.
    Jak na Alfe - chyba ok, cena adekwatna do stanu.

    Wlasciciel bardzo w porzadku, skory zejsc z ceny na naprawy - rowny gosc. Mimo, ze auto nie dla mnie to bardzo polecam i mysle, ze spokojnie mozna sie dogadac. Moge podeslac dane z diagnostyki jezeli komus zalezy.
    Ostatnio edytowane przez BTX ; 09-12-2018 o 03:38

  7. #16297
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Brakuje tylko informacji jak to odpala, jak silnik pracuje, jak dwumasa, jak ogólnie auto jeździ - to jest ważniejsze od stanu powłoki lakierniczej przecież. Opis taki trochę babskim okiem
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #16298
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=80956]BTX[/MENTION] mam wrażenie, że pierwszy raz w życiu widziałeś 10-letnie auto z oryginalnym lakierem. 10-letni lakier niestety tak wygląda. zwłaszcza czerwony i żółty i nie tylko w AR. no ale jak do tej pory oglądałeś passeratti picowane po dziadku z Niemiec to wcale się nie dziwię. miałem kiedyś żółtego leona- ostatnie moje auto kupione w komisie bodajże w 2012r. miał piękny żółty lakier - bez żadnych odprysków itd. do pierwszego mycia. nie wiem czym go potraktowali, ale miał wszystkie opisane przez ciebie mankamnety zwłaszcza ze schodzącym klarem. co do stanu mechaniki nie wypowiem się bo nie widziałem, dziwi mnie to, że koleś który twierdzi, że auto jest w stanie idealnym nie zauważył pękniętego amortyzatora. raz że auto wyraźnie niżej siedzi na jedną stronę, dwa że wyniki hamowania mogą być rozbieżne o 26% właśnie przez ten amortyzator, 3 że mieszka w górach i z tym jeździ - przecież takie auto w ogóle się nie prowadzi w zakrętach. fakt za to auto nie dałbym 32tys., ale żądanie 15 to gruba przesada. moim zdaniem cena w okolicach 24-26tys byłaby bardzo, bardzo uczciwa dla obu stron (+ uwzględnienie uwag o których pisze magil, ale pewnie są ok, albo koledzy przyzwyczajeni do komfortu VAG-a z wrażenia nic nie zauważyli/nie usłyszeli )

  9. #16299
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zważywszy na wyposażenie, moim zdaniem 25 to uczciwa cena. Oczywiście jeśli nie ma bolączek po stronie silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #16300
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Panowie od Vag-ów, za 15 koła to sobie możecie co najwyżej gofrra piątkę nabyć. Alfa wygląda naprawdę nieźle na zdjęciach,jeśli motor i osprzęt bez zastrzeżeń to można się nad nią zastanawiać,czerwona Ti...zawsze super. Będę w tygodniu na Podhalu i jeśli będzie aktualna to postaram się zobaczyć.

    Wysłane z mojego SM-G850F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory