Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16841
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nikt jeszcze nie pochwalił się rozwiązaniem. Instant Nav nie ma gniazda na niebieską wtyczkę.
    ConnectNav był dostępny również po lifcie. To urządzenie wyświetla też dane z komputera pokładowego oraz umożliwia sterowanie systemem audio (logiczne ). Poza tym nie ma żadnych dodatkowych funkcji. Można do niego podłączyć Bluetooth i/lub cyfrową zmieniarkę. Sam system nawigacji jest bardzo słaby, włączając w to nieaktualne mapy.
    Czyli wychodzi na to, że w mojej sytuacji najlepszym rozwiązaniem byłoby szukanie auta z blue&me (żeby jednak mieć fabryczny dostęp do zestawu głośnomówiącego) oraz ze zwykłym radiem lub NavConnect i do tego dołożyć emulator zmieniarki lub zdecydować się na niefabryczne radio. Czy istnieją w ogóle auta z NavConnect i blue&me? I jeszcze pytanie czy w autach bez fabrycznej nawigacji na ekraniku między zegarami da się wyświetlić to wszystko co na tym ekranie od nawigacji, czy jednak jest tego mniej? I jak wygląda dostęp do AUX w wersjach z radiem i jak sprawdzić, czy takowe jest?

    Ewentualnie pogodzić się z tym pendrivem w InstantNav...
    Ostatnio edytowane przez MJL ; 08-07-2019 o 07:30

  2. #16842
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Bluetooth służy tylko do połączeń telefonicznych w takim razie?
    Do odtwarzania muzyki z telefonu zostaje tylko wejscie AUX jeśli auto takowe ma?
    Dwa razy napisałem, że z Blue&me można odtwarzać muzykę. Tyle że z pendrive.

    Co do samego Blue&me, moim zdaniem nie ma na co się napalać. Dla mnie to szajs, w dodatku kapryśny. Mam moduł no name z Amazon z Connect Nav i działa to bez zarzutu (rozmowy, muza z tel).
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #16843
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post

    Co do samego Blue&me, moim zdaniem nie ma na co się napalać. Dla mnie to szajs, w dodatku kapryśny. Mam moduł no name z Amazon z Connect Nav i działa to bez zarzutu (rozmowy, muza z tel).
    To podłącza się pod tą "niebieską wtyczkę" po prostu? I czy działa to wtedy z fabrycznym mikrofonem?

  4. #16844
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dwa razy napisałem, że z Blue&me można odtwarzać muzykę. Tyle że z pendrive.

    Co do samego Blue&me, moim zdaniem nie ma na co się napalać. Dla mnie to szajs, w dodatku kapryśny. Mam moduł no name z Amazon z Connect Nav i działa to bez zarzutu (rozmowy, muza z tel).
    Faktycznie słaby ten blue&me bo kto używa pendrive do muzyki w tych czasach? Ten moduł Connect Nav działa z każdym radiem Alfy 159 czy tylko określone modele?
    Szukałem auta koniecznie z blue&me a tu taka dupa

  5. #16845
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że connect nav to wersja nawigacji dostępnej w 159, a dodatkowo do tego można podpiąć moduł z amazona co udaje zmieniarkę i on udostępnia opcję bluetootha.

  6. #16846
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    Ten emulator zmieniarki nie działa z instant nav ?

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka

  7. #16847
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szajka Zobacz post
    Faktycznie słaby ten blue&me bo kto używa pendrive do muzyki w tych czasach? Ten moduł Connect Nav działa z każdym radiem Alfy 159 czy tylko określone modele?
    Szukałem auta koniecznie z blue&me a tu taka dupa
    Wyobraź sobie, że w dzisiejszych czasach ludzie słuchają jeszcze muzyki z płyt i to nawet nie w formacie mp3 I nie rozumiem co jest takiego "dziwnego" w odtwarzaniu z pendriva...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #16848
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    To podłącza się pod tą "niebieską wtyczkę" po prostu? I czy działa to wtedy z fabrycznym mikrofonem?
    Podłącza się go zamiast niebieskiej wtyczki (czyli np zmieniarką CD jeśli ktoś posiada). Moduł Bluetooth posiada swój własny mikrofon (są wersje bez), nie będzie działał z fabrycznym).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mariup4p Zobacz post
    Ten emulator zmieniarki nie działa z instant nav ?

    Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
    Możliwe że będzie działał, tylko nie da się go podłączyć przez niebieską wtyczkę. Instant Nav nie posiada takiego gniazda.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #16849
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    159 Sedan 2.4 JTDM
    Postów
    147

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Podłącza się go zamiast niebieskiej wtyczki (czyli np zmieniarką CD jeśli ktoś posiada). Moduł Bluetooth posiada swój własny mikrofon (są wersje bez), nie będzie działał z fabrycznym).
    Ok wielkie dzięki, chyba już rozumiem. Czy wszystkie zwykłe radia mają wejście na zmieniarkę czy trzeba szukać wersji która zmieniarkę miała fabrycznie?

  10. #16850
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Ok wielkie dzięki, chyba już rozumiem. Czy wszystkie zwykłe radia mają wejście na zmieniarkę czy trzeba szukać wersji która zmieniarkę miała fabrycznie?
    Jedyny sprzęt bez wejścia na zmieniarkę z niebieską wtyczką to instant nav.
    Dodam jeszcze, że fabryczne radia marki Blaupunkt grają dość przeciętnie. Na urządzeniach z navi jest lepiej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory