Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16951
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zdecydowanie na wyrost się obawiasz. temat jest dobrze opisany, naprawa niespecjalnie droga i wiele warsztatów potrafi naprawić, łatwo zweryfikować przy zakupie jak w skrzyni nie wyją łożyska, to zalewasz świeży olej do pełna i po problemie.

  2. #16952
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał aveon Zobacz post
    Sprzedawca nie podal vin-u , dla mnie juz wszystko jasne chodzilo mi bardziej o to, czy w tym silniku siedzi slawna skrzynia m32 a skoro tak jest to chyba dam sobie spokoj bo troche sie jej obawiam choc moze na wyrost

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Jest opcja, że opisał 2.0 jako 1.9, bo o wiele więcej takich występowało i obawy ze skrzynią odpadają. Który rok?

  3. #16953
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Cu4mL.html
    Chodzi konkretnie o ta Alfe rok 2010

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

  4. #16954
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał aveon Zobacz post
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6Cu4mL.html
    Chodzi konkretnie o ta Alfe rok 2010

    Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
    Poproś o VIN, bo cena nie rokuje na dobrą sztukę w pełni zgodną z opisem.

  5. #16955
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Mes
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    159 1.9 berlina 2009
    Postów
    23

    Domyślnie

    Witam, prosiłbym o ocenę tego samochodu. Ogłoszenie już nieaktualne ale samochód dalej stoi - dzwoniłem do właściciela - co może coś znaczyć ale nie koniecznie.

    Przyznam że mam problem, bo chcę mieć czarne 159, sedan, z czerwonymi skórami, i tyle. Nie potrafiłem nigdy iść na kompromisy w tych kwestiach, więc nawet inny kolor skór nie wchodzi w grę

    Dużo tego nie lata, a ten model jest praktycznie jedynym po który nie musiałabym jechać przez pół kraju.

    VIN:ZAR93900007154768

    Edit: nie mogę wrzucać linków bo to mój pierwszy post, ale po zgooglowaniu numeru VIN pojawia się - to nieaktualne już - ogłoszenie z otomoto. Jakby jakaś dobra duszyczka w odpowiedzi by wrzuciła link do ogłoszenia, to będe poważnie wdzięczny.
    Ostatnio edytowane przez Mes ; 07-10-2019 o 15:24

  6. #16956
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...l#gallery-open
    1. to przedlift, czyli produkcja max 2007r.
    2. to pęknięcie na dachu - sprawdź to dobrze miernikiem, bo dziwnie to wygląda, zresztą po zdjęciu ciężko określić czy to ma rozmiar 3-4cm, czy 20cm.
    3. obejrzyj dobrze progi bo mam wrażenie, że są w nie najlepszym stanie.
    4. sprawdź, nawet "na palce" przednie koła - przednie prawe wygląda na cofnięte - ale może to złudzenie od kąta robienia zdjęcia
    do tego kilka detali - źle spasowany przedni zderzak, brak aluminiowej listewki progowej w drzwiach kierowcy, odpryski na dekorze aluminiowym na kierownicy (ktoś gryzł kierownicę w korkach???), wystający welur z pod konsoli środkowej w nogach pasażera...

    jeśli głównym wymaganiem jest czarny sedan w czerwonych skórach, to za dużego wyboru mieć nie będziesz. Ale może rozważ kupienie po prostu czarnego sedana w dobrym stanie, i jak koniecznie chcesz mieć czerwone skóry, to kup czerwone wnętrze i przełóż. koszt w granicach 1000zł.
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 07-10-2019 o 18:34

  7. #16957
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mes Zobacz post
    Witam, prosiłbym o ocenę tego samochodu. Ogłoszenie już nieaktualne ale samochód dalej stoi - dzwoniłem do właściciela - co może coś znaczyć ale nie koniecznie.

    Przyznam że mam problem, bo chcę mieć czarne 159, sedan, z czerwonymi skórami, i tyle. Nie potrafiłem nigdy iść na kompromisy w tych kwestiach, więc nawet inny kolor skór nie wchodzi w grę

    Dużo tego nie lata, a ten model jest praktycznie jedynym po który nie musiałabym jechać przez pół kraju.

    VIN: ZAR93900007154768
    Produkcja 21.11.2007, ostatni wpis w ASO jest na 41294km i szkody do weryfikacji.

  8. #16958
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    brak aluminiowej listewki progowej
    Ta listewka była częścią najwyższego pakietu wyposażenia z tego co pamiętam. Wersje biedniejsze jej nie miały.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    wystający welur z pod konsoli środkowej w nogach pasażera...
    To jest wada fabryczna w przedliftach, wykładzina jest za krótka.

  9. #16959
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    w poliftach też wykładzina wystaje, normalka

  10. #16960
    Użytkownik Świeżak Avatar bacax89
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    159 SW Ti 3.2 V6 Q-tronic Q4
    Postów
    56

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mes Zobacz post
    Witam, prosiłbym o ocenę tego samochodu. Ogłoszenie już nieaktualne ale samochód dalej stoi - dzwoniłem do właściciela - co może coś znaczyć ale nie koniecznie.

    Przyznam że mam problem, bo chcę mieć czarne 159, sedan, z czerwonymi skórami, i tyle. Nie potrafiłem nigdy iść na kompromisy w tych kwestiach, więc nawet inny kolor skór nie wchodzi w grę

    Dużo tego nie lata, a ten model jest praktycznie jedynym po który nie musiałabym jechać przez pół kraju.

    VIN:ZAR93900007154768

    Edit: nie mogę wrzucać linków bo to mój pierwszy post, ale po zgooglowaniu numeru VIN pojawia się - to nieaktualne już - ogłoszenie z otomoto. Jakby jakaś dobra duszyczka w odpowiedzi by wrzuciła link do ogłoszenia, to będe poważnie wdzięczny.
    Ogólnie auto wygląda na dość zmęczone, problem jest jeszcze z halogenami, strasznie zniszczone odbłyśniki albo nawet brak szkła.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory