Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17331
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Jak najbardziej zadbana i dobrze serwisowana 2,4 zrobi tyle km i więcej, nawet z ekologią na pokładzie. Tylko sprawną. Policz, ile razy w standardowym cyklu wymiany oleju w książki serwisowej masz wypaleń dpf-u. Około 40-50. Jak ci się zapcha dpf i zignorujesz, bądź przegapisz objawy, to tych wypaleń będzie koło 300. Olej w silniku już po 50 wypaleniach pewno jest już rzadki. Po 300 to tam jest więcej ropy niż oleju. A większość Niemców podchodzi do eksploatacji auta tak, że serwisują wg zaleceń producenta. A na serwis jadą, jak im się jakiś komunikat pojawi.

  2. #17332
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Poszukiwana 159 :)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Od jakiegoś czasu obserwuję tą ofertę, podejrzanie niski przebieg i dosyć długo wisi, a nie znalazłem o niej żadnego info na forum.

    Czy ktoś ją może oglądał albo zna ten egzemplarz?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0-jtdm-107-tys-km-oryginalny-przebieg-wersja-sport-plus-duze-navi-ID6CQS5A.html#gallery-grid

    ID oferty 6070898738
    VIN: ZAR93900007291726

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię

  3. #17333
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lateralus Zobacz post
    Od jakiegoś czasu obserwuję tą ofertę, podejrzanie niski przebieg i dosyć długo wisi, a nie znalazłem o niej żadnego info na forum.

    Czy ktoś ją może oglądał albo zna ten egzemplarz?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0-jtdm-107-tys-km-oryginalny-przebieg-wersja-sport-plus-duze-navi-ID6CQS5A.html#gallery-grid

    ID oferty 6070898738
    VIN: ZAR93900007291726

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię
    "...o niewiarygodnie niskim, autentycznym i potwierdzonym przebiegu 107 tys. km" - pytanie w jaki sposób potwierdzony? Jak nie ma polis AC od początku produkcji autka to bym nie uwierzył Czy niewiarygodny przebieg? Przy tej kwocie tak. Autko nie jest jaż takim "golasem" w kwestii wyposażenia, prezentuje się ładnie i cena wg. mnie za niska. Wypytałbym się o potwierdzenie przebiegu na początek. Druga sprawa jak to śmiga po łódzkich ulicach to bym dokładnie na przeglądzie zainteresował się przednimi, górnymi wahaczami - nie lubią torowisk . Na koniec miernik i powłoka lakiernicza do sprawdzenia.

  4. #17334
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Druga sprawa jak to śmiga po łódzkich ulicach
    Jestem z Łodzi, posiadam miernik lakieru jak coś. Można się zgadać.

  5. #17335
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Poszukiwana 159 :)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedzi , zadzwonię porozmawiać z właścicielem i jak będzie po rozmowie ok to spróbuję się umówić.

    Jeśli faktycznie byłby to taki przebieg i nic nie było do tej pory robione, to spodziewam się, że akurat zaraz może być parę rzeczy do zrobienia. Przychodzi mi do głowy sprzęgło, może zawieszenie. Z czym jeszcze trzeba się liczyć po 100k km?

  6. #17336
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lateralus Zobacz post
    Dzięki za odpowiedzi , zadzwonię porozmawiać z właścicielem i jak będzie po rozmowie ok to spróbuję się umówić.

    Jeśli faktycznie byłby to taki przebieg i nic nie było do tej pory robione, to spodziewam się, że akurat zaraz może być parę rzeczy do zrobienia. Przychodzi mi do głowy sprzęgło, może zawieszenie. Z czym jeszcze trzeba się liczyć po 100k km?
    Ze sprzęgłem przy takim przebiegu nie ma prawa nic się dziać. Mi przy 90k km padł prawy górny wahacz (jak wspominałem, autko z łódzkich ulic więc się tego spodziewałem). Przy 100k km może jeszcze dawać znać o sobie zapchany/przycinający się EGR. Wnętrze powinno być w nienagannym stanie, lakierniczo też powinno być bardzo dobrze - o żadnych ogniskach rdzy na karoserii nie może być mowy. Do sprawdzenia także stan sanek, bo to słaby punkt 159 ale przy tym roczniku i przebiegu powinny być w BDB stanie

  7. #17337
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał lateralus Zobacz post
    Od jakiegoś czasu obserwuję tą ofertę, podejrzanie niski przebieg i dosyć długo wisi, a nie znalazłem o niej żadnego info na forum.

    Czy ktoś ją może oglądał albo zna ten egzemplarz?
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-2-0-jtdm-107-tys-km-oryginalny-przebieg-wersja-sport-plus-duze-navi-ID6CQS5A.html#gallery-grid

    ID oferty 6070898738
    VIN: ZAR93900007291726

    Będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię
    brak naklejek Giugiaro Design, czy oznaczenia JTDm z tyłu sprawia że trzeba się przyjrzeć czy nie ma jakiś przygód blacharsko lakierniczych z przeszłości. Konsola środka trochę zniszczona w okolicy portu kluczyka, tak jakby ktos pękiem kluczy albo pierścionkami to atakował, ale to drobiazg.

  8. #17338
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Poszukiwana 159 :)
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dowiedziałem się, że był wymieniony zderzak i klapa bagażnika, po incydencie w Belgii. Przód i boki podobno powinny być nieruszane, więc brak tych naklejek giugiaro jest trochę zastanawiający.
    Okazało się też, że to wersja 136 KM ze zmienionym softem w Łodzi na 170 koni.

    Trochę się obawiam o skrzynię, bo najprawdopodobniej to jest c365 i sporo osób w necie pisało o jej problemach. Do 170 konnych chyba też była montowana pod koniec produkcji, ale raczej częściej była jednak F40.
    Myślicie, że są podstawy do obaw o tę skrzynie, zwłaszcza po chipowaniu?
    Nie ma w niej DPF, czy przypadkiem nie będzie z tego powodu jakichś problemów na przeglądach?

    Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie - czy macie jakiś konkretne miejsce w Łodzi godne polecenia do sprawdzenia auta przed zakupem?

    Poza tą ofertą obserwuję jedną z komisu z Katowic. Już od dawna wisi, więc nie wiem czy coś z nią nie jest nie tak. Przebieg teoretycznie 2,5x większy niż ta z Łodzi, trochę lepiej wyposażona i ciut niższa cena.

    ID ogłoszenia na otomoto 6069019771.
    Jakby komuś było łatwiej znaleźć po VINie: ZAR93900007281372.

    Pytałem już o nią w lutym, ale może od tamtego czasu ktoś ją oglądał? Co myślicie o tej?

    Dzięki za odzew i pozdrawiam.

  9. #17339
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał lateralus Zobacz post
    Dowiedziałem się, że był wymieniony zderzak i klapa bagażnika, po incydencie w Belgii. Przód i boki podobno powinny być nieruszane, więc brak tych naklejek giugiaro jest trochę zastanawiający.
    Okazało się też, że to wersja 136 KM ze zmienionym softem w Łodzi na 170 koni.

    Trochę się obawiam o skrzynię, bo najprawdopodobniej to jest c365 i sporo osób w necie pisało o jej problemach. Do 170 konnych chyba też była montowana pod koniec produkcji, ale raczej częściej była jednak F40.
    Myślicie, że są podstawy do obaw o tę skrzynie, zwłaszcza po chipowaniu?
    Nie ma w niej DPF, czy przypadkiem nie będzie z tego powodu jakichś problemów na przeglądach?

    Nie wiem czy to dobre miejsce na takie pytanie - czy macie jakiś konkretne miejsce w Łodzi godne polecenia do sprawdzenia auta przed zakupem?

    Poza tą ofertą obserwuję jedną z komisu z Katowic. Już od dawna wisi, więc nie wiem czy coś z nią nie jest nie tak. Przebieg teoretycznie 2,5x większy niż ta z Łodzi, trochę lepiej wyposażona i ciut niższa cena.

    ID ogłoszenia na otomoto 6069019771.
    Jakby komuś było łatwiej znaleźć po VINie: ZAR93900007281372.

    Pytałem już o nią w lutym, ale może od tamtego czasu ktoś ją oglądał? Co myślicie o tej?

    Dzięki za odzew i pozdrawiam.
    Cena teraz wydaje się sensowniejsza, czytając o tych szkodach . Wersja 2.0 136KM a 170KM to ten sam silnik z inną mapą, zdławioną na rynek belgijski - jak już przywrócono seryjną moc to tylko się cieszyć! Skrzynią C635 w ogóle bym się nie przejmował, nie słyszałem aby padały w niej łożyska, a jedyny, powtarzający się problem to nieszczelności np. przy wybieraku. Była ona montowana we wszystkich egzemplarzach 159 pod koniec produkcji modelu, zastąpiła F40. Plusem dodatkowym skrzyni C635 jest taki, że koszt sprzęgła i koła dwumasowego jest dużo niższy niż do F40, w akceptowalnym przez większość przedziale cenowym. Wytrzymałość C635 także jest porównywalna z F40, ja mam w program na 194KM/410Nm i nic się kompletnie nie dzieje ze skrzynią (na mapie zrobione ponad 60k km). Brak DPF jest zastanawiający przy takim niskim przebiegu, ale jego brakiem bym się nie przejmował, jak jest umiejętnie "wykastrowany" to na przeglądzie nie powinno być problemu.

  10. #17340
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Bravo 2
    Postów
    10

    Domyślnie

    Czy ktoś z Was może widział lub może coś powiedzieć o tej 159 SW TBi? Z góry dziękuję za pomoc!

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-75-tbi-200-km-ti-ID6D3dJE.html

    Od jakiegoś czasu szukam 159 SW w TBi, ale wybór jest niewielki. Nawet nikt nie specjalnie jest zainteresowany poszukiwaniem oraz sprowadzeniem takiego samochodu z zagranicy.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory