Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17451
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A od momentu, w którym wynaleziono mierniki ultradźwiękowe

    Ale to droga zabawa.

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka
    No tak, zapomniałem, że każdy jak ktoś wspomniał typowy Seba takowy posiada
    Oj panowie musicie się jeszcze bardzo dużo nauczyć na temat rynku aut używanych oraz możliwości ich weryfikacji, zarówno zdalnie jak i podczas oględzin...
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #17452
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    AR 159 SW MEDIUM 85KW NC+
    Postów
    3

    Domyślnie

    Kolego przy ok 180tys gdy słychać szum ma 6 biegu wymieniasz łożyska -kosztują 520zl SKF, olej ok 130zl. Robocizna 700zl( w moim przypadku,) to nie majątek.nwazne żeby zrobić na czas.

  3. #17453
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera
    Postów
    9

    Domyślnie

    Pojechałem i obejrzałem...

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-3-2-benzyna-4x4-skory-nawigacja-panorama-85oookm-ID6DanSe.html#6830ebecc6

    Dobrze, że nad morzem i była piękna pogoda...

    Ale do rzeczy. Samochód moim zdaniem zaniedbany. Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego. Wszystkie felgi ogryzione. Wątpię aby nadawały się do regeneracji. Opony do natychmiastowej wymiany. Szyby ***6 i ***7. Odstający plastik na podszybiu.

    Sprzedawca miły ale mija się z prawdą...

    Jeśli ktoś chce jechać kawał drogi to się rozczaruje. Ja nie polecam tego samochdu...

  4. #17454
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał slash25 Zobacz post
    Pojechałem i obejrzałem...

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-3-2-benzyna-4x4-skory-nawigacja-panorama-85oookm-ID6DanSe.html#6830ebecc6

    Dobrze, że nad morzem i była piękna pogoda...

    Ale do rzeczy. Samochód moim zdaniem zaniedbany. Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego. Wszystkie felgi ogryzione. Wątpię aby nadawały się do regeneracji. Opony do natychmiastowej wymiany. Szyby ***6 i ***7. Odstający plastik na podszybiu.

    Sprzedawca miły ale mija się z prawdą...

    Jeśli ktoś chce jechać kawał drogi to się rozczaruje. Ja nie polecam tego samochdu...
    Bez przesady. Uszczelka podszybia to standardowy problem, komplet to maks kilkadziesiąt złotych w ASO. Felgi pewnie od nowości, więc nie dziw, że w takim stanie (który zresztą dobrze widać na zdjęciach). Jeśli blacharka zdrowa i silnik zdrowy (+ bez problemów skrzynia), to te wymienione rzeczy są raczej detalami, zwłaszcza za samochód z tego rocznika, w tej cenie i w tej konfiguracji. Jedyne co może martwić to szyby, ale jeśli historia po VIN w ASO byłaby ok (bezwypadkowy; nieduże kolizje i popękane szyby to nic strasznego w samochodzie z takim wiekiem), to spokojnie można brać i dopieszczać.

  5. #17455
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał slash25 Zobacz post
    Pojechałem i obejrzałem...

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-3-2-benzyna-4x4-skory-nawigacja-panorama-85oookm-ID6DanSe.html#6830ebecc6

    Dobrze, że nad morzem i była piękna pogoda...

    Ale do rzeczy. Samochód moim zdaniem zaniedbany. Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego. Wszystkie felgi ogryzione. Wątpię aby nadawały się do regeneracji. Opony do natychmiastowej wymiany. Szyby ***6 i ***7. Odstający plastik na podszybiu.

    Sprzedawca miły ale mija się z prawdą...

    Jeśli ktoś chce jechać kawał drogi to się rozczaruje. Ja nie polecam tego samochdu...
    Trzeba było najpierw zacząć od weryfikacji szkód, bo nawet przy osobistych oględzinach tego nie ustaliłeś.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #17456
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał slash25 Zobacz post
    Pojechałem i obejrzałem...

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-3-2-benzyna-4x4-skory-nawigacja-panorama-85oookm-ID6DanSe.html#6830ebecc6

    Dobrze, że nad morzem i była piękna pogoda...

    Ale do rzeczy. Samochód moim zdaniem zaniedbany. Zdjęcia nie oddają stanu rzeczywistego. Wszystkie felgi ogryzione. Wątpię aby nadawały się do regeneracji. Opony do natychmiastowej wymiany. Szyby ***6 i ***7. Odstający plastik na podszybiu.

    Sprzedawca miły ale mija się z prawdą...

    Jeśli ktoś chce jechać kawał drogi to się rozczaruje. Ja nie polecam tego samochdu...
    Bardzo lakoniczny opis.
    Spodziewałeś się nowego auta?
    I co jest dziwnego w szybach produkcji 2006 i 2007 w aucie wyprodukowanym w 2007 roku?

    Jak już piszesz takie rzeczy to chociaż pisz merytorycznie, bo nic z Twojego posta nie wynika. Jak silnik? Jak napęd? Bo to jest najwazniejsze w przypadku 3.2.

    - - - Updated - - -

    Uszczelka - masz na myśli brewki nad podszybiem? Je demontuje się tylko raz przy okazji wymiany szyby. Widocznie ktoś nie kupił nowych, zakłady wymieniające szyby najczęściej montują stare i później tak to wygląda.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #17457
    Użytkownik Świeżak Avatar Velek3
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    była AR 156 03' 1.9+,156 1.9 8v 02',159 2.4 Thesis Sportiva 2.4 159 2.4TI, 166 2.5, jest E55 AMG
    Postów
    195

    Domyślnie

    xDD koła widać po zdjęciach że mają dość mocne uszkodzenia, szyby mogą być starsze (ba, nawet z takimi mogła wyjechać z fabryki) . Kopnąłeś w przysłowiową oponę, popatrzyłeś na samochód, wnętrze i wydałeś opinię?

    Tak jak napisali koledzy, m.in magil nie sprawdziłeś kompletnie nic z rzeczy istotnych w tej wersji silnikowej.
    Nie odbieraj tego jako hejt, życzę Ci powodzenia w poszukiwaniach samochodu.

    Ps. nie znam sprzedającego, ani nikogo z jego rodziny do 4 pokoleń wstecz.

  8. #17458
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    No i co w tym dziwnego, że wydał opinię na podstawie syfiastego wnętrza, zajechanych felg i ogólnej kiepskiej prezencji tego auta?

    Miał sprawdzać bezwypadkowość? I kupić pokiereszowanego syfa z bezwypadkową przeszłością?

    Ogólnie to czasem niedobrze mi się robi jak czytam te wywody na temat bezwypadkowości.. Widzę te Wasze IDEALNE autka, szukane po 2 lata, ze zdartym, ohydnym ale za to ORYGINALNYM 10-letnim fabrycznym lakierem...

    Fetysz bezwypadkowości doprowadza mnie do mdłości... Jaki jest problem z autem WYPADKOWYM, które zostało naprawione ZGODNIE ZE SZTUKĄ? Jest powypadkowe i co? Skreślacie takie auto?

    Powiem Wam, że obracam sie w środowisku, gdzie ludzie kupują auta wartości 300k-400k PLN.... I powiem Wam, że dla takiego odbiorcy ważne jest JAK NAPRAWIONO dane auto, a nie - CZY NAPRAWIONO... To jest oczywiste, że auta mogą mieć STŁUCZKĘ, a nawet... o maj gudnes.... --- WYPADEK... Tak ,tak... Wypadek nie dyskwalfikuje auta, bo wszelkie uszkodzenia można naprawić tak, że nie będzie gorzej niż wyjechało z fabryki... Dlatego rozwala mnie ta Wasza ślepa pogoń za autami bezwypadkowymi. Rozumiem, że pożądane może być auto 3-letnie z oryginalnym fabrycznym lakierem, ale ludzie... .auto, które ma 10 lat i ma fabryczny lakier nie może dobrze wyglądać... To auto pełne rys, wgniotek, swirli i hologramów... 10-letni lakier to kupa .... I co? chcecie mieć bezypadkową kupę, wyznawcy miernika lakieru? ;P
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 11-07-2020 o 22:39
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

  9. #17459
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał destikero Zobacz post
    No i co w tym dziwnego, że wydał opinię na podstawie syfiastego wnętrza, zajechanych felg i ogólnej kiepskiej prezencji tego auta?

    Miał sprawdzać bezwypadkowość? I kupić pokiereszowanego syfa z bezwypadkową przeszłością?

    Ogólnie to czasem niedobrze mi się robi jak czytam te wywody na temat bezwypadkowości.. Widzę te Wasze IDEALNE autka, szukane po 2 lata, ze zdartym, ohydnym ale za to ORYGINALNYM 10-letnim fabrycznym lakierem...
    Ale on o wnętrzu nic nie napisał, podobnie jak o ogólnej prezencji samochodu.

    Napisał za to o felgach, których stan można ocenić już po zdjęciach, podszybiu, które jest standardem w 159/Brera, szybach z różnych roczników, co się zdarza i nie musi oznaczać wypadkowości oraz oponach do wymiany.

    Na podstawie tych rzeczy stwierdzasz, że samochód to pokiereszowany syf? Naprawdę?

    Wysłane z mojego moto g(7) plus przy użyciu Tapatalka

  10. #17460
    Użytkownik Świeżak Avatar destikero
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    159 SW TI 2.4 JTDm Q-Tronic
    Postów
    195

    Domyślnie

    Kilkuletnie auto z lakierem nie poddanym korekcie wygląda syfiasto...

    Korekta lakieru to wszakże zbrodnia na oryginalności tejże powłoki dla większości ortodoksów wyznających prawdę objawioną przez miernik...

    Bezstłuczowość jest najważniejsza, a oryginalny lakier w 10-letnim aucie to ZALETA (OMG!)....

    Jak czytam wpisy, że ktoś poł roku polował na swoją "IDEALNĄ" Alfę, to mnie mdli... Stracony czas to bardzo konkretna wartość, dlatego ja swoje auta kupowałem w ciągu max. 3 dni, bo cenię swój czas.
    Ostatnio edytowane przez destikero ; 11-07-2020 o 23:27
    156 2.0 TS / 147 1.9 JTD / 156 FL 1.9 JTD
    159 SW TI Q-Tronic 2.4 JTDm

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory