Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17471
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Handlarze często wykorzystują "modę " z zachodu i podają datę 1rej zamiast roku produkcji. I żeby było śmiesznie, o czym już pisałem, to nasz rodzimy Wydział Komunikacji wpisał w moim Bravo datę 1rej w Niemczech jako datę produkcji...
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #17472
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Biorąc pod lupę podawany rok produkcji chciałem pokazać, jak bardzo handlarze "kantują" w ogłoszeniach, bo jest to bardzo łatwo zweryfikować. I tak 1/4 ogłoszeń zawiera fałszywą informację, dość istotnie wpływająca na cenę pojazdu.

  3. #17473
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    Biorąc pod lupę podawany rok produkcji chciałem pokazać, jak bardzo handlarze "kantują" w ogłoszeniach, bo jest to bardzo łatwo zweryfikować. I tak 1/4 ogłoszeń zawiera fałszywą informację, dość istotnie wpływająca na cenę pojazdu.
    Od początku do końca wszystko rozbiega się wyłącznie o pieniądze i nie ma tu nad czym dyskutować.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #17474
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    @KołoS zabrzmiało to mniej więcej tak "mamy świadomość, że handlarze r.chają nas w dupę, zaś rozchodzi się o to, czy jesteśmy w stanie zaakceptować jaki gruby to .uj i jak głęboko go wsadzą".

  5. #17475
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    @KołoS zabrzmiało to mniej więcej tak "mamy świadomość, że handlarze r.chają nas w dupę, zaś rozchodzi się o to, czy jesteśmy w stanie zaakceptować jaki gruby to .uj i jak głęboko go wsadzą".
    Na rynku aut używanych wiele osób lubi być d*manych na własne życzenie
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  6. #17476
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    @KołoS zabrzmiało to mniej więcej tak "mamy świadomość, że handlarze r.chają nas w dupę, zaś rozchodzi się o to, czy jesteśmy w stanie zaakceptować jaki gruby to .uj i jak głęboko go wsadzą".
    No i tak to chyba wygląda, głównie ze względu na mentalność PRL, która nadal odcina kupony. Ot przykład: jest sobie handlarz na otomoto. Portal wprowadził dla nich obowiązek wprowadzania nr VIN. Zamiast go podać, to wpisują byle co. "Na życzenie". Jakby coś było do ukrycia (tzn. czasem jest i wychodzi na to, że "a na miejscu pan sprawdzi, nie mam czasu nawet zobaczyć", a na miejscu już na oko widać, że coś jest nie tak). Bawi mnie też jak, z innej strony, takie np. TVN Turbo pokazuje rzeczywistość handu samochodami, w sensie: raczej bezproblemowo, trochę przez różowe okulary. No ale dobra, ja się w sumie nie znam, a się wypowiadam, niektórzy tu pewnie zęby na tym zjedli. A, no i, jak to się mówi, propsuję np. inicjatywę taką jak "Nietypowy handlarz" na YT (był jeszcze inny kanał, podobny, jakiś młody chłopak w sumie zaczął handlować, jeździł chyba do Niemczech po samochody, ale kompletnie mnie nie przekonywał, trochę to sztucznie wychodziło).

  7. #17477
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Handlarze często wykorzystują "modę " z zachodu i podają datę 1rej zamiast roku produkcji....
    tak, to się często spotyka.... Nieraz widzę ogłoszenie alfy 159, rok produkcji 2012))
    Ale hitem był typ, ktory wystawił na sprzedaż AR 156 a zamieścił zdjęcia AR 166))))

  8. #17478
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Ja tam się z grubsza zgadzam z tym co pisał Destikero - szukanie miesiącami idealnego egzemplarza 10 letniego (albo i więcej) auta to jest tak absurdalny pomysł i strata czasu, że głowa boli. Szczególnie jak to są auta wartości rzędu 30 tysięcy pln (sam czymś takim jeżdzę, żeby nie było) gdzie ani to nie jest wielki majątek żeby zdzierać sandały na oględzinach dziesiątek sztuk, ani suma na szukanie jakiejś unikalnej perełki.

  9. #17479
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Takumi Zobacz post
    Ja tam się z grubsza zgadzam z tym co pisał Destikero - szukanie miesiącami idealnego egzemplarza 10 letniego (albo i więcej) auta to jest tak absurdalny pomysł i strata czasu, że głowa boli. Szczególnie jak to są auta wartości rzędu 30 tysięcy pln (sam czymś takim jeżdzę, żeby nie było) gdzie ani to nie jest wielki majątek żeby zdzierać sandały na oględzinach dziesiątek sztuk, ani suma na szukanie jakiejś unikalnej perełki.
    Nie chodzi o "ideały", tylko oferty w pełni zgodne z opisem/deklaracjami w adekwatnej cenie.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #17480
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Nie chodzi o "ideały"
    Czasem patrzysz już z daleka na żywo na taką perełkę z ogłoszenia i już żałujesz, że przyjechałeś.
    To dlatego ogląda się tyle egzemplarzy. Dużo aut to ulepy albo popielniczki i wysypiska śmieci zarazem.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory