Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17591
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,065

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annatar Zobacz post
    Ciągnąc dalej bokotemat. Zaglądam tutaj: https://www.youtube.com/c/NietypowyHandlarz i uważam, że takie podejście jest o wiele lepsze, niż "byleby sprzedać, a nuż się trafi frajer".
    To całkiem "typowy handlarz" kupujący samochody głównie na aukcjach AUTO1, gdzie ludzie z branży doskonale wiedzą, że ta firma nie ma dobrej opinie, tylko w miarę uczciwie pokazuje cały proces.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  2. #17592
    Annatar
    Gość

    Domyślnie

    O widzisz, nie wiedziałem. Dzięki za info.

  3. #17593
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Sprzedałem już trzy prywatne alfy159 i nigdy nie picowałem zdjęć. Kupujący zawsze zastawał faktyczny stan auta. Nikt nigdy nie zmarnował przejechanych kilometrów i odjeżdżał w pełni zadowolony. Dodam, że zawsze pierwszy oglądacz odjeżdżał moją 159. Osobiście szukałem ostatnio małej mito. Przy pierwszych trzech podejściach zmarnowałem swój czas i pieniądze.Sprzedawcy opowiadali niesamowite rzeczy przez telefon. Na miejscu stan faktyczny odbiegał znacząco od tego co usłyszałem w rozmowach telefonicznych. Jedno z aut nie przeszło przeglądu!! ( a miała byc igiełka od prywatnego sprzedawcy i akurat zajechaliśmy na stacje kontroli bo kończył się przegląd) Mina sprzedawcy po usłyszeniu ,,wynik negatywny" bezcenna. Trafiały się niemal w całości podmalowywane i bite a miał być tylko jeden element. Z całej tej sytuacji starałem się wyciągnąć wnioski i zrozumieć sprzedawców swoich cacuszek. Ludzie są w stanie przeciągnąć drugiego człowieka przez pół kraju i myślą, że może przyjedzie ślepy nie mający pojęcia o samochodach i kupi. Wiem wiem na tym opiera się handel i każdy zawsze swoje chwali byle by sprzedać. Można się godzić na pewne niedociągnięcia ale cena też musi być adekwatna do stanu auta. Można się zrazić tym wszystkim. Wytrwałości w poszukiwaniach.
    Zgadza się. Ja w życiu trzy razy auto wystawiałem na sprzedaż i za każdym razem pierwszy oglądający odjeżdżał autem. Fakt, nie były to nie wiadomo jak zadbane auta po prostu były rzetelnie opisane w ogłoszeniu, zdjęcia wykonane aparatem w telefonie i tyle. I jakoś się da sprzedać za pierwszym razem, tylko trzeba uczciwie podejść do tego i przede wszystkim dać uczciwą cenę a nie szukać frajera ;/.

  4. #17594
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Pruszcz Gdański
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtd
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam serdecznie czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć coś na temat tego auta? Jadę go jutro oglądać. Z góry dzięki pozdrawiam otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-jtd-sedan-ID6DsyRH.html#a107c1cd3c
    Ostatnio edytowane przez Rodzynek_91 ; 21-11-2020 o 03:30

  5. #17595
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    Alfa 159 2,0 jtd 2010
    Postów
    8

    Domyślnie

    Jeżeli ktoś szuka auto w które nie trzeba inwestować to zapraszam na priv ( 159 SW 2.0jtdm , 170 KM ,141 tyś przebiegu , 2010 , czarna ).

  6. #17596
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2020
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Weryfikowałeś jakoś ogłoszenie nr 4?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Łapsky Zobacz post
    Witam wszystkich Alfaholików,

    To mój pierwszy post na tym forum, chociaż za AR 159 SW rozglądam się już dobre pół roku i przeczytałem tu z kilkanaście wątków od deski do deski. Dawno się tak niczym nie zajarałem, jak właśnie tym autem, a że przy okazji szukam czegoś większego dla niedawno powiększonej rodziny, to postanowiłem zapytać - czy moglibyście spojrzeć Waszym wprawnym okiem na następujące egzemplarze?
    1. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-2-0-jtdm-170-km-alfa-rosso-pelny-serwis-aso-ID6DpkAZ.html#2302352889[/url] vin ZAR93900007282779
    2. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-sw-2-4jtdm-210-ti-q4-ID6Dq7v1.html#2302352889[/url] vin ZAR93900007273124
    3. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-150-km-doinwestowana-niski-przebieg-turismo-internazionale-ID6DqkMA.html#bcb62aa1d0[/url] vin ZAR93900007213820
    4. otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-ti-ID6Drhca.html#bcb62aa1d0[/url] vin ZAR93900007218977

    Wiem, że zwłaszcza pierwszy egzemplarz to ''okazja jakich mało'', ale może akurat okazałaby się strzałem jednym na milion. No albo strzałem w bok/przód/tył Będę wdzięczny za jakiekolwiek spostrzeżenia odnośnie tych egzemplarzy, i jakby udało się rozkodowac viny - będzie super, a jeśli nie napiszę w innym wątku.

    Z góry dzięki, i mam nadzieję niedługo zostać posiadaczem własnej cudownej Belli!
    Weryfikowałeś jakoś ogłoszenie nr 4?

  7. #17597
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2020
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    jest Toyota Yaris, będzie AR 159 SW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Nie weryfikowałem jeszcze, choć mam a raczej miałem w planach. Trochę ucichłem od czasu kiedy pierwszy raz napisałem, bo jak to zazwyczaj bywa, nastąpiła ''weryfikacja budżetu'' Ale postanowiłem też, że interesuje mnie tylko 2.0 jtdm lub 1.75 TBi, więc tego egzemplarza raczej weryfkować nie będę.

  8. #17598
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2019
    Auto
    Stelvio Veloce 2022
    Postów
    10

    Domyślnie

    Pokazałem żonie spidera i teraz marudzi, żebym kupił. Coś tam poszperałem w sieci, ale nie wiem, czy to wszystko prawda, więc podsumuję, co wiem:

    - nie jestem rolnikiem, tylko hipisem, więc chciałem benzynę, a tu okazuje się, że w kabrio montowali tylko niepolecany, dosłownie wszędzie, silnik JTS 2.2. Zdarzają się fantastycznie utrzymane spidery z małym przebiegiem i właśnie tym napędem. Czy mimo tego / właśnie dlatego nalezy ich unikać?

    - więc skoro musiał bym kupić klekota, to który silnik lepiej wybrać?

    - nigdy w życiu nie miałem używanego samochodu, więc może porywam się z motyką na słońce, na co więc powinienem zwracać uwagę przeglądając ogłoszenia na temat tego auta?

    - a jak już jakiś spider wpadnie w oko i zachęci do bliższego poznania, czy jest sens poprosić/wynająć kogoś, kto po prostu się na tym zna, żeby obejrzał dokładnie?
    Ostatnio edytowane przez oranvag ; 06-12-2020 o 10:38

  9. #17599
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2020
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    1,030

    Domyślnie

    Trudne pytania zadajesz...
    Klekot? Polecam jednoznacznie silnik 2.0. jtdm 170 KM.
    Auto używane pierwszy raz? Koniecznie sprawdź jego historię, na stronie np. historiapojazdu.pl
    Najlepiej aby auto miało jak najmniej poprzednich właścicieli. Sytuacja kiedy kupujesz od jedynego właściciela jest idealna.
    Obejrzyj wszystkie faktury wymian i napraw.
    Wszelkie niejasne albo wymijające odpowiedzi sprzedawców świadczyć mogą o kłamstwach, kręceniu, ukrywaniu.
    A co do "kogoś kto się zna" weź mechanika z warsztatu, który zajmuje się takimi autami. Albo podjedź do takiego warsztatu.

  10. #17600
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    zakup spider-a to trudny temat. jak to kabriolet jest duża sezonowość ceny, najtaniej jest w okresie jesień - wczesna zima. od lutego już będzie widać wzrost cen. niezależnie od sezonowości, te auta już lekko drożeją. jeśli chodzi o benzyny to były też 3,2jts i 1,75tbi. ja za spiderem rozglądam się od 2 lat, ale nie znalazłem egzemplarza który miałby właściwą relację ceny/stanu.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory