Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #17971
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2022
    Auto
    Jeep Cherokee
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam

    Rozważam zakup Brery z ogłoszenia:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-alfa-romeo-brera-italia-independent-ID6DJBp3.html

    Auto oglądałem i wydaje się wszytko ok.
    Zastanawiam się jednak ponieważ cena nie jest mała i według raportu AutoDNA, Pan sprzedaje samochód od kwietnia zeszłego roku.
    Czy miał może ktoś styczność z tym egzemplarzem?

  2. #17972
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol_85 Zobacz post
    Witam

    Rozważam zakup Brery z ogłoszenia:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-alfa-romeo-brera-italia-independent-ID6DJBp3.html

    Auto oglądałem i wydaje się wszytko ok.
    Zastanawiam się jednak ponieważ cena nie jest mała i według raportu AutoDNA, Pan sprzedaje samochód od kwietnia zeszłego roku.
    Czy miał może ktoś styczność z tym egzemplarzem?
    Cena z kosmosu za 2.0 z takim przebiegiem.
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  3. #17973
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał sebol_85 Zobacz post
    Witam

    Rozważam zakup Brery z ogłoszenia:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-alfa-romeo-brera-italia-independent-ID6DJBp3.html

    Auto oglądałem i wydaje się wszytko ok.
    Zastanawiam się jednak ponieważ cena nie jest mała i według raportu AutoDNA, Pan sprzedaje samochód od kwietnia zeszłego roku.
    Czy miał może ktoś styczność z tym egzemplarzem?
    Tak, ogłoszenie wisi co najmniej rok i z tego co obserwuje cena nie schodziła z jakiegoś wyższego poziomu. Jest wysoka a pewnie dlatego, że to faktycznie wersja mocno limitowana, ale też bez przesady. Głównie z powodu lakieru - który w razie malowania jest bardzo trudny do uzyskania bez widocznej różnicy z resztą elementów no i może prócz karbonu w środku. Inne elementy występowały też w innych brerach jako opcje.

  4. #17974
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Koledzy, czy ktoś z Was oglądał białą 159TI od SUPERALFY z częstochowy?
    ID ogłoszenia na otomoto: 6097000016
    Wiem, że komis ma mieszane opinie. Część ludzi chwali część nie bardzo.
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6ECodV.html

  5. #17975
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar TS_159
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 8v
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cześć,

    Zastanawiałem się nad aktualną ceną 159 sedan z 1.75TBi. Być może rozważałbym taki zakup gdzieś w przyszłym roku. Dość regularnie przeglądam sobie z czystej ciekawości portale z ogłoszeniami ( nasze i zagraniczne ) i doszedłem do wniosku że kwota między 30 a 40 tysięcy to przedział w jakim można znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz. Czy takie widełki rzeczywiście odpowiadają realiom?

    W sumie 2.4 też mnie ciekawi chociaż skłaniałbym się ku TBi, tam cena to myślę okolice 30k.

  6. #17976
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Brera
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cześć.

    Poszukiwania Brery trwają... Wczoraj pojechałem do Sopotu. Czerwona Alfa Romeo Brera, 2,2 JTS, 2007r., pierwszy właściciel, polski salon, serwisowana... Brzmiało zachęcająco.
    Skontaktowałem się z właścicielem. Starszy Pan zapewniał, że samochód jest w świetnym stanie, wszystko sprawne. Samochód miał tylko obcierkę, lewy przód i tam był malowany. Cena 34900zł.
    Więc zapakowałem rodzinę i pojechałem...
    Od samego początku szło źle... Duży ruch, korki, co chwila padał ulewny deszcz.
    Na miejscu oględziny w deszczu... Okazało się, że ten stan idealny to jest tylko w głowie właściciela.
    W rzeczywistości stwierdziłem:
    - korozja progów (dużo wykwitów na ich całej długości),
    - prawdopodobnie malowane prawe tylne nadkole (brak naklejki),
    - świeci "check engine" - właściciel twierdzi, że to nic takiego, że raz świeci, a potem znika,
    - z rur wydechowych dymi na biało,
    - przetarcie podsufitki na wysokości sterowania roletą,
    - ogólnie wnętrze nie sprzątane od roku lub dłużej...

    Dalsze sprawdzanie odpuściłem. Facet snuje opowieści nie na temat, zbywa konkretne pytania odpowiadając, że nie ma pojęcia czy było coś robione lub malowane.
    Ogólnie porażka. Opis na olx oraz opowieści przez telefon nie odpowiadają rzeczywistości.
    Zmarnowałem cały dzień. Przejechałem ponad 400 km. Nawet nie było można pozwiedzać bo cały czas lało...
    Jednym słowem nie polecam. Chyba, że ktoś zamierza zainwestować w remont...

  7. #17977
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar strzelec
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    SD
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4, Alfa Romeo 159 2.0 Mondeo Hybryd Vigniale
    Postów
    533

    Domyślnie

    Oj tam Sopot zawsze warto odwiedzić. A tak poważanie, to potwierdza się, że nie warto daleko jeździć za autem i żądaj dokładnych zdjęć progów, bo to chyba największa bolączka tych samochodów.

  8. #17978
    Użytkownik Świeżak Avatar davit
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW / 1.9JTDm
    Postów
    201

    Domyślnie

    Tak to jest z używanymi autami, ja się zastanawiam czy swojej 159-tki nie sprzedać (mam w rodzinie do kupienia o wiele nowszą Astrę z dobrym wyposażeniem) ale też nie jest idealna. Dużo zainwestowane ale jak by wyglądała w oczach przyszłego nabywcy? Kto to wie
    Trzeba niestety jeździć, oglądać i liczyć, które auto warto doinwestować po zakupie a którego się już nie opłaca.

  9. #17979
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2022
    Auto
    Na razie brak :p
    Postów
    3

    Domyślnie 159 1.9JTDm czy 1.8 MPI?

    Witam grupowiczów,
    Przymierzam się do zakupu pierwszego autka i w oko wpadła mi 159 w sedanie. I tutaj pojawia się pytanie: jaki silnik? Zastanawiam się między 1.8MPI + LPG a 1.9JTDm (raczej 16v). Z dieslem nigdy nie miałem styczności, tata zawsze jeździł benzynami i o takiej też myślałem, ale te ceny w porówaniu do diesla... boli trochę. Szukam czegoś w cenie do ok. 15 tysi, oczywiście w miarę możliwości bezproblemowego. W okolicy mam w fajnej cenie 1.9JTDm 16v Progression i nie wiem czy nie darować sobie poszukiwań 1.8 na rzecz tego diesla właśnie. Rzecz w tym że raczej nie będę robił rocznie wiele kilometrów (10-15k) i raczej będzie to wiele krótkich tras niż kilkuset kilometrowe wypady. Co będzie lepsze?

  10. #17980
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Wiele zależy od konkretnego egzemplarza.
    Generalizując, bierz benzynę. Nawet bez LPG - powinna być tańsza w eksploatacji. Diesel jest tani pozornie. Czasem opłaci się, gdy ktoś pokonuje spore dystanse. Ale jeśli trafisz na niedoinwestowany egzemplarz to będzie skarbonką bez dna. No i zaczniesz czytać forum, dlaczego ma problemy z odpalaniem na ciepłym/zimnym, dlaczego kopci, dlaczego wskazówka turbo dziwnie się zachowuje itd.
    Silnik benzynowy z natury odpala dobrze nawet w duże mrozy, jest prostszy w konstrukcji i naprawach. I nie mam na myśli MPI. JTSy to też wdzięczne motory.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory