Strona 21 z 1815 PierwszyPierwszy ... 111213141516171819202122232425262728293031711215211021 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 18142

Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #201
    kloda
    Gość

    Domyślnie

    Witam Wszystkich Was!

    W najbliższym czasie planuję do Was dołączyć nie jako gość a pełnoprawny członek

    Jednak wcześniej chciałbym znać odpowiedź na kilka pytań dotyczących tego auta
    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-C18318977.html

    1.Czy to ze ma znaczek bluetooth na przycisku na kierownicy to oznacza ze ma funkcję łączenia się z telefonem komórkowym? Czy to poprostu znaczek?

    2.Czy ktoś zna to auto?

    3.Czy to że wyświetla check engine może być spowodowane naciągnięciem łańcucha rozrządu? Czy takie naciągnięcie jest groźne? I ile kosztuje nowy rozrząd?


    Z góóóóry bardzo Alfistom dziękuję !

  2. #202
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Dla mnie osobiście słowa z ogłoszenia : ,, Jak widać , cena jest bardzo atrakcyjna!!! Nie ukrywam iż zależy mi na czasie ponieważ mam do odbioru nowy samochód więc chętnie możemy ponegocjować , aczkolwiek w ramach zdrowego rozsądku.'' Na wejściu wzbudzają podejrzenia. Ale nie można po tym autka przekreślać

  3. #203
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    ZAMOŚĆ
    Auto
    VOLVO V60 D3 + MERCEDES 190E 2.6
    Postów
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał kloda Zobacz post
    3.Czy to że wyświetla check engine może być spowodowane naciągnięciem łańcucha rozrządu? Czy takie naciągnięcie jest groźne? I ile kosztuje nowy rozrząd?
    No to jest największa bolączka tego silnika i check może się przez to palić ale pewność da tylko podłączenie pod komputer. Wymiana nie jest tania a zakup części chyba tylko w ASO - ktoś kiedyś o tym pisał na forum jak poszukasz to znajdziesz.
    Ostatnio edytowane przez A.Krystian ; 17-04-2011 o 18:19
    Były:

    159 1.9 JTDM 2006
    156 2.4JTD 2002

  4. #204
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar marqo
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Grodzisk Maz.
    Auto
    AR 159 SW 1.9JTDM Q-Tronic 08'2007
    Postów
    640

    Domyślnie

    KAŻDA szyba w Alfie powinna mieć logo AR. Jeżeli takowego nie ma, to na 100 % była wymieniana! Producent się nie liczy, ma być logo AR.

    Natomiast jeżeli już jest wymieniona, to lepiej na szybę Pilkingtona, bo Pilkington na pewno robi szyby na pierwszy montaż. Nie wiem czy ktoś inny też robi szyby na pierwszy montaż, ale tego nie wykluczam.

    Apropo szyby przedniej to ostatnio zmuszony byłem wymienić bo dostałem kamieniem, mam szybę Pilkingtona na pierwszy montaż z logo AR, w ASO koszt takiej to chyba ponad 2kpln - ja po znajomości w gratisie od włoskiego amico. Mam podgrzewanie strefy wycieraczek i pasek przyciemniający w górnej części. Stara szyba była bez tych elementów. Ale jak się okazało po wyjęciu starej szyby, gotowa kostka już była w mojej Alfie, wystarczyło tylko podłączyć. Czekam teraz na odpowiedni przekaźnik i powinno działać
    Ostatnio edytowane przez marqo ; 17-04-2011 o 20:04
    Pozdrawiam




  5. #205
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar maciek13
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    140

    Domyślnie

    Cytat Napisał A.Krystian Zobacz post
    No to jest największa bolączka tego silnika i check może się przez to palić ale pewność da tylko podłączenie pod komputer. Wymiana nie jest tania a zakup części chyba tylko w ASO - ktoś kiedyś o tym pisał na forum jak poszukasz to znajdziesz.
    Tak jak napisał Krystian - trzeba podpiąć pod kompa i zobaczyć co powoduje komunikat.
    Powodów może być sporo. U mnie pali się z powodu zaworu EGR.

  6. #206
    Abaddon
    Gość

    Smile Jaką kupić 159 kombi

    Witam jestem nowym interesuje się zakupem alfy 159 ale w wersji kombi dlatego chce zapytać na co należy zwracać uwagę i jaka jest najlepsza. Z naszego rynku wynika że diesel wiedzie prym co trochę mnie martwi bo jakoś do diesla nie jestem przekonany, wole benzynę ale nie wiem jaką a jeśli diesel to 1,9 czy inny pozbyć się od razu filtra cząsteczek stałych ? no i co gdzie jeszcze trzeba dotknąć klepnąć i posłuchać żeby kupić w miarę dobrą alfę

  7. #207
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Guard Zobacz post
    Zaznaczam na wstępie że prosił o radę w dziale "[B][159] Zamierzasz kupić 159, Brerę lub Spidera? Potrzebujesz porady? CZYTAJ! "


    Podobno każdy kierowca musi mieć choć raz w życiu swoją alfę - tak też uważałem mimo "awaryjności" tej marki. Ale ostatnio urzekła mnie AR159 że jest najpiękniejszym autem świata to na tym forum mówić chyba nie muszę .
    Do marki przekonały mnie wasze wypowiedzi które czytam od paru dni + odnośniki do artykułów motoryzacyjnych gdzie była AR159 oceniania. Do tego dużo pozytywnych opinii posiadaczy.
    Dlatego mam zamiar sprawić sobie AR 159 silnik 1,9 JTD fajnie by było 150KM ale może też być 120 KM. Do wydania mam 35,000 - 40,000zł . Czy coś fajnego za to kupie abym mógł autem cieszyć się przez kolejne 5 lat spokojnej jazdy ?
    Chciałbym auto z 2007r ale przy tej kwocie chyba mogę o tym zapomnieć albo kupić "niby bezwypadkowe = poskładane z kilku AR159 ), więc chyba w tej kwocie prędzej kupię 2006r.

    Ps: mam pytanie czy do sedana można bez problemowo włożyć wózek ? Czy trzeba się z tym namęczyć ? - może lepiej wybrać wersję SW ?
    No i czy faktycznie w środku jest bardzo mało miejsca ? - w ten weekend jadę zerknąć do pewnego komisu przymierzyć się do autka więc sam się przekonam ale wolę wcześniej o to zapytać.

    Dzięki mam nadzieję że was nie zanudziłem .
    Za kwotę 40 tysięcy myslę, że spokojnie nabędziesz 2007 rocznik w wersji Progression, albo bardzo dobrze doposażony 2006. Między wersją 120 a 150 KM jest około 2-3 tysiące różnicy w cenie.

  8. #208
    Użytkownik Znawca Avatar karmal
    Dołączył
    08 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Maserati Ghibli S 3,0 410KM
    Postów
    1,894

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abaddon Zobacz post
    Witam jestem nowym interesuje się zakupem alfy 159 ale w wersji kombi dlatego chce zapytać na co należy zwracać uwagę i jaka jest najlepsza. Z naszego rynku wynika że diesel wiedzie prym co trochę mnie martwi bo jakoś do diesla nie jestem przekonany, wole benzynę ale nie wiem jaką a jeśli diesel to 1,9 czy inny pozbyć się od razu filtra cząsteczek stałych ? no i co gdzie jeszcze trzeba dotknąć klepnąć i posłuchać żeby kupić w miarę dobrą alfę
    Na wszystkie Twoje pytania znajdziesz odpowiedzi w tym wątku - przeczytaj go od początku
    _____________________________
    Jedna AR 159 od 09.2010 do 05.2019

    Łada Niva prod. 2010 w posiadaniu od 02.2017 )

    Aktualnie Maserati Ghibli S

  9. #209
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Kup 150 KM, to auto jest za ciężkie na 120 KM.

  10. #210
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Cytat Napisał Abaddon Zobacz post
    pozbyć się od razu filtra cząsteczek stałych ?
    Ludzie, nie demonizujcie tego DPF'a! Skoro jest i działa, to niech sobie działa - wywalisz/zregenerujesz/wymienisz go jak się popsuje.

    Owszem, jest to część narażona na kosztowne naprawy, ale w nowoczesnych dieslach podobnych części jest mnóstwo! Jak mówi mój kolega - "to cena oszczędności".
    Przecież po zakupie nie wywalisz koła dwumasowego, przepływomierza, maglownicy, EGR'a itd. tylko dlatego, że MOGĄ SIĘ zepsuć. W nowoczesnych autach naszpikowanych technologią zawsze coś się może zje***ć, bez względu na to czy auto jeździ na PB, ON, LPG itd. Tak niestety jest i nie mamy na to wpływu.
    Co najwyżej możemy kupić samochód z 1,9 TDI (VAG) i mamy wtedy "względny" spokój (czytaj: mniej kosztowne naprawy), bo motor jest prosty jak konstrukcja cepa i nie posiada wielu z w/w urządzeń. Ale IMO nie o to chodzi w motoryzacji...
    AR 147 1.9 JTD 8V (2004)
    AR 159 1.9 JTDm 16V (2007)
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6 (2012)

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory