Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #5001
    Użytkownik Znawca Avatar Pucek-159
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    Białobrzegi/WBR
    Auto
    Giulietta QV
    Postów
    1,320

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy1891 Zobacz post
    Witam. Szukam Alfy 159 z silnikiem TBi. Znalazłem taką ofertę http://allegro.pl/alfa-159-1750-tbi-...769473962.html może ktoś z forumowiczów zna ten samochód, oglądał i może coś mi podpowiedzieć na jej temat.
    Stoi na alledrogo już dobre 1,5 m-ca jak nie więcej.. Pamiętam że z początku stała za prawie 70k.. Ze zdjęć mało można powiedzieć,nie no może jedno.. Na oko ta Alfa jakoś bardzo nisko siedzi..

  2. #5002
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Post numer 5000 napisany...

    Jednak na poważnie to niektórzy tutaj żyją chyba marzeniami. Jak czytam czasem, jakie wymagania co do ceny, rocznika, wyposażenia i stanu "potencjalni klienci" mają to śmiać się chce. Jak to napisał Szerszeń liczy się czy ktoś ma kasę czy tylko posty nabija i niektórym ludziom głowę zawraca. Szukam auta to dzwonię, pytam, proszę o zdjęcia, VIN itd a potem jadę i ewentualnie kupuję a nie zastanawiam się i proszę o wróżenie z fusów (czyt. zdjęć lub ogłoszeń). Pytanie na forum jest rozsądne i wskazane ale pewna grupa ludzi tylko pyta i mąci wodę a na konkretne propozycje stwierdzają, że albo koła nie ładne, albo koloru nie są pewni lub w końcu okazuje się, że oczekiwali 159 z 2009 za 22 tys....
    Albo - jak usłyszałem ostatnio - "ten czerwony jest zbyt różowy".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Stoi na alledrogo już dobre 1,5 m-ca jak nie więcej.. Pamiętam że z początku stała za prawie 70k.. Ze zdjęć mało można powiedzieć,nie no może jedno.. Na oko ta Alfa jakoś bardzo nisko siedzi..
    Auto ładne i w odpowiedniej cenie, adekwatnej do rocznika i przebiegu.
    Czas stania ma się nijak do stanu. Miałem 147 TI z Zenderem w stanie absolutnie idealnym i bujałem się z nią 4 miechy.
    Wziął pierwszy człowiek, który przyjechał z kasą przy dupie, a drugi, który w ogóle ją oglądał. Pierwszemu, jak zaczął się targować, bo "to niski samochód i można uszkodzić zderzak na krawężniku" podziękowałem i auto wstawiłem do garażu.
    Było: 166 2.4JTD x5, 166 2.0TS x3, 166 3.0 V6 x2, 166 3.0 V6 Sportronic x2, 166 2.5 V6, 156 2.4JTD x3, 156 2.4JTD SW, 156 2.5 V6 x2, 156 1.9JTD, Kappa Coupe 2.0T

  3. #5003
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pucek-159 Zobacz post
    Stoi na alledrogo już dobre 1,5 m-ca jak nie więcej.. Pamiętam że z początku stała za prawie 70k.. Ze zdjęć mało można powiedzieć,nie no może jedno.. Na oko ta Alfa jakoś bardzo nisko siedzi..
    nisko siedzi bo obniżone zawieszenie ? cena wydaje mi się zadekwatna bo stanu a serwisowana chyba w aso Twardowski sadzac po ramkach. Zreszta w carservisie jest taka sama z 2010 r za 10 tysi więcej. Link wklejałem ale można porownac jeszcze raz. http://www.carserwis.pl/Samochody-uz...eo/(model)/159

    - - - Updated - - -

    errata taka sama jeżeli chodzi o kolor

  4. #5004
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    Sukam AR 159 sw TBi
    Postów
    2

    Domyślnie

    Dzięki za szybki odzew. Gdzie w wawie można rzetelnie sprawdzić taki samochód. Wiem że u Twardowskiego mają taką usługę (sprawdzenie stanu auta przed zakupem), jednakże z uwagi na fakt, że właściciel serwisuje tam samochód (może znać się dobrze z serwisantami) chciałbym mieć coś w zanadrzu.

  5. #5005
    Użytkownik Romeo Avatar murgal
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Sandomierz/Wrocław
    Auto
    159 2.4 Berlina
    Postów
    1,071

    Domyślnie

    W każdym ASO alfy nie będzie z tym problemu.

  6. #5006
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    warszawa
    Auto
    była Julka 2012 sport&premium1 1,4TB 120 km + TomTom2+czerwone brembo +oryginalne chlapacze :)
    Postów
    1,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał tommy1891 Zobacz post
    Dzięki za szybki odzew. Gdzie w wawie można rzetelnie sprawdzić taki samochód. Wiem że u Twardowskiego mają taką usługę (sprawdzenie stanu auta przed zakupem), jednakże z uwagi na fakt, że właściciel serwisuje tam samochód (może znać się dobrze z serwisantami) chciałbym mieć coś w zanadrzu.
    Akurat to nie sztuka bo Serwis nie jest duży w porównaniu do np. Carserwisowego molocha a wlasciciel bardzo sympatyczny. Ale jak chcesz dmuchac na zimno to najbliżej jest Dukiewicz (Pan Rafal Siwek od serwisu powie Ci ze tbi to jedynie słuszny silnik benzynowy do ar 159 a później na drugim przegu wisły bołtowicz ale dobrze się jedzie tam siekierkowskim. Cena zblizona w jednym i drugim ok. 400 zl
    Szerokosci

  7. #5007
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    W poszukiwaniu Alfy Romeo Brera
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam Serdecznie kolegów
    Chciałbym abyście doradzili coś odnośnie tej oferty http://otomoto.pl/alfa-romeo-brera-2...C31402155.html

    Byłem i oglądałem osobiście...

    Więc zacznę, że Vin się zgadza Pan bardzo miły ( nawet udostępnił swój miernik lakieru ), nie cwaniakował.
    Na początek oglądałem oponki - tył DOT 06 albo 07, przód DOT 2010 czyli komplet do wymiany, troszkę pooglądałem felgi - z lewej strony auta obydwie są porysowane...
    Potem zapytałem czy nie ma nic przeciwko żeby uruchomić silnik, a ja w tym czasie oblecę go z miernikiem, dodam że nie umawiałem się wcześniej, więc brałem właściciela z zaskoczenia, tzn brera nie była picowana, umyta i bez plaka w środku.
    Cyferki:
    Maska tył, słupki: miernik pokazywał 100-140
    Maska przód ok 200-260 (nie wiem co o tym sądzić)
    Bok lewy: cały lakierowany 250-330 - pan tego nie ukrywał, dysponował zdjęciami jak wyglądał wcześniej samochód. Widać było krechę od kluczyka lub coś podobnego przerysowaną po całej lewej stronie.
    Bok prawy ok 200-300, jedno miejsce na wysokości klamki (a raczej pod nią) wgniotka wielkości kolana miernik pokazał 500-788 niestety zdjęć nie widziałem bo pan nie mógł odszukać:/
    Teraz progi - środek, pod maską, kielichy itd maszyna pokazała 60-90??
    Ocena auta w środku:
    Dość mocne zużycie ogólne tzn takie moje wrażenie - plastiki powycierane, mało estetycznie to wyglądało, kierownica - nie widać dużego zużycia.
    Teraz tak - książka - jest pusta, są jakieś kartki, wyciągi faktycznie z przebiegiem, ale brak jakiejkolwiek wiedzy co było robione np z silnikiem...
    Ogólnie cena adekwatna do stanu auta, choć jeszcze nie chwalę, bo w poniedziałek chciałbym go obejrzeć w serwisię fiata i przy okazji zobaczyć podłużnice, bo spód nie był oglądany.
    Autem jeździłem i jak najbardziej jest tym, czego szukam Silnik bardzo żwawy, może nie jest to rakieta, ale fajnie przyśpiesza, a co najważniejsze - jest bardzo elastyczny, hamulce ok, sprzęgło jak najbardziej ok, skrzynia precyzyjna - nie wadzi, jedyny minus bije ewidentnie któreś koło...
    Cena do odbioru to 26 tys bez opłat i podpisuję umowę z kimś tam z zagranicy.
    Cena 29 po opłatach faktura/marża.

  8. #5008
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał miczel87 Zobacz post
    podpisuję umowę z kimś tam z zagranicy
    Dla mnie ten jeden element dyskwalifikuje całą operację...

  9. #5009
    Użytkownik Znawca Avatar Zmianowy
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Audi Q3 21
    Postów
    1,693

    Domyślnie

    Ciekawe czy miała wymieniany rozrząd przy takim przebiegu. Wyposażenia z tych uboższych, ale ja bym radził porządne przetrzepanie samochodu bo nie wierzę że temu egzemplarzowi nic nie dolega plus sprowadzony z Belgi (a tam często można dostać samochody poskładane z pięciu w atrakcyjnej cenie). Do tego umowa jak napisałeś "z kimś tam z zagranicy" tu od razu powinna się zapalić czerwona lampka.

    P.S I taka mała rada, chcesz kupić Brere super, ale nie zaczynaj poszukiwań od najtańszych modeli. Szczególnie że chcesz kupić jednostkę 2.2, więc radzę Ci lekturę o tym silniku a potem zabranie się za zakup.

  10. #5010
    Użytkownik Ogier Avatar CubeLite
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Belgia
    Auto
    Volvo V90
    Postów
    158

    Domyślnie

    http://fr.autoscout24.be/Details.asp...505&asrc=st|sr

    To chyba ta.Pewne jest że przywiózł całą
    Wysłałem maila z pytaniem czy zmieniał rozrząd.
    Ostatnio edytowane przez CubeLite ; 14-12-2013 o 17:26

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory