Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #4261
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a to jak chcesz kupić to wpisujesz przebieg ??
    mnie tam zupełnie " wisiał " jak szukałem
    no może jak by było 400+ to bym myślał ale czy 130 , 170 , 220 to mi wisi - oceniam stan a nie cyfry








  2. #4262
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Patryczos
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Świętochłowice
    Auto
    Alfa Romeo GTV 2.0 JTS 165KM ; GT 1.9 JTDM 150KM ; A6 C7
    Postów
    647

    Domyślnie

    Zapraszam na mobile.de i scout24.de ... wybierzcie Alfe 159 z całej Europy, a potem posegregujcie od najniższej ceny lub z najniższymi przebiegami - Polska deklasuje rywali Faktycznie trzeba przyjąć, że za granicą takie samochody śmigają co najmniej 20.000km rocznie...

  3. #4263
    Użytkownik Rowerzysta Avatar wrobel
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    AR 159 SW / CBR600 RR
    Postów
    55

    Domyślnie

    Cytat Napisał Patryczos Zobacz post
    Zapraszam na mobile.de i scout24.de ... wybierzcie Alfe 159 z całej Europy, a potem posegregujcie od najniższej ceny lub z najniższymi przebiegami - Polska deklasuje rywali Faktycznie trzeba przyjąć, że za granicą takie samochody śmigają co najmniej 20.000km rocznie...
    to prawda, chociaż zdarzają się perełki z niedużym przebiegiem, ale jest to dosłownie kilka sztuk na całe wyszukiwanie

  4. #4264
    Użytkownik Znawca Avatar koskar
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    WL // GA
    Auto
    Alfa Romeo 156 Berlina 2.0 T.S. 1999r., Renault Clio III Ph2 1.2 2010r.
    Postów
    1,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Nie mówię, że akurat powyższa Alfa to wałek, ale wydaje mi się, że w przypadku samochodów w PL, to :
    - 65 % miało korekcję licznika,
    - 35% miało poważne uszkodzenia,
    - 9% jest dobrych, uczciwych, ale nie tanich
    - 1 % jest dobrych, uczciwych i po okazyjnej cenie
    Mar0s, nie żebym się czepiał ale wyszło Ci 110 %.
    Ostatnio edytowane przez koskar ; 23-09-2013 o 13:32

  5. #4265
    Użytkownik Świeżak Avatar Olej555
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    BMW f10 2016, Mazda 6 2015, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm 2006 , Alfa 156 SW 1.9JTD 200
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    a to jak chcesz kupić to wpisujesz przebieg ??
    mnie tam zupełnie " wisiał " jak szukałem
    no może jak by było 400+ to bym myślał ale czy 130 , 170 , 220 to mi wisi - oceniam stan a nie cyfry
    ja napisałem, że wpisuje przebieg ? czytaj ze zrozumieniem.

  6. #4266
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Cytat Napisał mar0s Zobacz post
    Nie dziwi to nikogo, że średnia przebiegu aut, jakie wrzucane do tego tematu, oscyluje w przedziale 130-160 tysięcy ?! Mijają kolejne lata, a przedział ani drgnie... ;]

    Zastanówcie się nad tym na trzeźwo, przyszli Alfaholicy. Diesel z 2006 roku, sportwagon, to nie jest auto tak lifestyle'owe, aby jeździć nim tylko po bułki do Billi, albo na koncert w operze. Jeżeli ktoś na zachodzie kupuje diesla, to ten samochód jeździ, a nie raz wręcz zapierd*ala, a na liczniku kilometry biją mocno. Spokojnie trzeba liczyć, że taki samochód robi średnio 30 tysięcy / rok. Prawie 8 - letnie auto to jest lekko 250 tysięcy przelotu w więcej, niż 70% przypadków.

    No jest jeszcze opcja, że wózek miał dobrego gonga i stał w szopie za warsztatem w Gnieźnie, jakieś 2 lata, zanim Mirek znalazł do niego zderzak po mega taniości...

    Kupujcie rozważnie... Jak czytam ten i podobne tematy, to wydaje mi się, że choćby w PL, wydano 1000 artykułów nt. handlarzy, to Polak i tak będzie kupował oczami i wierzył naiwnie w te bajki.

    Nie mówię, że akurat powyższa Alfa to wałek, ale wydaje mi się, że w przypadku samochodów w PL, to :

    - 65 % miało korekcję licznika,
    - 35% miało poważne uszkodzenia,
    - 9% jest dobrych, uczciwych, ale nie tanich
    - 1 % jest dobrych, uczciwych i po okazyjnej cenie.

    Oczywiście, każdy wierzy, że ta Alfa, którą znalazł w Radomiu, Płocku, Gnieźnie, to jest właśnie ten 1% i tak setki ludzi, kupuje te luksusowe, niebite, zadbane, serwisowane, mocne, piękne diesle, które po niemieckich banach, robią 15 tys rocznie, bo akurat jeździł nimi dziadek, babcia, ksiądz, lekarz etc. To komu Turki te samochody sprzedają ? ;]

    Zastanówcie się....

    Dla porównania, moja Alfa, rocznik 2009 (połowa), ma na liczniku 145 000 km. Nie mówię, że to oznacza, że każdy samochód robi podobne przebiegi, ale 2006 rok i 166 000 km ;] ? Paaaaanie.


    Pozdrawiam
    dobra to co ja jak bym chcial sprzedac swoja to musze sobie podbic do 250 tysiakow ze 164 ktore mam obecnie na liczniku(auto *z wrzesnia 2006 r.) kupione prze zemnie we wrzesniue 2011 r. z przebiegiem 144 tys. i zrobilem p[rzez 2 lata 20 tys.km??Zgadzam sie z tym co handlarze wystawiaja ale nie mozna tez az tak podchodzic do tematu bo sa auta z takimi przebiegami z 2006 r. jak i nawet z 2000 r.

  7. #4267
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar sqb
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 16V 140 KM 2003 r.
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    dobra to co ja jak bym chcial sprzedac swoja to musze sobie podbic do 250 tysiakow ze 164 ktore mam obecnie na liczniku(auto *z wrzesnia 2006 r.) kupione prze zemnie we wrzesniue 2011 r. z przebiegiem 144 tys. i zrobilem p[rzez 2 lata 20 tys.km??Zgadzam sie z tym co handlarze wystawiaja ale nie mozna tez az tak podchodzic do tematu bo sa auta z takimi przebiegami z 2006 r. jak i nawet z 2000 r.
    Jak od każdej reguły i w tym przypadku są wyjątki- jak się okazuje można robić 10k rocznie. Ja sam przez ostatnie pół roku zrobiłem 4k- i kto mi zabroni

  8. #4268
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Fiat Palio & Julka 1.4 MA
    Postów
    1,210

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    dobra to co ja jak bym chcial sprzedac swoja to musze sobie podbic do 250 tysiakow ze 164 ktore mam obecnie na liczniku(auto *z wrzesnia 2006 r.) kupione prze zemnie we wrzesniue 2011 r. z przebiegiem 144 tys. i zrobilem p[rzez 2 lata 20 tys.km??Zgadzam sie z tym co handlarze wystawiaja ale nie mozna tez az tak podchodzic do tematu bo sa auta z takimi przebiegami z 2006 r. jak i nawet z 2000 r.
    Nie chciałbym zrobić z tego wątku dyskusji "ile każdy jeździ", ale.. nie należy generalizować. Mój wehikuł od nowości z listopadzie 2001 do dziś przejechał jakieś 103 000 km. Ale to nic. Moja dziewczyna w aucie z czerwca 2007 ma... 30 000 km na liczniku. A nie są to jakieś lajfstajlowe autka "tylko na lans", albo "w niedzielę do kościoła", tylko do codziennego użytku. Poważnie - są osoby, które nie mają rodziny poza miastem, mieszkają stosunkowo blisko miejsc, gdzie potrzebują się znaleźć (powiedzmy do 10 km w jedną stronę) i tak to wychodzi. 20 km/dz * 5 dni * 4 tygodnie to ledwo 400 km miesięcznie. Plus nawet drugie tyle "dla przyjemności" i w weekend i nawet nie ma 1000 km/mc.

    PS: I dlatego zupełnie nie przeraża mnie wizja 3.2 V6 lub 1.75 TBI, gdy w końcu upoluję Brerę.

  9. #4269
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Skoda Octavia
    Postów
    89

    Domyślnie

    Cytat Napisał Czarny_28 Zobacz post
    dobra to co ja jak bym chcial sprzedac swoja to musze sobie podbic do 250 tysiakow ze 164 ktore mam obecnie na liczniku(auto *z wrzesnia 2006 r.) kupione prze zemnie we wrzesniue 2011 r. z przebiegiem 144 tys. i zrobilem p[rzez 2 lata 20 tys.km??Zgadzam sie z tym co handlarze wystawiaja ale nie mozna tez az tak podchodzic do tematu bo sa auta z takimi przebiegami z 2006 r. jak i nawet z 2000 r.
    A ja od 2008 roku mam skode octavie1 i przez te 5 lat zrobiłem 32 tys km.

  10. #4270
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mar0s
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 SW 2.0 JTDm
    Postów
    366

    Domyślnie

    Panowie, ale jedna rzecz... Ja nigdzie nie napisałem, że każdy diesel, musi mieć wielki przebieg ! Odsyłam do podsumowania mojego postu (po korekcie ):

    - 60 % miało korekcję licznika,
    - 30% miało poważne uszkodzenia,
    - 9% jest dobrych, uczciwych, ale nie tanich
    - 1 % jest dobrych, uczciwych i po okazyjnej cenie.

    Masz samochód, który ma mały, realny przebieg i jest bezwypadkowy ?! No to zastanów się: jak go będziesz sprzedawał, to będzie należał do 9 %, czy do 1% pojazdów. Będziesz się "cenił", bo wiesz, że masz dobry towar, czy polecisz po cenach allegro, bo będziesz chciał szybko sprzedać. To jest już mniej istotne, nadal będziesz wśród 10% sprzedających :-).

    Handlarz nie myśli jak klient docelowy. Ten drugi chce mieć: bezwypadkowe, tanie, igła, niski przebieg. Handlarz natomiast wie jedno: Jeżeli ma być niska cena sprzedaży, to musi kupić samochód jeszcze taniej, więc kupuje auta które na bank nie spełniają wszystkich powyższych warunków jakie stawia docelowy klient. Przywozi się często graty, robi podstawowe rzeczy:

    - ma być igła ? No to: polerka, pranko tapicery, wymiana oszyć, plak, plak i jeszcze raz plak. Do tego 120 fotek i gitesik, igiełka !
    - ma być niski przebieg ? Żaden problem... Jak to mówią: przebieg jak cena - do ustalenia. Dla bezpieczeństwa, damy ze 156 874.
    - książka ?! Paaaanie, w Gorlitz to ja kupię książkę nawet do BMW Alpina.

    Potem wyskakuje pojazd, który kosztuje grosze, a naiwni ludzie zastanawiają się: Kurde ! chyba trafiłem zajebistą okazję.... Moim zdaniem szansa na zajebistą okazję to właśnie 1 na 100. Ba ! Szansa na dobry samochód to 1 na 10 !

    Dobrze już było napisane na forum ! Dobry stan, tani, młody rocznik - z tych trzech opcji, na raz można wybrać tylko dwie ;]


    Pozdrawiam
    202 KM / 410 Nm powered by CINSOFT

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory