Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #5591
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kupujacy123 Zobacz post
    @misiu a Ty kupiłeś i nic nie robiłeś przy aucie? Żadnych klap, EGR, DPF, klocków etc? No to Ty masz fart... hahahahaaha
    Owszem robilem,wszyscy chyba wiemy ze to normalna rzecz i nawet kupujac u forumowego "importera " tez te rzeczy trzeba zrobic,ale panowie jak widze jak oceniacie auto po fotkach,cenie,miejscowosci to szlak mnie trafia,Wystarczy ze sprzedawca podnosi cene daje ze jest z "Krakowa" i slina leci.Kuzwa jedni chca sprzedawac a inni sprzedac,i niema auta w ktorym wszystko jest cacy.Kuzwa niech ludzie kupuja od Mirka i pytaja Was o porade,wtedy bedziecie sie czuli lepiej,ach Ja to jestem gosc wszystko wiem
    Tyle ze jak koles ma np 25 to niech sobie kupi za tyle i z czasem doprowdzi auto do prawie idealu,co bedzie miaj 9 to bedzie mial,
    Powtarzam sobie aby nie wchodzic na ten temat ale to silniejsze

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kupujacy123 Zobacz post
    @misiu a Ty kupiłeś i nic nie robiłeś przy aucie? Żadnych klap, EGR, DPF, klocków etc? No to Ty masz fart... hahahahaaha
    Owszem robilem,wszyscy chyba wiemy ze to normalna rzecz i nawet kupujac u forumowego "importera " tez te rzeczy trzeba zrobic,ale panowie jak widze jak oceniacie auto po fotkach,cenie,miejscowosci to szlak mnie trafia,Wystarczy ze sprzedawca podnosi cene daje ze jest z "Krakowa" i slina leci.Kuzwa jedni chca sprzedawac a inni sprzedac,i niema auta w ktorym wszystko jest cacy.Kuzwa niech ludzie kupuja od Mirka i pytaja Was o porade,wtedy bedziecie sie czuli lepiej,ach Ja to jestem gosc wszystko wiem
    Tyle ze jak koles ma np 25 to niech sobie kupi za tyle i z czasem doprowdzi auto do prawie idealu,co bedzie miaj 9 to bedzie mial,
    Powtarzam sobie aby nie wchodzic na ten temat ale to silniejsze

    - - - Updated - - -

    Klap niemam,z dpf-em problemu nie mialem i miec nie bede,klocki wymienilem ,olej filtry kilku krotnieKupilem w tamtym czasie jedna z nizszej polki cenowej,na taka bylo mnie stac,Widzialem wiele mlodszych ,drozszych i uwiez mi ,szkoda slow

    - - - Updated - - -

    Klap niemam,z dpf-em problemu nie mialem i miec nie bede,klocki wymienilem ,olej filtry kilku krotnieKupilem w tamtym czasie jedna z nizszej polki cenowej,na taka bylo mnie stac,Widzialem wiele mlodszych ,drozszych i uwiez mi ,szkoda slow

  2. #5592
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Czarny_28
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dębica RDE - podkarpackie
    Auto
    AR 159 SW, Progression, Nero Oceano, 1.9 JTDm 16V, 2006r.
    Postów
    6,824

    Domyślnie

    Ile Ty robisz rocznie km?No tak ,ale kto inny juz niemoze[/QUOTE]

    misiek chyba napisalem, ze trzebaby sprawdzic.to, ze ja robie malo to i tak nie bede mial lepiej bo nikt mi nie uwierzy,a jak juz to powie panie male przebiegi tez nie sa dobre dla diesla

  3. #5593
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kupujacy123
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    PL
    Auto
    159 SW jtdm-czarna w czerwonej ;)
    Postów
    126

    Domyślnie

    @misiu-dobre, dobre
    Też tak mam żeby tu nie zaglądać, a to silniejsze

  4. #5594
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar ersi
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Wałbrzych\Amsterdam
    Auto
    Była: 146 1,9 JTD 2000r, Clio 1,5 dCi 2008r., jest Avensis 2006r 2.0 D4D
    Postów
    41

    Domyślnie

    Dzisiaj przed pracą obejrzałem kilka stron z autami z Holandii, bo skoro tu mieszkam chciałem sie zorientować jak to wygląda, mimo, że jak wcześniej wspomniałem nie chciałbym od "wiatraka" auta... No i cóż, żadnej okazji w przypadku 159 - za auto z przebiegiem do 180- 200tkm trzeba zapłacić od 7000 ojro, ale owszem są takie co mają od 280 w górę i takowe są już np za 3000-4000 ojro. To są pewnie te okazje w Polsce tylko idealne z małym przebiegiem, w okazyjnej cenie Jedna uszkodzona była delikatnie z przodu, maska, zderzak, lampa od strony pasażera, no i licytacja - a tam niespodzianka same polskie "nicki", a w PL sprowadzona - bezwypadkowa itp, itd. Więc jestem zdania jednak, że za dobre auto, albo trzeba zapłacić, albo zainwestować, żeby było dobre
    Ostatnio edytowane przez ersi ; 12-02-2014 o 00:11
    Alfę kupujesz sercem, nie głową

  5. #5595
    Użytkownik Embrion Avatar Tomek998
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16V
    Postów
    21

    Domyślnie

    święte słowa ersi, nikt za 25-30k nie sprzedaje dobrej alfy z przebiegiem 100 tys., chcesz mieć dobre auto trzeba wyłożyć. Prawdziwy mały przebieg w cenie czy w Polsce czy na zachodzie, a to że niektóre auta taki maja to może być prawda, mój kolega z pracy kupił sobie toyote corolke z salonu, ma ją 6 lat i całe 78 tysi najezdził, ja wiem, że to prawda, ale jak będzie sprzedawał to prawie nikt nie uwierzy.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kupujacy123 Zobacz post
    @Tomek998-daj sobie na luz z fabryczna navi-mapy to szrot, lepiej sobie kupic jakieś fajne 2DIN Alipne, JVC czy innej firmy z pełną opcją. Ja mam fabryczne navi i (jak wiele osób z forum) szykuje się do wyrzucenia i zastapienia tym: http://allegro.pl/jvc-kw-av71bt-2din...tml?source=mlt (akurat to sobie upatrzyłem, do tego w miejsce zmieniarki w bagażniku jakis wzmacniacz + wymiana głośników i będzie łupać Metallica w dobrym wydaniu )
    dzięki, więc nie będę się podniecał telewizorkiem, mojej kobiecie bardziej na nim zależało mi tam niepotrzebny. Tak jak pisałem ta mi się podoba, fajny kolor i ten silnik, nie wiem co jest warty, bo nie mam doświadczenia, ani w dieslach, ani w alfach, ale robi wrażenie, napęd na 4 i 210 KM, do tego 5 cylindrów. Jeździłem mondeo V6 w benzynie przez 5 lat, naprawdę inna bajka niż czterocylidrowcami, czuje się taki zapas mocy i fajny pomruk, pewnie tutaj jest podobnie. A pytanie Panie, Panowie, a czy ta alfa oprócz napędu na 4 ma jakieś inne zmiany np. czy jest nieco wyższa?
    http://www.deft.otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4-jtdm-q4-sw-C30829644.html

  6. #5596
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek998 Zobacz post
    A pytanie Panie, Panowie, a czy ta alfa oprócz napędu na 4 ma jakieś inne zmiany np. czy jest nieco wyższa?
    http://www.deft.otomoto.pl/alfa-rome...C30829644.html
    Wysokość zawieszenia jest taka sama. Zadzwoń pod numer telefonu w ogłoszeniu, na pewno wszystkiego się dowiesz. Z tego co pamiętam parę osób się przymierzało do tego egzemplarza, ale nikt go nie oglądał. Więc to było takie typowo internetowe "przymierzanie" się, bez konkretów. Tomek wypowiadał się o tym aucie tutaj kilka razy, ztcp to auto klienta, które on serwisuje.

  7. #5597
    Użytkownik Embrion Avatar Tomek998
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 159 1,9 JTDm 16V
    Postów
    21

    Domyślnie

    Przeczytałem dziś ten wątek od 300 strony do końca, znalazłem odpowiedz na większość pytań które mnie nurtowały, bardzo ciekawa lektura. Moje najważniejsze spostrzeżenia dotyczące zakupu Alfy:
    1. Nie podpalać się tanimi ogłoszeniami z dziwnie małym przebiegiem.
    2. Są sprzedawcy szczególnie "popularni" na tym forum, których trzeba unikać, często nazywani Mirkiem, nie wiem o co chodzi, ale niezła nazwa
    3. Wszyscy chwalą niejakiego Tomka z Krakowa autka.pl, który rzeczywiście z wpisów na forum widać, że się zna na rzeczy, a do tego handluje autami i jest godny zaufania.
    Reasumując, Panie Tomku z Krakowa, obserwuje stronę autka.pl i czekam na swoją "Kochankę wymarzoną"...na razie takiej nie ma w ofercie. Początkowo spodobała mi się ta 2,4 Q4, ale z Waszych opinii wynika, że jest to silnik, który potrafi spłatać drogiego figla, do tego pali nie mało, chociaż to drugorzędna jak dla mnie sprawa, bo jeżdżę około 15 tysi w roku. Biorąc wszystkie uwagi i swoje spostrzeżenia, moja Alfa powinna być:
    - czarna
    - najlepiej sedan ale nie koniecznie
    - jasna w środku
    ...a silnik najlepiej 2.0 JTDM - 170KM
    Dziękuje wszystkim za pomoc, nie żegnam się, bo będę tu częstym gościem
    Pozdrawiam z Olecka na Mazurach.

    A gdybym już się wybrał na południe to niedaleko Krakowa jest taka miejscowość jak Mielec i tu stoi jakaś fajna Alfa z polskiego salonu, co o niej myślicie, a może znacie ten komis?
    http://automarketcentrum.otomoto.pl/...C31960155.html

  8. #5598
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    3Miasto
    Auto
    AR 159SW, FiatSC 900,Opel Astra G
    Postów
    39

    Domyślnie

    Do mielca to i ja bym pojechał.


    Panowie ja już prawie się zdecydowałem ciężko mi coś znaleźć z moimi wymaganiami bo szukam kombi w skórze bo mam kundla i czesania weluru już mnie nie bawi
    Ale znalazłem coś takiego:
    Może ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tej? Przelejcie swe myśli na ekran, może ktoś był I widział to cudeńko.

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-lad...C32036358.html

    Byłbym wdzięczny za poradę: VIN ZAR93900007120913
    Niby ogłoszenie private ale .... go tam wie.
    Ostatnio edytowane przez Giero ; 12-02-2014 o 21:34

  9. #5599
    Użytkownik Pasjonat Avatar misiu7911
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Jarocin
    Auto
    156 19 JTDm byla,159SW JTDm 2007 była:(,147 QV Bianco jest,Passat cc 2011byl. Jest Macan.C5.Berling
    Postów
    3,256

    Domyślnie

    Cytat Napisał Giero Zobacz post
    Do mielca to i ja bym pojechał.


    Panowie ja już prawie się zdecydowałem ciężko mi coś znaleźć z moimi wymaganiami bo szukam kombi w skórze bo mam kundla i czesania weluru już mnie nie bawi
    Ale znalazłem coś takiego:
    Może ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tej? Przelejcie swe myśli na ekran, może ktoś był I widział to cudeńko.

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-lad...C32036358.html

    Byłbym wdzięczny za poradę: VIN ZAR93900007120913
    Niby ogłoszenie private ale .... go tam wie.
    ja sie wypowiem,napewno jezdzi o wlasnych silach bo wczoraj widzialem jak przejezdzala glowna droga przez Karpacz,zapamietalem rejestracje i kolor

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Giero Zobacz post
    Do mielca to i ja bym pojechał.


    Panowie ja już prawie się zdecydowałem ciężko mi coś znaleźć z moimi wymaganiami bo szukam kombi w skórze bo mam kundla i czesania weluru już mnie nie bawi
    Ale znalazłem coś takiego:
    Może ktoś jest w stanie coś powiedzieć o tej? Przelejcie swe myśli na ekran, może ktoś był I widział to cudeńko.

    http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-lad...C32036358.html

    Byłbym wdzięczny za poradę: VIN ZAR93900007120913
    Niby ogłoszenie private ale .... go tam wie.
    ja sie wypowiem,napewno jezdzi o wlasnych silach bo wczoraj widzialem jak przejezdzala glowna droga przez Karpacz,zapamietalem rejestracje i kolor

  10. #5600
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    3Miasto
    Auto
    AR 159SW, FiatSC 900,Opel Astra G
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ooo i to już coś ja jak widać z 3miasta i 600 kilo bym musiał się targnąć.
    Ale chyba będzie trzeba. W najbliższy weekend lub urlopik jakiś i dzida w te wasze strony.

    bdw. do mielca to po tą herezje bym pojechał http://otomoto.pl/opel-insignia-2-0-...C31468582.html oczywiście jeśli nie znajdę godnej 159.
    Ostatnio edytowane przez Giero ; 12-02-2014 o 21:51

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory