Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14341
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał pkjack Zobacz post
    Jesli mialbys wybierac drugi raz to kupilbys brere z diseslem2.4 czy benzynowym 2.2 jts ? Ile dalaes za swoja brere jesli to nie tajemnica?
    Jest cos na otomoto godnego uwagi czy lepiej poszukac 159 w naszym kraju ?
    Na bank nie kupił bym nic z silnikiem JTS. Bo wcale nie jest bezawaryjne jak można by się spodziewać po wolnossącej benzynie, a skoro bezawaryjnością nie grzeszy, pali niemało, jest słabsze od 2.4 to nawet przez myśl by mi nie przeszło. W dodatku do moich zastosowań czyli 90% przebiegów to trasa 2.4 jest idealne. Jak już bym celował to w poliftowa Brerę z 1,75TBi moim skromnym zdaniem jedyna sensowna benzyna w Brerze jak i 159. Dałem trochę ponad 30K z tym, że na zjechanych zimówkach wiec musiałem zaraz dokupić letnie koła z oponami oraz zimowe opony. Sprzedawca cenił chyba 34K z tego co pamiętam z kompletem nowych letnich kół ale zarówno zimówki jak i letnie miał 17" wiec zabrałem tylko na zjechanych zimówkach, a letnie mu zostawiłem bo i tak miałem w planach kupić 19" wiec udało się trochę utargować.

    Czy jest na otomoto coś godnego uwagi? Nie wiem ale może niedługo będzie jak uporam się z odpryskami na masce i zderzaku
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 07-07-2017 o 15:55

  2. #14342
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Temat kupna auta w PL jest bardzo ciężki. Co z tego że mam zadbaną pod względem mechanicznym 159tke jak stan blacharski jest nieciekawy . Była wystawiona na otomoto i miałem może dwa telefony , bo nikt nie patrzy na motor tylko raczej wizualnie i tutaj moim zdaniem jest wielki błąd

    Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #14343
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar domin
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulietta 1.4 MA
    Postów
    762

    Domyślnie

    [MENTION=64673]sprajt[/MENTION] weź pod uwagę, że w Polsce (a przynajmniej Warszawie wśród moich znajomych) utarło się, że po auta NIE jeździ się do Płocka i Gniezna xD

  4. #14344
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2016
    Mieszka w
    Pomorskie
    Auto
    Giulietta Quadrifoglio Verde
    Postów
    97

    Domyślnie

    hej, jest może ktoś z Dolnośląskiego i wie coś o tej sztuce ?

    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6yYvLb.html

  5. #14345
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Temat kupna auta w PL jest bardzo ciężki. Co z tego że mam zadbaną pod względem mechanicznym 159tke jak stan blacharski jest nieciekawy .
    Nie tylko w Polsce, to wszędzie tak działa. Podstawowa psychologia kupowania oczami. Jeśli stan blacharski jest OK, to pewnie i reszta jest w porządku. A jak samochód wygląda, jakby ktoś jeździł nim po Afganistanie, to istnieje domniemanie, że z napędem również nie jest za różowo. Poza tym jak wytłumaczyć sąsiadom i kolegom z pracy, że z zewnątrz syf, ale pod maską cacy?
    Jeśli ktoś kupuje Alfę 159 to nie dlatego, że jest bezawaryjna lub oferuje ponadprzeciętne możliwości przewozowe, tylko dlatego, bo jest ładna. Egzemplarze zapuszczone zawsze będą się gorzej sprzedawać.

  6. #14346
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar solek
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Oseredek/Susiec
    Auto
    159 SW 2008 2,4 JTD 210KM GRIGIO TITANIO MET
    Postów
    276

    Domyślnie

    Koledzy czy ktoś z okolic może zerknąć na tą belle https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#c1a06245fe bardzo bym był wdzięczny za jakieś info co do stanu, i czy jest po co jechać aby oglądać skrupulatnie bo tym już się sam zajmę, pisze bo kilometrów mam sporo a czasu na wyjazdy mało.
    Gdzie zaczyna się pasja, tam kończy się ekonomia

  7. #14347
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    -
    Postów
    5

    Domyślnie

    Czy miał ktoś styczność z tym ogłoszeniem :

    olx.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9-jtdm-bez-dpf-i-egr-CID5-IDmOkQs.html

    Oglądał, odbywał jazdę próbną, mierzył grubość lakieru?

    Pozdrawiam

  8. #14348
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa 159 2.4
    Postów
    3

    Domyślnie

    Witam szukam AR 159 2.4 jtdm lub 3.2 jts, znalazłem kilka aukcji, być może ktoś już oglądał lub jest w wstanie sprawdzić historie danego egzemplarza. Czy do 25000 zł jest szansa na kupienie czegoś sensownego?

    numery aukcji:
    ID: 6013689541

    ID: 6013596921

    ID: 6873058755

    Pozdrawiam.

  9. #14349
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Najtańsze modele nieuszkodzone 3.2 JTS kosztują 21 000 zł. Najdroższe, obecnie na Allegro - ok. 35 000 zł. Najtańsze 2.4 JTDm kosztują ok. 14 000 zł, najdroższe około 40 000 zł. Na twoim miejscu dozbierałbym jeszcze te 5 000 zł i szukał czegoś w tym przedziale cenowym w okolicach 30 000 zł. Przy tych modelach, niezależnie od stanu, dobrze jest zabezpieczyć sobie te 10-15 tys zł, bo jest tam kilka rzeczy które mogą się zepsuć, a naprawy tanie nie są.

  10. #14350
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR 159 1.8 mpi
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam kolegów też jestem na etapie poszukiwania AR 159 znalazłem jedną z 2011 roku sprowadzoną z Francji nawet otrzymalem mailem francuski certyfikat kontroli z przegladu jednak moje wątpliwości budzi fakt, że nie zgadzają się roczniki na szybach dwie z 10 dwie z 09 tylna 07 sprzedający mówi że alfa z ostatniego roku produkcji a szyby oryginalne z logiem tylko pochodzą z nadwyżek produkcyjnych czy to mozliwe lub jak to mozna stwierdzic mam pare kilometrów i w ciemno nie będę jechał no chyba że jest ktoś z Gorzowa Wlkp. to mógłby pomóc w ocenie. Auto pomierzone miernikim mam zdjęcia z dnia zakupu we Francji niby całe ale niepewność pozostaje. Dziękuję za ewentualne odpowiedzi. Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory