Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #14821
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Cena dobrze rokuje. 39 000 zł to jak na polski rynek całkiem sporo jak na samochód z brakami w wyposażeniu (brak kesnonów, czujników z przodu i podgrzewania siedzeń) w dodatku z przebiegiem 190 000 km. To znaczy, że samochód musi mieć inne atuty, np. być zadbany technicznie. Więc ja bym mu się przyjrzał. Jak na auto z Niemiec przebieg nie jest duży. Sprawdź dokładnie czy coś mu nie zostało zdjęte.
    Problem tylko z tym instant nav. Na Allegro nie ma używki, a z tego co widzę po eBayach cena sprawnego urządzenia może dochodzić nawet do 2 000 zł. Tu pewnie konieczna byłaby wymiana wyświetlacza na nowy, ale raczej nie ma szans na dostępność części. W ASO nawet nie ma co pytać. Nowe około 8 000 zł.
    Witam ponownie. Znalazłem jeszcze jedno autko. Zrobiłem też dna. Myślę że warto zwrócić uwagę Wysyłanie wiadomości e-mail Raport_autoDNA_ZAR93900007285158.pdf

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  2. #14822
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To właśnie pokazuje jak serwisy typu autodna są beznadziejne. Ile taki raport kosztował? 30 zł?
    Masakra. Zdjęcia handlarza, który wystawia auto. Jedyna cenna wskazówka, to informacja że auto od sierpnia 2016 do lipca 2017 stało. O ile ktoś wcześniej licznika nie kopnął. Ale co się działo przez ten rok? Stało w stodole w kolejce do wyklepania?

    Z ciekawości miałem rozkodować swoje auto. I co? Przebieg oraz 19 zdjęć z mojej aktualnej aukcji z otomoto. Tych z ogłoszenia poprzedniego właściciela nawet nie ma.

  3. #14823
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    To właśnie pokazuje jak serwisy typu autodna są beznadziejne. Ile taki raport kosztował? 30 zł?
    Masakra. Zdjęcia handlarza, który wystawia auto. Jedyna cenna wskazówka, to informacja że auto od sierpnia 2016 do lipca 2017 stało. O ile ktoś wcześniej licznika nie kopnął. Ale co się działo przez ten rok? Stało w stodole w kolejce do wyklepania?

    Z ciekawości miałem rozkodować swoje auto. I co? Przebieg oraz 19 zdjęć z mojej aktualnej aukcji z otomoto. Tych z ogłoszenia poprzedniego właściciela nawet nie ma.
    A przeskrolowałeś do końca zdjęć? są zdjecia przed sprowadzeniem ze sfotografowanym każdym najdrobniejszym uszczerbkiem. nie cenne?

    Masz zdjęcia z każdego kolejnego ogłoszenia, masz daty tych ogłoszeń i historie cen - jeśli z tych danych wyciagasz wniosek że stala rok w stodole do wyklepania to nie jestes mistrzem w wyciaganiu wniosków...
    Ostatnio edytowane przez skuler ; 05-01-2018 o 15:24

  4. #14824
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    No tak, w tym wypadku masz rację. Telefon mi się mulił i nie zwróciłem uwagi, że tam są daty. Brak zainteresowania mogła wzbudzać początkowa wysoka cena. Chyba, że np. silnik ma usterkę lub jest coś, czego w tym raporcie nie ma (przekręcony grubo licznik). Mimo wszystko to, że przez rok auto się nie sprzedało, jest dziwne. Auto ładne, dobrze wyposażone.

  5. #14825
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    A przeskrolowałeś do końca zdjęć? są zdjecia przed sprowadzeniem ze sfotografowanym każdym najdrobniejszym uszczerbkiem. nie cenne?

    Masz zdjęcia z każdego kolejnego ogłoszenia, masz daty tych ogłoszeń i historie cen - jeśli z tych danych wyciagasz wniosek że stala rok w stodole do wyklepania to nie jestes mistrzem w wyciaganiu wniosków...
    Wydaje mi się że gość ma bardzo wysoką cenę i dlatego tak długo to autko stoi.

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  6. #14826
    Użytkownik Świeżak Avatar skuler
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    159 SW 2,0jtdm 170KM. Była: 156 SW FL 1,9 jtd 16V
    Postów
    188

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    No tak, w tym wypadku masz rację. Telefon mi się mulił i nie zwróciłem uwagi, że tam są daty. Brak zainteresowania mogła wzbudzać początkowa wysoka cena. Chyba, że np. silnik ma usterkę lub jest coś, czego w tym raporcie nie ma (przekręcony grubo licznik). Mimo wszystko to, że przez rok auto się nie sprzedało, jest dziwne. Auto ładne, dobrze wyposażone.
    Z tymi raportami to jest trochę jak z ubezpieczeniami - płacisz ale nie masz pewności, że się przyda.

    Trochę głupio, ze zdjęcia są tak małe. Jest zdjęcie licznika przed sprowadzeniem, ale nie ma szans odczytać przebiegu - chyba, że tak tylko jest to pokazane w PDF, a kolega [MENTION=73908]darek n[/MENTION] widzi na stronie większe zdjęcia (wydaje mi się, że tak było kiedy sprawdzałem swoje auto).

  7. #14827
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulietta
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał skuler Zobacz post
    Z tymi raportami to jest trochę jak z ubezpieczeniami - płacisz ale nie masz pewności, że się przyda.

    Trochę głupio, ze zdjęcia są tak małe. Jest zdjęcie licznika przed sprowadzeniem, ale nie ma szans odczytać przebiegu - chyba, że tak tylko jest to pokazane w PDF, a kolega [MENTION=73908]darek n[/MENTION] widzi na stronie większe zdjęcia (wydaje mi się, że tak było kiedy sprawdzałem swoje auto).
    Koledzy dotarłem do dowodu rejestracyjnego. Samochód był w wypożyczalni samochodów w Aoscie w Włoszech. Stan licznika jest faktyczny potwierdzony przez Dekre. Teraz tylko co z silnikiem i układem jezdnym. Najlepiej to wziąć na diagnostykę silnika do warsztatu Alfy. Poprawki lakiernicze są napewno robione..

    Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

  8. #14828
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    104

    Domyślnie

    Witam Drodzy Koledzy i Koleżanki
    Ja nadal poszukuję swojego wymarzonego autka. Znalazłem kilka interesujących mnie ofert, może ktoś widział, oglądał, albo zamierza pojechać ? Wszelkie info będzie przydatne.

    1. https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#9e22d31e44
    2. https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#8a072841cb
    3. https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#9e22d31e44

    Pozdrawiam

  9. #14829
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    159 2.4 Q Ti
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam wszystkich bardzo serdecznie. Myślałem, że mam już tutaj konto, ale jednak nie.

    Przymierzam się do zakupu 159, rozpocząłem poszukiwania i co myślicie o tym modelu?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9jtd-150km-i-wl-szyber-skory-ID6zsz67.html

    Celuję w czarnego/białego sedana z 1,9-2.0 pod maską i nie za wiele ich jest niestety, zwłaszcza z nieco lepszym wyposażeniem (m.in. podgrzewana skóra)

    a chyba szkoda mi wydać 32k na autko dostępne w forumowej giełdzie, więc szukam czegoś nieco tańszego póki co.

    edit: widzę, że kolega wyżej wrzucił ten sam link

  10. #14830
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    156 2,0 TS 98' 166 2,0Ts '00 Distinctive 159 1,9 150 '07
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cześć
    cena raczej normalna nie za duża nie za mała jak na taką wersję, raczej lepiej zobaczyć na żywo, ale z miernikiem bo na moje oko klapa tył z prawej strony nie leży dobrze. trochę wyżej jakby było.
    pozdr.

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory