Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15691
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Hej, czy mogę Was prosić o rzucenie oka na tą 159tke w TI - jako świeżak trudno mi ocenić czy to auto w tym pakiecie wyszło z salonu czy to jakaś rzeźba HandlarzaMirka. Nie za mało emblematów na z tyłu auta?

    PS. Udało się komuś kupić "rozsądną" 159tke od HandlarzaMirka? Czy to raczej niewykonalne i szukać z rąk prywatnych?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9jtd-150km-sport-wagon-xenon-climatronic-skora-ID6zUd2Z.html#dd1d124122

  2. #15692
    Użytkownik Znawca Avatar Intruz
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    147 2.0 TS, 159 2.0 Jtdm SW
    Postów
    1,189

    Domyślnie

    Cytat Napisał squadracorse Zobacz post
    Nie utrudniaj sobie życia.Mało masz zadbanych 159 z kierownicą po lewej?
    właśnie chcę sobie ułatwic poprzez zakup za śmieszne pieniądze.

  3. #15693
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    .
    Postów
    574

    Domyślnie

    Dolicz do tego dawce na przekładkę + koszta robocizny + ryzyko że nie będzie to zrobione należycie + fakt że nikt nie bedzie chciał tego potem od ciebie kupić

  4. #15694
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    KOL
    Auto
    Clio
    Postów
    54

    Domyślnie

    [MENTION=78881]LangLay[/MENTION]
    Nie ma zadnej reguly ze mirek probuje wcisnac ci smelc. (chociaz zazwyczaj tak jest)
    Ja ze swojej strony powiedzialbym ze na pierwszy rzut oka wyglada obiecujaco. Patrzac chociazby na stan opon i fakt ze ten mierek nie wyciagnal tych na zdjeciu i nie wlozyl jakichs starych zimowek aby na boku dodatkowo zarobic kilka stowek. Pewnie ze samochod sie swieci jak przyslowiowe przyrodzenie najlepszego przyjaciela czlowieka pewnie ze licznik zapewne byl krecony chociaz na to nie mam zadnych dowodow ale dziwnym trafem na liczniku okolice 200kkm, kierownica chyba byla obszywana lub jezdzila w jakims pokrowcu bo nie wierze aby skora na kierownicy po ww przebiegu byla w takim stanie, fotele wygladaja doskonale. Ale na zdjeciu to wszystko wyglada pieknie, proponuje ogledziny jezeli sam nie znajdziesz niczego razacego to nastepnym krokiem bedzie wizyta w aso i poswiecenie tych kilku stowek aby miec odrobine wieksza pewnosc, ze samochod jest chociaz w przyzwoitym stanie, tzn sprawdzisz tam rzeczy ktorych niestety nie widac golym okiem i tyle a czy ten samochod jest tak dobry jak w ogloszeniu to sie dopiero przekonasz po jakichs 6 miesiacach po jego zakupie jezeli sie na to zdecydujesz.
    Dla przykladu w moim obecnym samochodzie gdy go kupowalem z przebiegniem okolo 110kkm byly wszystkie rysunki na galce zmiany biegw tzn gdzie jedynka gdzie wsteczny itd ja ma taki dziwny zwyczaj ze klade lape na tej galce i starlem te napisy po przejechaniu 2kkm, wiec brak czegos w samochodzie jak i obecnosc czegos o niczym nie swiadczy musisz sie zastanowic czy to co jest dobre jest warte tego hajsu ktory ktos wola za samochod i tyle.

    O emblematy ti juz tutaj pytalem w innej wersji silnikowej i wyjasniono mi ze to o niczym nie swiadczy samo ti jest poprawna opcja emblematowa.

  5. #15695
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 jtdm 1.9 8V 120KM
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał LangLay Zobacz post
    Hej, czy mogę Was prosić o rzucenie oka na tą 159tke w TI - jako świeżak trudno mi ocenić czy to auto w tym pakiecie wyszło z salonu czy to jakaś rzeźba HandlarzaMirka. Nie za mało emblematów na z tyłu auta?

    PS. Udało się komuś kupić "rozsądną" 159tke od HandlarzaMirka? Czy to raczej niewykonalne i szukać z rąk prywatnych?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1-9jtd-150km-sport-wagon-xenon-climatronic-skora-ID6zUd2Z.html#dd1d124122
    To zależy co to znaczy rozsądna 159. Dla mnie rozsądna 159 to buda która jest nie ruszona ani przez rdzę ani nie przestawiona w wypadku/stluczce + zdrowy i czysty silnik + zdrowe inne rzeczy które normalnie nie podlegają wymianom eksploatacyjnym. Jezeli handlarz za rozsądną cenę sprzedaje takie auto z wahaczami do wymiany, kończącym sie sprzęgłem itp to jest to dla mnie rozsadna 159. Jak kupowałem swoją to w ogole nie patrzyłem na stan wahaczy, hamulców, zawieszenia itp bo i tak największym problemem było znaleźć nie zardzewialą i nie przestawiona budę. I udalo się kupic od handlarza cos takiego za 19 tys 173kkm real jtdm 120km rok 2010. Jak kupujesz jtdm ważne jest żebyś na etapie oglądania podpiął sie elm327 przez alfaobd i zmierzył stan korekcji wtryskiwaczy, przebieg drivera silnika, stan DPFa, sprawdzić czy nie było zapisów do drivera silnika itp. Na rynku jest mnóstwo pordzewialych jeżdżących blisko morz i jezior aut.

    Wysłane z mojego F8131 przy użyciu Tapatalka

  6. #15696
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159SW 1.9jtdm 16V 150KM 2007
    Postów
    35

    Domyślnie

    Dokladnie tak jak koledzy wyżej napisali byle nie była przestawiona i ruda miesiąc temu kupiłem swoją 159 za 21k. Do tej pory wydałem 4k a jeszcze prawdopodobnie czeka mnie regeneracja skrzyni i turbo więc jak dobrze pójdzie kolejne 4k ale są to rzeczy eksploatacyjne, więc nie ma co narzekać tylko zrobić i cieszyć się jazdą

    Wysłane z mojego HUAWEI RIO-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. #15697
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Ja ze swojej strony powiedzialbym ze na pierwszy rzut oka wyglada obiecujaco. Patrzac chociazby na stan opon i fakt ze ten mierek nie wyciagnal tych na zdjeciu i nie wlozyl jakichs starych zimowek aby na boku dodatkowo zarobic kilka
    Raczysz żartować? Przecież egzemplarz ze zdjęcia jest właśnie pozbawiony oryginalnych dziewiętnastocalowych felg i założone jakieś przeciętnej urody felgi 17. calowe. Są to zresztą zimowe opony średniej klasy marki Falken (wiek nieznany), więc pewnie do kompletu były letnie na 19", ale poszły na innej aukcji.

    kierownica chyba byla obszywana lub jezdzila w jakims pokrowcu bo nie wierze aby skora na kierownicy po ww przebiegu byla w takim stanie
    W innym temacie jest ogłoszenie z autem po 370 000 km przebiegu oraz fotka 159 z 400 000 km przebiegu. Skóra na kierownicy wygląda nienagannie. Zresztą polakierowanie skóry na kierownicy to nie jest jakiś znaczący koszt.

    Ja zanim bym wydał choćby złotówkę na ASO, poszukałbym na forach regionalnych kogoś z okolicy, kto by rzucił okiem w ramach wstępnej oceny. W tej cenie praktycznie nie da się kupić zwykłej 159 ze 150 konnym JTD w dobrym stanie, a co dopiero dość dobrze wyposażonej i znacznie lepiej wycenianej wersji Ti.

  8. #15698
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=78881]LangLay[/MENTION] "mirek" prowadzi działalność gospodarczą, a nie caritas. potrafi ocenić wartość auta, i wie co to wersja ti. wejdź sobie na mobile.de albo autoscout.de i znajdź 159ti za 4000euro (+2000zł ściągnięcie, papiery + 1000zł marży). a "mirek" raczej nie zadowoli się 1000zł marży. niezależnie od tego jeśli inwestycja w auto zamknęłaby się kwotą 5-10tys. to chyba warto. pytanie, czy chcesz kupić i jeździć, czy kupić i dłubać.

  9. #15699
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar FilipoInzhagi
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 była Stelvio 200
    Postów
    546

    Domyślnie

    Zgadzam się z [MENTION=74144]dpar[/MENTION] nie jest to dla Ciebie podejrzane że typ chce sprzedać TI z 08r. nieźle wypasioną za 19 koła? kiera w dobrym stanie?i co z tego jak typ chciał mieć wszystko na pico bello to co nie może sobie obszyć lub nawet wymienić na nową?to samo tyczy się gałki i innych pierdół. Do puki nie sprawdzisz go organoleptycznie doputy tak naprawdę niewiele będziesz wiedział o tej 9tce a to ze typ założył niezłe zimówki na 17tce to też żaden wyznacznik bo po pierwsze mamy lato a po drugie gdzie są ori. 19"TI? Powodzenia

  10. #15700
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Może 159 JTDm
    Postów
    7

    Domyślnie

    Twar, Jimmi, Emerys91, Adam_P - dzięki za sensowne odpowiedzi, do tej pory siedziałem tylko na forum mylr.pl - tam bez zje*ki nie ma co zaczynać posta + [MENTION=77247]FilipoInzhagi[/MENTION]

    Szczerze bez przeglądu w ASO auta bym w dzisiejszych czasach nie kupił, także planuję najpierw wizytę, a jeśli jet auto warte to wizytę w ASO, dlatego szukam w miarę blisko, żeby po Polsce nie jeździć.
    Na TI mi nie zależy, raczej się nastawiłem na 159tke 1,9 JTDm 150 KM.
    No wiadomo, że "Mirek" musi na czym zarobić, tym samym auto za 20 tys. zł warte jest 17 tys. zł, wydawać by się mogło, że u prywatnego sprzedawcy tego elementu nie ma.
    Budżet to 20 tys. w moim przypadku + coś na rozruch i naprawy
    Ostatnio edytowane przez LangLay ; 23-05-2018 o 20:25

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory