Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #15741
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Abarth Evo
    Postów
    4

    Post

    A ja wlasnie chętnie przygarne 159 SW 2,4 210 Q4 i najlepiej Ti.

    Jak ktoś nie potrzebuje Q4 to szuka bez, zawsze to koszty eksploatacji niższe i mniej elementów ktore beda wymagały naprawy.

  2. #15742
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    łeee, u mnie nastepny kupiec byl, ze swoim lakiernikiem i mechanikiem, podjaral sie mlody auto sie podobalo, sprawdzali wszystko, nawet zalatwilem podnosnik zeby od spodu poogladali no i gitara, ale cena jest wystawiona jako netto, a oni tego nie widzieli...no i niestety nie dogadalismy sie....takze dalej aktualne

  3. #15743
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    ale cena jest wystawiona jako netto, a oni tego nie widzieli..

    A jak pisałem, że z tymi cenami netto to nie za bardzo, bo ludzie nie doczytują, a potem na miejscu rozczarowanie to mnie wszystkoznający się geniusze forumowi mało nie zjedli "No przecież jak auto jest w porządku, to każdy VAT dopłaci, żaden problem". Akurat... ludzie szukają okazji i jak widzą cenę, to liczą, że jeszcze trochę z niej stargują, a nie że będą musieli 23% dołożyć.

  4. #15744
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2017
    Auto
    wkrótce 159
    Postów
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał AndrewKR Zobacz post
    A ja wlasnie chętnie przygarne 159 SW 2,4 210 Q4 i najlepiej Ti.

    Jak ktoś nie potrzebuje Q4 to szuka bez, zawsze to koszty eksploatacji niższe i mniej elementów ktore beda wymagały naprawy.
    Dokładnie to co piszesz,nie jest mi potrzebny Q4 Dochodzi jeszcze spora waga napędu i alfa trochę traci.

  5. #15745
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Seat Ibiza
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cześć.
    Jestem tutaj nowy. Znudziła mi się już jazda "temperamentnym" hiszpańskim (tsa..) Seatem Ibizą 1.9 TDI w 110konnej wersji i chciałbym się przesiąść na coś... cieakwszego.
    Myślałem nad wieloma modelami i mocno zainspirowała mnie właśnie 159.
    Generalnie - na ten moment chciałbym na samochód wydać około 15-20 tysięcy.
    Na otomoto czy olx jest masa Alf, głównie w wersji 1.9 JTDm 150 koni (i chyba to jest silnik, który wystarczająco mnie zadowoli - a za jakiś czas do tego dojdzie jakiś chip i mocy też przybędzie). Ogólnie pytanie do osób siedzących w temacie - czy faktycznie w tej cenie kupie dobre auto z tym motorem? Czy cena 15-20 tysięcy na ten moment za rocznik 2007/2008 (bo chyba najlepiej z tego rocznika szukać? 2009 z 2.0 170km mnie raczej nie stać, bo one zaczynają się od 22-25k wzwyż) to jest za mało i raczej wpadnie mi w ręce jakiś bubel?

    Z tego co się od jakiegoś czasu orientuje to taką alfe 159 1.9 JTDm 150km z wyposażeniem niebanalnym, tj mam na myśli niefabryczną navi, skóry, multifunkcyjną kierownice, klime itd. właśnie w tych pieniądzach idzie dostać.

    Tylko - tak jak pytałem - czy warto?

    O wygląd i osiągi nie pytam, bo w tej kwestii juz forum przewałkowałem i sporo wiem na co zwracać uwagę itd, kwestia jedynie pozostaje taka czy faktycznie napalać się jeszcze bardziej i zacząć szukać czy odejść ze spuszczoną głową i zostać w mojej konserwie na najbliższy rok...

  6. #15746
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Opel Corsa
    Postów
    1

    Domyślnie Kupno 159

    Witam

    Chcę kupić AR159, chciałbym się dowiedzieć jak to naprawdę jest z jej użytkowaniem, awariami.

  7. #15747
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    rafio,z alfą 159 jest jak z każdym ok. 10-letnim autem. coś tam trzeba dłubać. w benzynowych alfach trochę więcej, w dieslach trochę mniej. ważne, żeby kupić dobrą sztukę, bo niestety wystawionych jest dużo strupów za atrakcyjne pieniądze "bez wkładu własnego" - czytaj min. 5000zł na początek.

  8. #15748
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    ironiczny - kupując alfę w cenie około 19.000-21.000 zł musisz mieć świadomość że będziesz musiał w nią włożyć dodatkowo około 4-8 tys zł i to przy dobrych wiatrach.
    Niestety alfa to auto wymagające.

  9. #15749
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adam_P Zobacz post
    rafio,z alfą 159 jest jak z każdym ok. 10-letnim autem. coś tam trzeba dłubać. w benzynowych alfach trochę więcej, w dieslach trochę mniej. ważne, żeby kupić dobrą sztukę, bo niestety wystawionych jest dużo strupów za atrakcyjne pieniądze "bez wkładu własnego" - czytaj min. 5000zł na początek.
    W benzynowych 159 więcej? Byłbym ostrożny z takimi opiniami, zwłaszcza jeśli rozmawiamy o używanych kilku(nasto)letnich samochodach.

  10. #15750
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Seat Ibiza
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał dellx Zobacz post
    ironiczny - kupując alfę w cenie około 19.000-21.000 zł musisz mieć świadomość że będziesz musiał w nią włożyć dodatkowo około 4-8 tys zł i to przy dobrych wiatrach.
    Niestety alfa to auto wymagające.
    Poważnie aż tyle? Pomijam handlarzy i komisy, jest sporo wystawionych samochodów od prywatnych osób, gdzie rzekomo samochody w ok stanie z książką serisową.. Oczywiście na oglądnięcie wziąłbym kolegę -mechanika - czy tez podjechał do ASO przed zakupem, nie mniej kwestia czy w ogóle jest sens pchać się w taki samochód w tym przedziale czy poszukać czegoś innego..

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory