Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16001
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Dlatego zawsze mówiłem przez telefon o wszystkim co zrobiłem i co jest do zrobienia w moich autach. I zawsze pierwsza osoba, która przyjeżdżała oglądać, zabierała auto.
    Moim zdaniem grunt to uczciwość i jeśli trafi się na takiego samego kupującego to jest duża szansa na dojście do kompromisu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że kupujemy auto używane, które zawsze będzie miało jakieś wady. Fajnie tylko o nich wiedzieć przed zakupem, a nie po
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  2. #16002
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Z drugiej strony, jak mnie ktoś pyta o moją 159 (która jeszcze nigdzie nie jest wystawiona), to wysyłam listę na 3 strony co było zrobione w niej i też listę tego, co jest do zrobienia - z jednej strony pisanie, że szyba z tyłu się nie opuszcza to ryzyko, z drugiej jaki sens ukrywać wady. Pewnie gdybym sobie przypomniał, to bym dopisał do listy zalet i wad jeszcze parę pozycji, i opis byłby na 4 strony. Czy takie coś się nadaje do ogłoszenia na np. otomoto? Chyba nie, nikt nie będzie czytał od razu esejów przeglądając ogłoszenia, trzeba wybrać rzeczy ważniejsze. Poza tym zapomnieć czy nie widzieć o jakiejś usterce też można, to nie robi jeszcze z nikogo oszusta. Śmieszy za to sytuacja, jak ktoś kupuje auto ponad 10 letnie, z przebiegiem 200 tysięcy w górę, za adekwatną do stanu cenę, a potem pisze, że sprzedający to oszust bo jakiś plastik złamany czy nie zauważył rysy albo łożysko po tygodniu zaczęło szumieć. Bo on chciał za 16 tysięcy mieć 12-letnie auto z przebiegiem 220kkm igłę nówkę z salonu i go oszukali
    Wiadomo, rozpisywanie się na 4 strony nic dobrego nie daje. Więcej można powiedzieć przez telefon lub mailowo. Z tymi tarczami to tylko przykład, który mi przyszedł do głowy, chodzi to, że nie ma takich sytuacji, że NIC nie jest do zrobienia, a sprzedający się tego trzymają za wszelką cenę. Z tym facetem rozmawialiśmy przez kilka dni mailowo i telefonicznie i za każdym razem zapewniał, że wszystko zrobione i wszystko jest idealne. No dobra, jedziesz ponad 100 km, a na miejscu co innego.. to mnie najbardziej drażni :/ Tamten od mojej Alfy raczej nie zapomniał, bo pytałem o to i zapewniał, że coś zrobił, a nie zrobił. Ale już mniejsza z tym, sytuacji sprzed 7 miesięcy.

    a jaką masz 159 ? Ostatnio co raz bardziej zastanawiam się nad TBI...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Dlatego zawsze mówiłem przez telefon o wszystkim co zrobiłem i co jest do zrobienia w moich autach. I zawsze pierwsza osoba, która przyjeżdżała oglądać, zabierała auto.
    Moim zdaniem grunt to uczciwość i jeśli trafi się na takiego samego kupującego to jest duża szansa na dojście do kompromisu. Trzeba zdawać sobie sprawę, że kupujemy auto używane, które zawsze będzie miało jakieś wady. Fajnie tylko o nich wiedzieć przed zakupem, a nie po
    No właśnie uczciwość i tak naprawdę wszystkie problemy ze sprzedażą i kupnem auta znikają

  3. #16003
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Oczywiście ja nie pochwalam nieuczciwości czy zatajania wad/usterek, ale też już z poprzedniej przygody ze sprzedażą auta wiem, że po prostu nie ma sensu (zwyczajnie szkoda czasu) każdemu dzwoniącemu pół godziny opowiadać o wszystkich szczegółach, skoro spośród 5 czy 10 przyjdzie auto zobaczyć 1 czy 2. Bo tak opowiadałem i opowiadałem a dla typowego Kowalskiego mniej ważne są hamulce Brembo niż lśniący, wyplakowany kokpit i lakier.

    Cytat Napisał LegenGod Zobacz post
    a jaką masz 159 ? Ostatnio co raz bardziej zastanawiam się nad TBI...
    JTDm, ta ze stopki.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  4. #16004
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Zależy jeszcze w jaki sposób się mówi o wadach. Po pierwsze nie wolno dramatyzować. Mieszkam na początku Polski i zawsze miałem po 2-3 telefony tylko przez 2-4 tygodnie. Żenująco mało, ale nie mógłbym chyba spać spokojnie jakbym komuś sprzedał bubla. Ostatnie auto pojechało na Śląsk, ale miałem też telefon od zainteresowanego ze Szczecina (sam pewnie bym nie pomyślał żeby jechać po auto ponad 800 km). I to były chyba tylko dwa telefony przez ponad 2 tygodnie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #16005
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 16V jtdm 150km, 2007
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał anAlfaBeta Zobacz post
    Oczywiście ja nie pochwalam nieuczciwości czy zatajania wad/usterek, ale też już z poprzedniej przygody ze sprzedażą auta wiem, że po prostu nie ma sensu (zwyczajnie szkoda czasu) każdemu dzwoniącemu pół godziny opowiadać o wszystkich szczegółach, skoro spośród 5 czy 10 przyjdzie auto zobaczyć 1 czy 2. Bo tak opowiadałem i opowiadałem a dla typowego Kowalskiego mniej ważne są hamulce Brembo niż lśniący, wyplakowany kokpit i lakier.


    JTDm, ta ze stopki.
    No.. coś w tym jest
    Ostatnio edytowane przez LegenGod ; 12-08-2018 o 21:49

  6. #16006
    Użytkownik Rowerzysta Avatar stunt_rider
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Emiraty Arabskie
    Auto
    Byla AR159 sw 2.0, 2011r. Jest: Giulia Veloce TI Competizione Red 2.0 T
    Postów
    468

    Domyślnie

    Biała w autka.pl nadal aktualna

  7. #16007
    Użytkownik Świeżak Avatar Leszek_Zal
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 159, Giulia Super, Stelvio B
    Postów
    167

    Domyślnie

    squadracorse - Dzięki za słowa pocieszenia. U mnie podobnie. Do tej pory miałem 3 wizyty. 1 przyjechał sprawdzić czy w ogóle pasuje mu alfa romeo (w ogóle nie znał samochodu ani marki - chcial zmienic swoje bmw na cos innego). Kolejny team zmarnował mi sporo czasu a jak przyszło do płacenia to okazało się, ze nie maja hajsu i zaproponowali coś co mi wyglądało na jakieś namawianie mnie na zrobienie jakiegoś wałka przed US (zresztą ich propozycja abym zeszedł z 25k brutto do 20k brutto była mało elegancka). Ostatnia ekipa (3 kolesi) rozwaliła mnie swoim podejściem - 1 miał hajs a dwóch doradzało temu pierwszemu. Przyjechali przejechać się alfą i podnieśli mi ciśnienie próbami udowodnienia, że naprawy, które dokonałem w czasie użytkowania auta zostały zrobione źle - normalnie hasła w stylu "kto to panu tak spie*dolil". Jeden z nich w typie motoryzacyjnego pyszałka. Na dowidzenia usłyszałem, że giulia nie jest dopracowanym autem i w ogolę to robię błąd bo powinienem czekać na nowa giuliette

    - - - Updated - - -

    LegenGod - Serdeczne dzięki za tak wyczerpującą odpowiedz. Masz bardzo podobne do mnie podejście do zakupu aut. Kierowałem się identycznymi parametrami przy zakupie swojej 159. Dalej bym jeździł 9 bo to świetny samochód! I z tym większym żalem sprzedaje bo sporo w nią zainwestowałem (serwis) i mnóstwo energii wsadziłem w to, żeby kupić ją z pewnego dla mnie źródła (wtedy tak myślałem o autka.pl).
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#3e0c561b01

  8. #16008
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Jak patrzę na podejście ludzi, to chyba zostanę już do końca ze 159. Nie chcę się denerwować przy sprzedaży tak mocno. Tym bardziej patrząc ile $ jest w nią włożonych. Ale robię to świadomie i pod siebie.

    Co do sprzedaży to jest tylu kretynów, że naprawdę trzeba mieć sporo cierpliwości, aby taką sprzedaż przetrwać.
    Jak już 9-ka skończy żywot (oby nie prędko), to i przyjdzie czas na następcę.

  9. #16009
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Brak
    Postów
    24

    Domyślnie

    Leszek_zal Gdyby nie te relingi to już byłbym u ciebie, moim zdaniem strasznie psują stylistykę auta...

  10. #16010
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bearst Zobacz post
    Leszek_zal Gdyby nie te relingi to już byłbym u ciebie, moim zdaniem strasznie psują stylistykę auta...
    Kwestia gustu.Czy z relingami czy bez i tak mistrza sportu z tego auta nie zrobisz.159 przykuwa uwagę stylistyką, lampy opadająca na nie maska. Relingi to szczegół.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory