Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16471
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cześć, to mój pierwszy post więc nawet nie wiem jakiej reakcji się spodziewać, forum śledze od jakiegoś czasu.

    Jestem na kupnie Brery, interesuje mnie opcja z silnikiem 2.4 JTDm bo rocznie robię po Polsce ok 20-25 tys. Mój budżet to 30K + 5K na ewentualne niespodzianki pozakupowe.

    Średnio ufam komisom i chciałem się Was zapytać o najważniejsze aspekty na które muszę zwrócić uwagę przy zakupie. Trafiłem na kilka interesujących opcji z rąk prywatnych i jedną komisową. Niestety nie mogę dodać linków (chętnie wyślę w pw), bo nie mam na forum 10 postów, dlatego będę wdzięczny za wskazanie najwazniejszych kwestii na które muszę zwrócić uwagę przy zakupie Brery z tym silnikiem.

    Z góry dziękuję!

  2. #16472
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Skierniewice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDM 8v
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    Dlaczego, skoro ma to służyć pomocy w zakupie

    I mamy do niego taki oto komentarz z maja 2015:
    "Oglądałem ten egzemplarz i jak by ktoś chciał tam jechać to odradzam. Auto z zewnątrz faktycznie wydaje się bezwypadkowe. Oprócz tego nieszczęsnego zderzaka który ledwo co się trzyma. Osłon silnika też wyrwana i trzyma się ledwo co. Niestety auta nie udało się odpalić bo stoi dwa miesiące i bateria zrobiła kaput. W środku czysto, ale środek jest strasznie zniszczony, powycierany i porysowany. Nie wiem czy to tendencja jasnych środków czy tego że kierowca nie dbał o niego, ale nie wygląda zachęcająco. Jeśli chodzi o wpisy w książce serwisowej kończą się na 140000. Na drzwiach kierowcy jest powycierana naklejka z listopada 2014 r. z przebiegiem 194000 km. Szyba czoło wymaga naprawy - odprysk ok. 1 cm. Sprzedawca podaje VIN do wglądu. VIN auta to ZAR93900007144330"

    Ja dodam, że w ASO pusto
    O widzisz kolego po ponad trzech latach uzytkowania auta dowiaduje sie ze kupilem zlachanego,wyczochranego dziada.

  3. #16473
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    MiTo
    Postów
    236

    Domyślnie

    A ja mam następujące pytanie, czy skoro 159 występowała z pakietem TI, to Brera także z nim występuje?

  4. #16474
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Brery wychodziły w limitowanej wersji italia independent.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  5. #16475
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=81637]FilipKrk[/MENTION] wrzuć linki bez www

  6. #16476
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Dzięki za podanie innego sposobu. Poniżej linki do ofert prywatnych:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-piekna-brera-od-pasjonata-z-kompletnym-sportowym-ukladem-wydechowym-ID6BF7EE.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFqm8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFKb8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-automat-tiptronic-lopatki-nagl-bose-czerwona-skora-w-bdb-stanie-ID6BydGU.html#b748058700
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-bezwypadkowa-niski-przebieg-4-lata-w-moich-rekach-garazowana-skora-ID6BGcTy.html#05b6102573

    Jedyna oferta komisowa którą rozważam (i która defacto najbardziej mi się podoba pod kątem opcji wyposażenia i estetyki):

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-jtdm-200km-ID6A5Y59.html#b1b86a5760

    Sprawdzam też mobile.de bo mam kilku znajomych zajmujących się autohandlem i mieszkających przy granicy. Ale najpierw własne podwórko. Dajcie proszę znać czy jest tu coś wartego uwagi.

  7. #16477
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał Rost29 Zobacz post
    A ja mam następujące pytanie, czy skoro 159 występowała z pakietem TI, to Brera także z nim występuje?
    Były Brery TI

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał FilipKrk Zobacz post
    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Dzięki za podanie innego sposobu. Poniżej linki do ofert prywatnych:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-piekna-brera-od-pasjonata-z-kompletnym-sportowym-ukladem-wydechowym-ID6BF7EE.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFqm8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFKb8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-automat-tiptronic-lopatki-nagl-bose-czerwona-skora-w-bdb-stanie-ID6BydGU.html#b748058700
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-bezwypadkowa-niski-przebieg-4-lata-w-moich-rekach-garazowana-skora-ID6BGcTy.html#05b6102573

    Jedyna oferta komisowa którą rozważam (i która defacto najbardziej mi się podoba pod kątem opcji wyposażenia i estetyki):

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-jtdm-200km-ID6A5Y59.html#b1b86a5760

    Sprawdzam też mobile.de bo mam kilku znajomych zajmujących się autohandlem i mieszkających przy granicy. Ale najpierw własne podwórko. Dajcie proszę znać czy jest tu coś wartego uwagi.
    Pierwsza była niedawno omawiana w tym temacie.
    Do reszty potrzebny jest VIN.
    Komisowa w sprzedaży od maja.
    Ostatnio edytowane przez KoŁoS ; 16-02-2019 o 19:29
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  8. #16478
    Użytkownik Świeżak Avatar mychowicz
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Brera 2.4 Q-tronic
    Postów
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał FilipKrk Zobacz post
    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Dzięki za podanie innego sposobu. Poniżej linki do ofert prywatnych:

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-piekna-brera-od-pasjonata-z-kompletnym-sportowym-ukladem-wydechowym-ID6BF7EE.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFqm8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BFKb8.html#b1b86a5760
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-automat-tiptronic-lopatki-nagl-bose-czerwona-skora-w-bdb-stanie-ID6BydGU.html#b748058700
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-bezwypadkowa-niski-przebieg-4-lata-w-moich-rekach-garazowana-skora-ID6BGcTy.html#05b6102573
    Pierwsza i ostatnia to auta ludzi z grupy "Brera Team Poland" - sprawdź na facebook.

  9. #16479
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDM 2008 r.
    Postów
    10

    Domyślnie

    [MENTION=42698]mychowicz[/MENTION] Dzięki, napisałem prośbę o przyjęcie do grupy.
    [MENTION=61216]KoŁoS[/MENTION] Dzięki za info o komisowej, w takim razie będę kombinował VINy jeśli nie są podane w ogłoszeniu, pewnie do jutra będę je miał bo dzisiaj niedziela i nie chcę do ludzi dzwonić.

    Znalazłem też wersję 2.4 JTDm Q-Tronic - jest niedaleko, z prywatnych rąk, w budżecie. Co sądzicie o tym rozwiązaniu, warto w ogóle automat brać pod uwagę? Przejrzałęm wątek Q-Tronica i widzę jakie są mniej więcej mankamenty, niemniej ineteresuje mnie czy to w ogóle jest sensowna opcja.

    Link: otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-automat-tiptronic-lopatki-nagl-bose-czerwona-skora-w-bdb-stanie-ID6BydGU.html

    I opcja z manualem której tu nie dodałem. Trochę dziwne argumentacja sprzedaży ("Bo Alfa ma jeździć a nie stać w garażu"): otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-ID6BGeyY.html#b7ac84d9b1
    VIN: ZAR93900005027281

    Więcej ciekawych póki co nie widzę. Szukałem też na mobile.de, jedna przedliftowa jest w Berlinie ale nie wyróżnia się niczym na tle tych z lokalnego podwórka.

    - - - Updated - - -
    [MENTION=74704]Adam_P[/MENTION] Próbuję wysłać Ci odpowiedź na Twoją pw ale po dwóch próbach nie widzę ani jednej wiadomości w skrzynce wysłanych. Otrzymałeś moją odpowiedź?

  10. #16480
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    temat Filipa zmobilizował mnie do przejrzenia co tam w okolicy w Brerach słychać. no i znalazłem taką ładną:
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#351e9a0418
    w treści ogłoszenia: "SAMOCHÓD SPROWADZONY Z AUSTRII- w bardzo ładnym stanie"
    coś mi się wydawało że gdzieś już kiedyś tą brerę widziałem. na szczęście internety mają lepszą pamięć ode mnie bo tu taki zonk:
    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDvyNBO.html
    ciekawe jak wyglądają te sprowadzone w gorszym stanie......

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory