Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16751
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    [MENTION=81937]mariup4p[/MENTION] trochę sprzedawca pojechał z opisem wyposażenia (asystent parkowania, sytem start stop....), mi w niej brakowałoby przyciemnianego lusterka wstecznego i nie wiadomo czy ma czujniki deszczu/zmierzchu. taka trochę dziwna kombinacja wyposażenia niby sport plus, a podstawowych elementów nie ma. ponadto co KołoS pisał o innych odcieniach drzwi wg mnie coś się działo z przodu - maska jest źle spasowana. no i czeka cię na dzień dobry wydatek - auto sprzedawane na komplecie zimówek (?). bez letniego zestawu. bardzo jestem ciekawy jaki jest powód sprzedaży po takich inwestycjach. na pewno na plus wirus by cinek.

    Jak sprzedawałem swoją w zeszłym tygodniu klient z Gdańska zamówił sobie rzeczoznawcę z autotesto. Trochę droga usługa, ale przyjechał specjalista i trzepał auto 2,5 godziny. Test wypadł celująco (ja byłem tego od początku pewien, ale rzeczoznawca na początku się trochę podśmiechiwał bo "ile to on igieł już się naoglądał....") i facet na pewniaka przyjechał po nią pociągiem 600km. tez nie miałem w planach sprzedaży auta, ale trochę spontanicznie ściągnąłem 159ti z Niemiec i przecież nie będę jeździł jedną w dni parzyste,a drugą w nieparzyste.

    [MENTION=7670]grosii[/MENTION] odnośnie zaś oceny auta po zdjęciach to jeśli już na zdjęciach widać jakieś nieścisłości to na żywo będzie słabo. natomiast dobre zdjęcia nie oznaczają dobrego auta. po zdjęciach nikt nie oceni stanu zawieszenia, dwumasy, czy skrzyni biegów. natomiast potwierdzam starą prawdę - ludzie kupują oczami. ja sprzedawałem swoją przez pierwszy tydzień ogłoszenia były zamieszczone zdjęcia zrobione telefonem bez żadnej korekty - zainteresował się nią tylko ten kolega z Gdańska. na weekend znajomy zrobił Ali sesję profesjonalnym Nikonem z szerokim kątem. do tego lekka korekta w photoshopie (głębia kolorów, oświetlenie i wykadrowanie) i miałem po 2-3 telefony dziennie a auto było już zarezerwowane.

    [MENTION=73398]andie[/MENTION] - po zdjęciach wygląda ok (brak śruby przy aluminiowej osłonie na silniku), ale jakoś tak zaufanie do sprzedawcy od razu -10 za samą nazwę firmy (jak można nazwać poważną firmę Misiek???)
    Ostatnio edytowane przez WinnieThePooh ; 13-06-2019 o 19:48

  2. #16752
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    Z tych ktore mnie interesue jest jeszcza ta https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6BYNRB.html
    Mowił ze jak sprawdzał czujnikiem to nic tam nie wyszlo. Komunikat o niskim cisnieniu oleju nie wyskkuje.
    Pytałem sie co do zrobnienia . Mowił ze oleje rozrzady....
    No tu jest o tyle lepiej ze mam blizej .
    Napisze jeszcze zeby mi wyslał VIN.

  3. #16753
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    to go jeszcze poproś o zdjęcia w w większej rozdzielczości bo na tych nic nie widać.

  4. #16754
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    159
    Postów
    66

    Domyślnie

    No fotki rzeczywiście trochę słabej jakości.
    Wysłał VIN. ZAR93900007288065

  5. #16755
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    możecie polecić jakąś firmę lub osobę prywatną która ściąga auta z zagranicy?

  6. #16756
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy rozglądam się za ar159 2.0 170km TI, codziennie przeglądam oferty na popularnych serwisach i czasami coś się pojawi ale po zagłębieniu się w ogłoszenie tracę chęć do obejrzenia a co dopiero do zakupu;/
    W chwili obecnej zastanawiam się nad trzema ofertami, może jesteście w stanie coś więcej o nich powiedzieć?



    Z racji odległości chciałbym zamówić w pierwszej kolejności eksperta z autotesto aby ocenił autko, tylko do którego? Mi najbardziej odpowiada ostatnia oferta zwłaszcza, że sprzedający odpowiada na każde pytanie, nawet sprawdził mi stan sanek Chociaż jak pomyślę o czerwonej z pierwszego linku to jakbym kupował oczami to już bym ją kupił, pomijając nierealny przebieg

  7. #16757
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    AR 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Szukam swojej pierwszej Alfy 159. Zastanawiam się nad tymi dwoma egzemplarzami. Ktoś może wyrazić swoją opinię na ich temat?

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-sedan-2011-diesel-ID6BVTJb.html

    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-1750-tbi-200-km-z-polskiego-salonu-1-wlasciciel-bezwypadkowy-ID6BZuae.html#727507016d

  8. #16758
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar squadracorse
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl / Poznań
    Auto
    JEST: MiTO1.4 95KM, 156GTA, JEEP COMMANDER. BYŁA: 156 1.9jtd, 159 2.4JTDM , 159 2.4Ti. 159 1.9jts
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Od kilku miesięcy rozglądam się za ar159 2.0 170km TI, codziennie przeglądam oferty na popularnych serwisach i czasami coś się pojawi ale po zagłębieniu się w ogłoszenie tracę chęć do obejrzenia a co dopiero do zakupu;/
    W chwili obecnej zastanawiam się nad trzema ofertami, może jesteście w stanie coś więcej o nich powiedzieć?



    Z racji odległości chciałbym zamówić w pierwszej kolejności eksperta z autotesto aby ocenił autko, tylko do którego? Mi najbardziej odpowiada ostatnia oferta zwłaszcza, że sprzedający odpowiada na każde pytanie, nawet sprawdził mi stan sanek Chociaż jak pomyślę o czerwonej z pierwszego linku to jakbym kupował oczami to już bym ją kupił, pomijając nierealny przebieg
    Dlaczego twierdzisz, że przebieg jest nierealny? Przepisy się zaostrzyły odnośnie cofania liczników.Można trafić na zadbany egzemplarz z niskim przebiegiem.Środek tej czerwonej nie jest zmęczony. Bardziej bym szukał w tym przypadku szkód blacharskich. Cena niezła jak na taki przebieg tylko pewnie znajdzie się jakieś ,,ale..."
    Znajomy kupił wczoraj vectre C 2.2benz. z przebiegiem 130tys km od pierwszego własciciela z niemiec.Rocznik auta chyba 2005.. Stan super delikatny nalot rdzy od wewnętrznej częsci tylnych błotników jak to opel.Środek jak na te lata bardzo dobry.Bez przetarć.
    ,,w życiu pokochalem kobietę i alfe, ujmują za serce i potrafią zrujnować domowy budżet"[/COLOR]



  9. #16759
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    To, że przepisy się zaostrzyły to swoją drogą, ale kto mi udowodni, że autko magicznie nie zostało odmłodzone jeszcze za granicą? Przepis o cofaniu liczników w przyszłości da wymierne korzyści, a zwłaszcza z historią auta w CEPIK.
    Dla mnie przebiegi są trochę nierealne, bo przeglądam oferty z Włoch, Szwajcarii, Niemiec i tam ceny autka z przebiegiem 110 - 160k km oscyluje koło 10k euro, są rodzynki z przebiegami 60-70k km w cenach ok. 15k euro ale to już abstrakcja jak dla mnie

  10. #16760
    Użytkownik Świeżak Avatar wolli
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    alfa romeo 147 1.6 z wariatem
    Postów
    76

    Domyślnie

    witam
    oramkowana, Pan mówi, że po poprzednim właścicielu. Ktoś rozpoznaje, ktoś coś wie na jej temat jak z forum jest?
    http://www.otomoto.pl/oferta/alfa-ro...-ID6BZugI.html

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory