Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16811
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    jak to diesel na benzynę to dla mnie idealnie
    Też bym zapłacił za sprowadzenie, ale komu tu zaufać?
    Bardzo prosze:
    m.facebook.com/story.php?story_fbid=1333707976776960&id=113584186 9896906

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21405373ef095.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	259852

    Gosc sprowadza glownie ze Szwajcarii. Sam jade ogladac, kolo soboty, 159 ti 2.4 automat prosto z lawety z mozliwoscia pierwokupu Troche juz pozwiedzalem handlarzy i osob prywatnych ale, ze nie mam cisnienia to szukam perelki (jak kazdy heh). Tu sytuacja jest troche lepsza niz na placu w komisie bo te auta, ktore on proponuje sa jeszcze w CH a wiec przyjezdzaja w calosci i z przebiegiem jaki jest na zdjeciach. Watpliwe zeby ktos tam na miejscu je klepal lub krecil chociaz Slowianie i Cyganoturki sa wszedzie i wszystko jest mozliwe
    Nie jestem jakims tajnym agentem w/w handlarza ale sledze tez forum od dluzszego czasu i skoro zapytales to postanowilem odpowiedziec Jego Ekscelencja , z rozmowy telefonicznej wydawal sie w miare kumatym gosciem no ale zobaczymy na miejscu. Wiem, ze ma tez aktualnie w ofercie, na otomoto czerwona TBI na 20' kolach (cena, z absurdalnej, nawet spadla o 5 tys. w ostatnim czasie)

  2. #16812
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    Już pisałem o tym konkretnym handlarzu i raczej z jego usług nie skorzystam. Inna sytuacja jest jak auto już PL i można sobie ją obejrzeć a inna jak się zleca kupno i kupuje trochę kota w worku. Pan handlarz nie bardzo rozumiał po co mi nr VIN auta i po co chce wnikliwie sprawdzić auto za jego pomocą przed zakupem. Był też temat na FB jak Pan się odnosi do innych osób na pw i po prostu z tym Panem jakoś mi nie po drodze.

  3. #16813
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukasz85 Zobacz post
    Tak właśnie mi się też wydaje, Fajnie że Tbi ale taki trochę golas i jak się przyjrzałem zdjęciom to ma jeden pożółkły reflektor przeciwmgłowy (drugi bialutki), nierówne szczeliny przy masce a komis prawdy nie powie. Nie wiem czy warto się nim interesować a chcę coś już kupić bo mój w210 niema chłodziarki na pokładzie i jest masakra, Chciałem benzynę i rozważam tylko Tbi ale kieszeń nie jest z gumy i nie chce się wpakować na minę tylko po to żeby mieć Tbi, kolejna opcja to 2.0Jtdm tylko szkopuł w tym że robię małe przebiegi, głównie miasto i nie wiem czy diesel ma sens, żeby go nie zamęczyć, a rozważam tą ofertę:
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-159-alfa-romeo-159-sw-2-0-170-km-ti-ID6Bsith.html#gallery-open
    https://www.forum.alfaholicy.org/159...r_vin-737.html
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  4. #16814
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 159 SW TI 2.4 qtronic polift // Giulietta 1.4 MA '10
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał Butch Zobacz post
    Już pisałem o tym konkretnym handlarzu i raczej z jego usług nie skorzystam..
    W porzadku. Na zlecenie sprowadzenia w ciemno, zaliczki itp. tez bym sie nie zdecydowal, jak piszesz. Dla mnie liczy sie dany egzemplarz samochodu a nie sprzedawca. Moze byc nawet najwiekszym kutasem na codzien Zreszta zalozylem sobie fikcyjne konto na fb tylko po to zeby poszerzyc zakres poszukiwan i powiem tyle.. Jak czytam niektore posty to sam bylbym duuuuuzo bardziej wulgarny. Niestety "bezstresowe wychowanie" okazalo sie utopia.

  5. #16815
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał byczyAchim Zobacz post
    Bardzo prosze:
    m.facebook.com/story.php?story_fbid=1333707976776960&id=113584186 9896906

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	21405373ef095.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	58.4 KB
ID:	259852

    Gosc sprowadza glownie ze Szwajcarii. Sam jade ogladac, kolo soboty, 159 ti 2.4 automat prosto z lawety z mozliwoscia pierwokupu Troche juz pozwiedzalem handlarzy i osob prywatnych ale, ze nie mam cisnienia to szukam perelki (jak kazdy heh). Tu sytuacja jest troche lepsza niz na placu w komisie bo te auta, ktore on proponuje sa jeszcze w CH a wiec przyjezdzaja w calosci i z przebiegiem jaki jest na zdjeciach. Watpliwe zeby ktos tam na miejscu je klepal lub krecil chociaz Slowianie i Cyganoturki sa wszedzie i wszystko jest mozliwe
    Nie jestem jakims tajnym agentem w/w handlarza ale sledze tez forum od dluzszego czasu i skoro zapytales to postanowilem odpowiedziec Jego Ekscelencja , z rozmowy telefonicznej wydawal sie w miare kumatym gosciem no ale zobaczymy na miejscu. Wiem, ze ma tez aktualnie w ofercie, na otomoto czerwona TBI na 20' kolach (cena, z absurdalnej, nawet spadla o 5 tys. w ostatnim czasie)
    Łatna ta czerwona 159 TBi ale z pakietem Ti i kołami 20 cali można pewnie wszystkie plomby pogubić po pierwszym kilometrze polskich dróg,
    Mam kawał drogi z Trójmiasta jakby było trochę bliżej to bym pojechał obejrzeć.

  6. #16816
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2019
    Auto
    Służbowy, Brera 2.2 jts
    Postów
    69

    Domyślnie

    Panowie, potrzebuje Waszej rady
    Zastanawiam się nad dwoma modelami Brery. Obie są w dieslu, jedna w wersji 200Km z zaślepionym egrem i bez dpfu, ale za to z klapami wirowymi plastikowymi, druga z silnikiem 210km również bez egru i dpfu, ale z klapami aluminiowymi. Pierwsza ma 136tys i jest od meachnika, który jeździ nią tylko w lato, a druga ma 191 tys i świeżo została sprowadzona z Belgii. Który silnik lepiej wybrać?
    Pytałem się u mechanika i usunięcie klap plus rozrząd to koszt 1600 zl
    https://m.olx.pl/oferta/alfa-romeo-b...ition=5&page=3
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...-ID6C1VN6.html

  7. #16817
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    W210
    Postów
    5

    Domyślnie

    Cytat Napisał KoŁoS Zobacz post
    .forum.alfaholicy.org/159_brera_brera_spider/68540-prosba_sprawdzenie_nr_vin-737.html[/url]
    Oprócz tego że ostatni wpis w ASO ma 70000 km i że 3 razy ktoś o nią pytał to nic więcej się nie dowiedziałem, wertowałem forum vin godzinę, chyba że źle te wpisy interpretuje

  8. #16818
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v qtronic
    Postów
    1

    Domyślnie

    Witam wszystkich,
    potrzebuje opinii osób, które jeździły 159 - tką w TBI lub 2.4 q4 lub 2.4 qtronic i chcą się podzielić swoimi doświadczeniami, uwagami . Planuje kupno drugiej dziewiątki z zamiarem wykręcenia z niej +/- 250km, więc mile widziana każda opinia

  9. #16819
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    147/2007/JTDm/150KM
    Postów
    2,066

    Domyślnie

    Cytat Napisał łukasz85 Zobacz post
    Oprócz tego że ostatni wpis w ASO ma 70000 km i że 3 razy ktoś o nią pytał to nic więcej się nie dowiedziałem, wertowałem forum vin godzinę, chyba że źle te wpisy interpretuje
    I nadal uważasz, że dobry egzemplarz nie znalazłby do tej pory nowego właściciela od października?
    Sprawdzanie przebiegów i historii serwisowych ASO "24h/7 dni" m.in. Alfa, Fiat, Lancia

  10. #16820
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Szukam
    Postów
    43

    Domyślnie

    Cytat Napisał maciek_990 Zobacz post
    Panowie, potrzebuje Waszej rady
    Zastanawiam się nad dwoma modelami Brery. Obie są w dieslu, jedna w wersji 200Km z zaślepionym egrem i bez dpfu, ale za to z klapami wirowymi plastikowymi, druga z silnikiem 210km również bez egru i dpfu, ale z klapami aluminiowymi. Pierwsza ma 136tys i jest od meachnika, który jeździ nią tylko w lato, a druga ma 191 tys i świeżo została sprowadzona z Belgii. Który silnik lepiej wybrać?
    Pytałem się u mechanika i usunięcie klap plus rozrząd to koszt 1600 zl
    m.olx.pl/oferta/alfa-romeo-brera-2-4-mjet-CID5-IDAsTjQ.html#position=5&page=3
    otomoto.pl/oferta/alfa-romeo-brera-100-bezwypadkowy-1wl-zadbana-ID6C1VN6.html
    Ta od "mechnika" wygląda na mocno zmęczona i jest to przed-lift, druga to odpicowana trochę przez sprzedawce i wygląda dużo lepiej plus wersja po liftingu, chyba wolałbym tą drugą zobaczyć najpierw.
    PS przy kupnie auta od mechanika bym się mocno zastanawiam

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory