Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16881
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Zawsze warto ale może się nie opłacać


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #16882
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał MJL Zobacz post
    Hej, czy warto Waszym zdaniem kupować teraz Alfę 159 z roczników 2006-2007? Z tego co czytałem to róznice po faceliftingu nie są aż tak znaczne, a wybór tych starszych roczników z silnikiem 2.4 jest zdecydowanie większy.
    W tej chwili to nie ma większego znaczenia. Skup się na stanie technicznym i wyposażeniu, ponieważ stan obecny kilkunastoletniego auta zależy w głównej mierze od tego, jak było szanowane przez poprzednich właścicieli.

  3. #16883
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Audi a8 d3
    Postów
    13

    Domyślnie

    Witam.
    Planuje kupić Brere 2,2 JTS/1,75 TBI z lat 2008-2010.
    Czy kwota ok 40k max 45k pln jest wystarczająca by kupić jakiś zadbany egzemplarz?
    A może któryś z Kolegów ma takowe auto na sprzedaż?

  4. #16884
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    2.2 kupisz w tych pieniądzach na pewno. Co do TBi to jak się trafi

  5. #16885
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie Kupno AR 159

    https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDACph3.html
    Panowie czy ja jestem głupi czy o co chodzi. Szukam AR 159 1,9 jtd lub w benzynie coś, znalazłem ogłoszenie link wyżej i gościu piszę że wymienił koło pasowe dmumasowe??? Taka nazwa nie istnieje albo jest koło pasowe które znajduje się przy silniku albo tzw dmumasa w skrzyni biegów. Gościu twierdzi że nie wymienił dwumasy a pisze bzdury. Sprostujcje mnie jeżeli się mylę. Nie miałem AR 159 ale raczej jest to samo co w 156.

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  6. #16886
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16v, Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v, Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTDm16v
    Postów
    101

    Domyślnie

    patrząc na ogłoszenie sądzę, że chodzi o koło pasowe, ale nigdy nie wiadomo co poeta ma na myśli.
    Dodając trochę od siebie odnośnie ogłoszenia silnik (jest to moja ocena) stanowczo za słaby jak na tą wagę. Minimum w 159 to 1.9 ale 16v. Druga sprawa wszystko fajnie wszystko super wiele części wymienionych i końcowa cena 15 900? Same części bez robocizny to koszt ok. 3 tyś, więc sam samochód kosztuje 13 tyś? Coś mi tutaj nie pasuje... Ja rozumiem, że te auta z roku na rok lecą z ceny ale ja osobiście uważam, że za sensowną alfe z tych lat trzeba dać co najmniej 18 tyś.
    Takie moje zdanie patrząc na to ogłoszenie.

  7. #16887
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale koło pasowe dwumasowe istnieje, jak najbardziej - https://warsztatowiec.info/kolo-paso...gan-skretnych/
    Tylko nie wiem, czy jest w 159.
    EDIT: Pewnie, że jest.

    Wytłumienie nadmiernych wibracji jest bardzo istotne. W większości nowoczesnych samochodów stosuje się w tym celu dwumasowe koło zamachowe. Powszechnym zastosowaniem cieszą się również koła pasowe z tłumikiem drgań (TVD). Koła te są kołami wału korbowego z elementem gumowym pomiędzy dwoma częściami metalowymi (Zdj. 1).
    Nigdy się specjalnie nie interesowałem, koło pasowe i już, a tu proszę . Codziennie coś nowego .

    Cena moim zdaniem jest OK, nowe części są i fajnie, ale to się nigdy nie zwraca.... może sprzedający chce ją po prostu sprzedać, a nie sprzedawać . W rodzinie mam 1.9 120 KM, kupioną prawie cztery lata temu za 17,500 - wtedy to była bardzo niska cena, komentarze szły, że pewnie z przystanku wyklepana. Jeździ sobie bezawaryjnie do dziś. Nie, że bezinwestycyjnie, ale auto jest spoko.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 26-07-2019 o 15:33

  8. #16888
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Ja mam 1.9 JTDm 8V + dodatkowe 70-80 kg car audio w samochodzie i jakoś tam sobie jeżdżę i nie narzekam :-) Wiadomo, że najszybszy na drodze nie jestem, ale to by było trudno jakąkolwiek 159... Mam też drugi samochód sporo powyżej 200 KM w turbo benzynie, jeździ się nim po prostu przyjemniej. Ale niekoniecznie szybciej. Jeżeli wchodziłbym w diesla to w 2.4 koniecznie w automacie, ale nie ze względu na szybkość, po prostu kultura pracy inna. Co do ceny z ogłoszenia, to tyle to jest obecnie warte na naszym rynku wtórnym. To przecież 11 letni samochód w podstawowej wersji.

  9. #16889
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Potwierdzam, zupełnie spokojnie można się wersją 120 KM przemieszczać. Pewnie, że jeśli ktoś chce mieć (a takich sporo) felgę_glebę_skóry_czarneszyby i milion niuta do dyspozycji to będzie bieda, ale jeśli nie jest się drogowym sebą, to daje radę.

  10. #16890
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Wcale nie wymienił tak dużo, ja przez rok wymieniłem w 1.9 8v: hamulce przód/tył, rozrzad, turbo, termostat, skrzynia robiona, wtryski, pompa cr, map sensor, overbost, pompa wspomagania, zbiorniczek, linki recznego, pompa w baku, opony zima/lato, wahacze górne. Reszty nie pamiętam. W dniu zakupu większość usterek była nie do wykrycia a dałem 20tys. Już nie wspomnę o tym że samochód ma swoje wady, zabezpieczyłem progi od wewnątrz. Niestety tylna część progu w każdej 159 wcześniej czy później zgnije

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory