Temat: Pomoc przy zakupie AR159 / Brera

  1. #16891
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pablito8212
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    Alfa Romeo 166 2,4JTD 20V Sporttronic
    Postów
    546

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Ja mam 1.9 JTDm 8V + dodatkowe 70-80 kg car audio w samochodzie i jakoś tam sobie jeżdżę i nie narzekam :-) Wiadomo, że najszybszy na drodze nie jestem, ale to by było trudno jakąkolwiek 159... Mam też drugi samochód sporo powyżej 200 KM w turbo benzynie, jeździ się nim po prostu przyjemniej. Ale niekoniecznie szybciej. Jeżeli wchodziłbym w diesla to w 2.4 koniecznie w automacie, ale nie ze względu na szybkość, po prostu kultura pracy inna. Co do ceny z ogłoszenia, to tyle to jest obecnie warte na naszym rynku wtórnym. To przecież 11 letni samochód w podstawowej wersji.
    Też bym wolał 2,4 ale żeby dorwać zadbana i w automacie trzeba minimum 25 tys miec.... Zna ktoś ta może https://www.olx.pl/oferta/alfa-romeo...5-IDANT96.html

    Wysłane z mojego G8141 przy użyciu Tapatalka

  2. #16892
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Wcale nie wymienił tak dużo, ja przez rok wymieniłem w 1.9 8v: hamulce przód/tył, rozrzad, turbo, termostat, skrzynia robiona, wtryski, pompa cr, map sensor, overbost, pompa wspomagania, zbiorniczek, linki recznego, pompa w baku, opony zima/lato, wahacze górne. Reszty nie pamiętam. W dniu zakupu większość usterek była nie do wykrycia a dałem 20tys. Już nie wspomnę o tym że samochód ma swoje wady, zabezpieczyłem progi od wewnątrz. Niestety tylna część progu w każdej 159 wcześniej czy później zgnije

    I to jest doskonały przykład, ze samochód powyżej średniej rynkowej również może być wyeksploatowany. Lepiej dać mniej i wszystko wymienić niż dać więcej i...tez wszystko wymienić.

  3. #16893
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    to że ktoś trafił na mocno wyekspoloatowany, czy tez eksploatowany mocno "po taniości" egzemplarz, to nie znaczy, że wszystkie takie są. jtdm, to nie jest stare TDI na pompowtryskach, co pojedzie na wszystkim, byle tłuste. każdy egzemplarz jest inny i nie można tu generalizować. jeden będzie wymieniał olej co 10-15tys i lał dobre paliwo, inny zaleje najtańszy 5W40 co 30tys i będzie jeździł na oleju opałowym. ktoś inny zrobi 250tys w trasie, ktoś inny 150tys po dziurach w dużym mieście. auto z tras będie miało oryginalny zawias, dpf i sprzęgło z dwumasą, to eksploatowane po dziurach drugi albo trzeci komplet wahaczy (lub potrzebę pilnej wymiany). w każdym razie, każdy ( albo prawie każdy ) kto dba o auto, wie co ma i nie sprzeda za psie pieniądze. są niestety tacy, co sprzedają ładnie wydetailingowane auto, ale zapuszczone mechanicznie za pieniądze powyżej średniej. a później ktoś kto wychodzi z założenia że jak drożej niż średnia to na pewno sprawne jest mocno żdziwiony, że kolejne 10tys naprawy zassały....

  4. #16894
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    Dokładnie moje bylo bardzo zadbane, oryginalne 170 tys przebiegu. Skrzynia zrobiona była a jak się okazało wytrzymała trochę ponad rok. Dużo zależy na jakich mechaników auto trafi. A jak wiadomo większość robi albo po kosztach albo niedbale i efekty są takie jakie są. Ale ogólnie samochód ma dużo typowych przypadłości. Wspomaganie, korozją progów od wewnątrz, sanki, kiepski lakier, dziwnie klikajacy pedał sprzęgła, nietrwałe krzyżaki przegubów wewnętrznych, dziwne dźwięki z deski rozdzielczej, skrzypienie z zawieszenia, zawieszenie nie toleruje praktycznie żadnych zamiennikow, pękające tylne sprężyny. 8v 1.9 jtdm bez separatora odmy paskudzi przepustnice, turbo i jego okolice. Skrzynia m32 wiadomo. Pomimo, że to wynalazek opla jest bardzo nie trwała i mało precyzyjna. Sama wymiana wielu części również nie jest bez problemowa, jest bardzo czasochłonna np linki recznego. Jazda w nocy nie jest rewelacyjna, światła przednie z dobrymi żarówkami świeca jeszcze znośnie ale cofania to tak jakby ich nie było. Samochód jest mało zwrotny, w porównaniu do auto a4 B7 promień skrętu to porażka.

    - - - Updated - - -

    A tak ogólnie ciężko jest przez zakupem wszystko prześwietlić, szczególnie jak awarie wychodzą co dwa tygodnie jak u mnie. Dlatego następnym razem wybrałbym tanszy byle nie powypadkowy. Przebieg również nie jest wyznacznikiem jak kolega wyżej pisał bo czasami faktycznie samochód który robi trasy, dobrymi drogami i jest serwisowany a ma 300 tys będzie w dużo lepszym stanie od tego co ma 100 tys i nikt nic nie robił albo robi u Jasia w garażu byle bylo
    Ostatnio edytowane przez mariooo989 ; 27-07-2019 o 21:56

  5. #16895
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Wspomaganie, korozją progów od wewnątrz, sanki, kiepski lakier, dziwnie klikajacy pedał sprzęgła, nietrwałe krzyżaki przegubów wewnętrznych, dziwne dźwięki z deski rozdzielczej, skrzypienie z zawieszenia, zawieszenie nie toleruje praktycznie rządnych zamiennikow, pękające tylne sprężyny, 8v 1.9 jtdm bez separatora odmy paskudzi przepustnice, turbo i jego okolice. skrzynia m32 wiadomo pomimo, że to wynalazek opla jest bardzo nie trwała i mało precyzyjna. Sama wymiana wielu części również nie należy jest bardzo czasochłonna np linki recznego. Jazda w nocy nie jest rewelacyjna, światła przednie z dobrymi żarówkami świeca jeszcze znośnie ale cofania to tak jakby ich nie było. Samochód jest mało zwrotny,
    Po takim opisie to ja bym 159 nie kupił.

  6. #16896
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2017
    Auto
    Alfa 159 1.9 jtdm 8v
    Postów
    80

    Domyślnie

    He na szczescie to wszystko rekompensuje bardzo dobre prowadzenie i wygląd samochodu Silnik 1.9 8v jest trwały i nawet w serii całkiem dynamiczny. U mnie seria pokazała 140 KM dostępne w całkiem szerokim zakresie obrotów. Przez wyłączenie EGR całkiem fajnie turbo wstaje przy niskich obrotach. Skrzynia jest według mnie za długa przez co zdecydowanie gorzej odczuwa sie moc samochodu, a szczególnie przy tej masie. Do normalnej jazdy 8v wystarcza. Przesiadłem się z Leona top sporta 1.9 arl po programie na 190km i jakoś nie odczulem braku mocy. Nie masuje pleców jak w Seacie ale samochód całkiem sprawnie przyspiesza. Dla porównania miałem w rodzinie crome z tym silnikiem co w Alfie i Croma jechała dużo gorzej. Podejrzewam że zaślepienie EGR w Alfie ma na to duży wpływ.

  7. #16897
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2014
    Auto
    Mx-5
    Postów
    71

    Domyślnie

    Ja również bym w życiu nie kupił 9-tki po takim opisie. To brzmi jak stara dobra Alfa dramat jednym słowem. Musiałeś trafić na mega padło, niestety

  8. #16898
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Post

    Cytat Napisał mariooo989 Zobacz post
    Dokładnie moje bylo bardzo zadbane, oryginalne 170 tys przebiegu. Skrzynia zrobiona była a jak się okazało wytrzymała trochę ponad rok. Dużo zależy na jakich mechaników auto trafi. A jak wiadomo większość robi albo po kosztach albo niedbale i efekty są takie jakie są. Ale ogólnie samochód ma dużo typowych przypadłości. Wspomaganie, korozją progów od wewnątrz, sanki, kiepski lakier, dziwnie klikajacy pedał sprzęgła, nietrwałe krzyżaki przegubów wewnętrznych, dziwne dźwięki z deski rozdzielczej, skrzypienie z zawieszenia, zawieszenie nie toleruje praktycznie żadnych zamiennikow, pękające tylne sprężyny. 8v 1.9 jtdm bez separatora odmy paskudzi przepustnice, turbo i jego okolice. Skrzynia m32 wiadomo. Pomimo, że to wynalazek opla jest bardzo nie trwała i mało precyzyjna. Sama wymiana wielu części również nie jest bez problemowa, jest bardzo czasochłonna np linki recznego. Jazda w nocy nie jest rewelacyjna, światła przednie z dobrymi żarówkami świeca jeszcze znośnie ale cofania to tak jakby ich nie było. Samochód jest mało zwrotny, w porównaniu do auto a4 B7 promień skrętu to porażka.

    - - - Updated - - -

    A tak ogólnie ciężko jest przez zakupem wszystko prześwietlić, szczególnie jak awarie wychodzą co dwa tygodnie jak u mnie. Dlatego następnym razem wybrałbym tanszy byle nie powypadkowy. Przebieg również nie jest wyznacznikiem jak kolega wyżej pisał bo czasami faktycznie samochód który robi trasy, dobrymi drogami i jest serwisowany a ma 300 tys będzie w dużo lepszym stanie od tego co ma 100 tys i nikt nic nie robił albo robi u Jasia w garażu byle bylo
    Skąd ja to znam Po prostu trafiłeś na zmęczony lecz odpicowany egzemplarz. Ja swoją ar156 kupiłem od forumowicza, jako że była w stanie dużo lepszym niżeli moja poprzednia to długo się nie zastanawiałem. Mam ją od trzech lat i zasadniczo nigdy mnie nie zawiodła i dowoziła gdzie chciałem. Po czasie zaczęły wychodzić problemy eksploatacyjne: sprzęgło, przednie zawieszenie, tylne zawieszenie, padnięta turbosprężarka, koło dwumasowe. Ale czarę goryczy przelała informacja od lakiernika, kiedy w lutym tego roku oddawałem autko na wymianę progów i lakierowanie tylnych drzwi po mojej nieumiejętnej zaprawce - lakiernik stwierdził, że dach był malowany, pokazał przejście lakierów na środku dachu. Byłem w szoku, bo myłem te autko wielokrotnie i niczego nie zauważyłem. Poprosiłem o zdjęcie podsufitki w celu sprawdzenia czy nie ma tam miejsc po klepaniu - jest ok, śladów brak. Lakiernik stwierdził, że być może jakieś lekkie gradobicie, albo zarysowanie dachu. Wkurzyłem się/załamałem się/straciłem wolę i chęci i zabrałem autko - nie miałem zamiaru wywalać 2-3k zł w takim przypadku. I tak jeżdze do dnia dzisiejszego. Zamierzałem tym autem jeździć do upadłego i poczekać na Gulię, ale w takim wypadku szybko podjąłem decyzje o zakupie AR159.

    Zasadniczo nie wiem kogo mógłbym winić o to, najbardziej to chyba siebie, że nie sprawdziłem dokładnie auta przed zakupem, czy też poprzedniego właściciela, który być może zataił co nieco - tutaj myślę, że mógł coś wiedzieć z racji oddania autka na detailing lakieru - nie sądzę aby mu nie zwrócili uwagi na fakt malowanego dachu. Czy też po prostu obydwu nas oszukał handlarz, który ściągał autko z zagranicy. Nie czas i miejsce aby kogokolwiek obwiniać. Z racji, że niebawem kupuję ar159 to będę musiał coś z tym autkiem zrobić, zapewne będzie wystawione po kosztach części. Będzie dobrze jak dostanę za te autko 3-4k zł (przy kwocie zakupu 11k zł i 13k zł zainwestowanych), ale znając rynek alf to i za taką kwotę będzie trudno

    Przy okazji: czy wszystkie ar159 rocznik 2011 z radiem LCD mają funkcję Blue&Me? Po rozszyfrowaniu kodu VIN niestety nic poza pozycją, że jest radio LCD nie ma, a jak sprawdzałem inne modele to była pozycja Blue&Me na liście wyposażenia.

  9. #16899
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Lukas, nie bardzo rozumiem to twoje dramatyzowania. Jakby tam wyszło że wspawano ćwiartkę, no to rozumiem, ale robić dramę z pomalowanego dachu??? w ~15-20 letnim aucie??? 13k włożone w auto przez 3 lata to może nie super bezawaryjne auto, ale też dramatu nie ma.

  10. #16900
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    To nie dramatyzowanie tylko zaskoczenie, ja rozumiem jak padnie jakaś mechaniczna sprawa - ok, ale nie malowanie elementu bez wiedzy o tym. Dlatego napisałem, że zasadnicza wina w tym moja. Jakbym wiedział o tym dachu to bym po prostu nie kupiłbym tego egzemplarza z prostego względu - weź potem wytłumacz przy sprzedaży auta co się z nim działo, jak nie masz ani zdjęć ani dowodów sprzed szkody - strasznie zaniża to wartość samochodu i odstrasza kupującego. Ludzie w większości kupują oczami - jasne, można przy sprzedaży nic nie powiedzieć o tym elemencie - ja nie zauważyłem to może ktoś inny nie zauważy ale ja bym tak nie mógł, weź potem śpij spokojnie

Podobne wątki

  1. Prosze o pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez dycha w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-10-2013, 20:41
  2. [brera] Pomoc przy zakupie Brery
    Utworzone przez orishas555 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-08-2013, 22:32
  3. Pomoc przy zakupie Alfa Romeo Brera
    Utworzone przez paweldante w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 09-07-2012, 10:27
  4. [Brera] Pomoc przy zakupie AR Brera
    Utworzone przez kamilbrera w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory